Znalec psí duše (TV seriál)

Dog Whisperer with Cesar Millan

Dokumentární / Rodinný

USA, 2004, 60 min

pozerá sa na to ako na dobrodružný veľkovýpravný film na pokračovanie . toľko pohody,nádeje a výuky v jednom balení..Pochopila som na svojom psovi, že prišiel, aby ukázal aké vlastnosti si človek musí vyskúšať. Vodcovstvo, pohodu, priateľstvo, autoritu a zas priateľstvo . Naučil zrozumiteľne okolitý svet rovnako veľa, ako zenový majster cez rôzne odbočky. ak toto niekto nazve odpad, mal by vyhľadať pomoc, potrebuje zistiť, z čoho má strach.(14.3.2013)

Pro mě a mého ACD je to nedocenitelný seriál. Cesar je vynikající. Do psů přímo vidí, ví jak se k nim má chovat, umí pracovat s energií. Výborné. A hlavně, z vlastní zkušenosti vím, že jeho metody fungují. Někdy opravdu zázračně. Můj agresivně se projevující dominantní pes se hodně zlepšil, co jsem s ním začal pracovat po vzoru Znalce psí duše.(14.6.2015)

60%. Cesar Millan je špičkový psycholog. Ale možná ještě více, než psí, je to lidský psycholog. Umí marketing, umí show a i psům opravdu rozumí, ale ti jsou zde spíše vedlejším produktem, a tak by to být nemělo. Millan je odborník, jemuž sláva a úspěch vlezly na mozek. Informační hodnotu to má, ale je přinejmenším kontroverzní, zvlášť v pozdějších částech seriálu. Přitom to mohla být vzácně významná encyklopedie pro všechny začínající i pokročilé chovatele. Ale zvrhlo se to v nátlakovou reality show. To je velká škoda.(15.10.2015)

Výborný pořad, kde Cesar dokáže kolikrát během pár vteřin odhadnout co psovi vadí, nebo proč dělá to nebo tohle a během pár minut začne cvičit a ukazovat majitelům jakým způsobem se psem pracovat. Výborně rozumí psímu chování, řekl bych že je tak z 80% pes a z 20% člověk :-D a ten jeho pitbull Daddy, ten je hustej, má všechno na salámu.(26.3.2013)

Z dokumentárního hlediska to má pro mě všechno. Osvětlení problému, nastínění řešení a vzápětí vidím i výsledek. Nejsem zastánce žádné korekce psího chování ani hru na "alfa samce", ale Cesar to umí. Jsem zastánce pozitivní výchovy psa. Líbí se mi, že lidem z plných plic řekne, že problém je v nich a ne ve psech. Skutečně rozumí psímu chování a řeči, i když občas použije něco, čemu já nefandím, tak jemu to věřím.(1.3.2013)