Voják Miller (Toby Kebbell) se vrací z války v Afghánistánu konečně domů. Idyla však netrvá dlouho. Miller odhalí spiknutí, do kterého jsou zataženy zpravodajské služby a nebezpečný drogový kartel. I když mu jde o život, rozhodne se toto spiknutí překazit, i kdyby ho to mělo stát život. (toy79)

maciii

Velmi pomalu odvyprávěné (což mi nevadilo) a na můj vkus příliš chladné. Osobně mám ráda filmy s trochu hlubším ponorem do osobností svých hrdinů, jejich pohnutek i vztahů. Tenhle film kolem mě dneska prošel, a zítra si už nebudu pamatovat o čem byl. Navíc zde je naprosto zřetelné, že Tobyho obličej není dělaný pro vážné role a měl by se radši držet černých komedií. ()

bakeero

Příjemně pomalé, příjemně britské. A jedna * navíc za závěrečnou přestřelku, kde smradi dostanou bez okolků na frak. To bylo vážně COOL ;-) ()

yaromir

Je pravdou, že jsem tenhle film viděl den po Blitz. Sám ani nevím proč, ale dojem z výborného Blitzu se zvolna přenesl i na Veterana a dopadlo to ****. Nic mi tady prostě nevadilo a nekazilo dojem - film byl koukatelný, jeho příběh docela zajímavý a konec jakš-takš snesitelný. Jindy bych tohle ohodnotil jako průměr, ale výborná chuť Blitzu mě navnadila a já jsem onu hvězdičku přidal. Konečně film i z těch hnusnějších a drsnějších částí Londýna, které jsou plné přistěhovalců a kriminality. ()

DJ Kritik

Akčné a veľmi realistické, i keď podstata príbehu je na pochopení otázky prečo sa tak hlavná postava správa. Nebyť hrozných pokusov s kamerov a niekedy až chaotického prestrihu film by mal skutočne veľmi dobrý spád. Vtiahnutie do deja: **** Realita:*** Akcia:**** ()

Mamlas

Chlapík chodí / jezdí po městě, sem tam se popere, sem tam někoho zastřelí. Je to natočeno a sestříháno poměrně chaoticky, kvalitě nepřidává ani kamera, ani casting a ani utlumené barvy nejsou cool. Aspoň na konci je trocha přijatelné akce, jinak velká nezajímavá nuda. (14%) ()

bravo1

Mělo to takovou zvláštní atmosféru. Trochu se divím zdejším komentařům, zřejmě jsou zde někteří lidé až příliš pod vlivem amerických akčních filmů ála Brůce Willis a potřebují akční scény každou druhou sekundu filmu. ()

jokino

Na to, aký bol tento "veterán" údajne skúsený a šikovný, robil teda riadne a úplne zbytočné chyby vo svojich akciách.. Zase raz mal snímok celkom potenciál, ale zahodený, škoda. ()

gpx

Veterán je film, na který bych neměl odvahu se podívat podruhé, protože se obávám, že bych tomu pak musel dát nulové hodnocení. Už po prvním shlédnutí mi přišlo silně divné především to, proč Millera vlastně vůbec na danou práci najali. Celý film tak v závěru vyústil v naprosto nesmyslnou samoúčelnou pitomost. ()

musolini

Čekal jsem od toho filmu o moc víc.Nezklamal a ani nenadchnul,prostě takovej průměr.Bylo to takové neslané nemastné a přitom to mohl být dobrý film,jen to vzít trochu vše jinak.Málo akce a když už,tak až na konci a taky nic moc.Angličani se moc nepředvedli a finále zklamání,prostě jednou a dost. ()

Fordik

Pro mě ne špatný film, pravda, příběh je docela průhledný, ale akce jsou natočeny a sehrány bravurně. Proto lepší 3 hvězdy. 65% ()

zekon

Čekal jsem co se z toho vyklube a ono celkem nic. Připadalo mi to jakože si chce někdo formou béčka hrát na umění a bohužel se to nepovede. Voják speciálních jednotek se změní v detektiva, potom zase zapomene jak se bojuje v ulicích a coby mstitel který neví za co se mstí vystřílí většinu zlých a malý zlý jej zastřelí kdoví odkud. Za to že to nemělo happy end dám 2 ale jinak spíš teda 1*. ()

