Na Chesilské pláži

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Keith Madden

Vizuálně velmi podmanivé (nádherná kamera), skoro až umělecké dílo. S obsahem už je to horší, působí to trochu jak parodie na porno. některé scény jsou nechtěně směšné. Nejvíc mi ale vadilo chování postav, které je dost nevěrohodné a neodpovídá tomu, jak jsou vám na začátky představeny. Nevím, co přesně se stalo Ianu McEwanovi, že své postavy tak rád týrá, ale už by se na to měl vykašlat. A stejně tak na psaní scénářů.(30.1.2019)

• Fiftis

Práca s klišovitým tlachaním a hra s hereckou chémiou. Scenáristovi zuby nech sú vylámané. Sledujeme intímny príbeh vývoja milostného vzťahu mladej dvojice na začiatku šesťdesiatych rokov vo Veľkej Británii. Základom príbehu tu síce je ľudská naivita a impulzívnosť, flashbackové sekvencie ale trpia ich nadbytkom, čo vývoji vzťahu uberá na opodstatnenosti, ide sa po masle, ale osobnostne to úplne nezapadá a to bohužiaľ tým nešťastným spôsobom. Posledná zhruba štvrťhodina ublíži výslednému dojmu najviac. Autori miesto striedmeho zakončenia, snímku z nepochopiteľného dôvodu rozbijú pridaním zbytočného epilógu. Záver pokračuje na americký spôsob sentimentálnymi čriepkami z ďalších dekád života hlavných hrdinov, miesto dojatia ale budí skôr pocity trápnosti. Film nezachránia prekrásne anglické scenérie či úchvatné panoramatické scény, ani trefná ukážka toho, že počiatok šesťdesiatych rokov v Anglicku zďaleka nebol o Beatles a rebélií, ale o uhladenosti, dekóre a pocte vážnej hudbe. Jednou vetou je to snímka plná anglických kecov ktoré nudia.(8.12.2019)

Pomalu plynoucí a pomalu zpětně se odhalující příběh se spoustou přírody a přes to, že se ve snímku objevuje hned několik vážných témat se poměrně dlouhou dobu dařilo udržet zvláštně poklidnou atmosféru. Povedlo se zpracovat hned několik témat tak, aby každému bylo věnováno dost prostoru a aby byla probrána dostatečně do hloubky. Méně je někdy opravdu více. Rozumím ale tomu, že ne všem musí nutně tohle pomalejší tempo sednout. To, co drží film pohromadě jsou herecké výkony Saoirse Ronan a Billyho Howlea, oba byli opravdu skvělí a právě kvůli pomalejšímu tempu věřím, že by se člověk mohl při ne tak dobrém obsazení začít snáze nudit. Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky.(3.1.2019)

Zpočátku velmi jemný film, přesto plný emocí, nabízí po chvíli skoro až (na svůj styl) šokující scénu, jež vše mění a odstartuje novou etapu dvou, do té doby, silně zamilovaných osob. Ona kombinace šosácké puritánské výchovy své doby a frustrujícího pocitu nedoceněnosti v životě i v lásce, k tomu ještě výbušná povaha, může vést k vztahové tragedii, ale naopak i k happyendu, film ovšem nabízí střední cestu, což je na něm asi to nejlepší. Velmi dobře zrežírované a odvyprávěné drama i lehká komedie plná povedených retrospektiv, které vrcholí vzpomínkami ve vzpomínání. Pro mě určitě příjemné překvapení. [Filmový klub Citadela - Litvínov](27.11.2018)

Úžasně zahraná pitva dvou mladých zamilovaných duší - pokud jde o jejich obavy, předsudky, strachy, rozhodně si nemyslím, že je pro pochopení příběhu zapotřebí znát historický kontext, protože některé věci se prostě nezměnily. Líbilo se mi, když scénář zůstával u náznaků a nemusel všechno jasně vysvětlovat a dopovídat, o to víc mě ale zklamaly oba časové skoky, které od chytré, hořké romantiky uhnuly k těm nejohranějším klišé.(14.7.2019)

• - Natáčení začalo 17. řijna 2016 na Chesilské pláži. Dále se natáčelo v Londýně, Oxfordu a v Pinewood Studios. (MLazi)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2017 na Torontském IFF. (Varan)

• - První scénář, který napsal Ian McEwan k filmu, jenž je natočen na základě jeho vlastní knihy. (MLazi)