VanThomass

Takový průměr. Není to ani vyloženě špatný film, ale není to ani žádný zázrak. Spiknutí, které je nakonec odhaleno je celkem překvapivé, ale trochu tomu chybí šťáva. Nevím jestli je to herci nebo scénářem, ale místy to prostě skřípe, závěr je ale opravdu symbolický něco alá Londýnský gangster. ()

gandie

Na britskych filmech mam rad zpracovani... Kdyz je film z ulic, kde vladnou gangy, drogy, zbrane, kamera se prespne do nebarevneho, spinaveho, ale prokresleneho modu, kde vidite vsechny detaily. V americkem filmu ma zapornak svitive oranzovy oblek ale stoji pod lampou, ktera neosviti ani spicky jeho bot... Briti si hraji s realitou, kdyz veterana riznou nozem do zeber, nejen ze krvaci, ale jeste ho to boli, kdyz uznaji za vhodne postavit proti sobe gang a vojaka, vidite ze herec cvicil i vojenskou taktiku a ze vi co dela... Aldspon pro me naoko. Moje dve hvezdicky jsou prave za tohle, cloveka vic vtahne realita. ()

complex

to čo bolo...? zo začiatku celkom zaujímavá zápletka a v polke filmu sa človek stratí a príbeh ide slušne dole vodou, chýba tomu štava, nejaké to vysvetlenie... a ten koniec kúsok som ho teda nepochopil a riadne prekvapil... čiže ak to zhrniem daľší zbytočne nakrútený film ()

Cartmen9

Musím souhlasit s názory, že tento film se opravdu moc nepovedl. Děj se odehrává na sídlišti, kde se vyskytuje asi tak 15 lidí. Tento film chtěl ukázat život rádoby válečného veterána z války v Afghánistánu, ale moc se mu to nepovedlo. Příběh byl pro mě až skoro mdlý, bez žádného extra momentu překvapení a skoro celý film jsem se nudil. Celý děj je takřka předem očekávaný. Skoro jediné plus na tomto filmu má pro mě hudba. Na závěr filmu se hlavní hrdina, co by osamělý mstitel, vydává na boj s pouličním gangem. Až jsem si myslel, že by mohl nade všemi zvítězit. Naštěstí zvítězila reálnost. Za mě 30 – 40 %. ()

freemen

Ale jo, mě se ten film docela líbil. Je pár věcí proč ho zhlédnout. Pominuli zápletku která je tuctová, tak především film působí opravdově a realisticky. Hlavní představitel působí věrohodným dojmem, že je opravdovým vysloužilým paragánem, jenž už má něco za sebou. Jistě, dlouhé sledovačky působí pro někoho nudně, ale zde je vykresleno, jak to doopravdy funguje. Musím vyzvednout hlavně dvě scény, ultimátní řezbu v autě a především závěrečnou přestřelku. Dovolil bych si ji přirovnat k scéně ve filmu nelítostný souboj. Je vidět že režisérovi byli při ruce schopní odborní poradci ..Miller zde předvádí s profesionální precizností likvidaci protivníka a je zde vidět markantní rozdíl mezi vycvičeným bojovníkem a tlupo šašků v padajících kalhotách co si myslí, že když mají bouchačku tak jsou hrozně drsní. Jenže poznají starou pravdu-to že máš bouchačku ještě s tebe nedělá kvalitního střelce.. Ta jediná oběť jen dokazuje, že válka si své oběti nikdy nevybírá. ()

redme

Nuda. Trauma z války, nezaměstnanost, spousta nesmyslných akcí a střílení . Jen by mě zajímalo , kde je policie když se v Anglii střílí? Zřejmě tam žádnou nemají, protože jinak si její absenci při všem tom mačkání spouště ( hlavně v závěru filmu) nedovedu vysvětlit. Nebo si režisér myslí, že divák je blb. To spíš. Vůbec mě tohle dílko nechytlo. ()