Na Chesilské pláži

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Keith Madden

To je tak, když lidi nechávají sex až na po svatbě... Ego je strašná věc.(7.6.2018)

Prekvapilo ma, ze v kine sme boli len dve osoby. Saoirse hra vyborne a presvedcivo ako vzdy, ved uz teraz v takom mladom veku je to velka herecka, no jej herecky partner mi az tak nesadol, taky nemastny neslany...Miestami to bolo pomale, az nudne, ale dalo sa obsediet:). Plusy: Uz spominana Saoirse, zaujimava kamera, hudba, kostymy, prostredie. Minus: masky (nedoveryhodne posobiaci starcek a starenka, radsej mohli dodat dvoch hercov naviac, zamaskovany herec vyzeral akoby mal jazvy po poziari!). Celkovy dojem: 65%. Nieco mi tam chybalo, akoby veci neboli dotiahnute do konca, medzery, nedovysvetlovane...zle "zalatane" ani to neviem vysvetlit. Niektore scenky na druhej strane zbytocne. A k samotnemu pribehu, SPOILER (!!!) Veru skoda, ze sa tak ukratili o stastie, chcelo to len viac porozumenia, trpezlivosti a lasky, ved nakoniec zila ako manzelka a matka, ale s inym muzom. Zaver dojimavy, bolo mi ich luto...mali sa radi, len si nedali druhu sancu...Skoda.(25.6.2018)

​​Ian McEwan píše populární a nesmírně čtivé knihy a daří se mu i v případě filmového scénáře ke svému vlastnímu dílu Na Chesilské pláži. Melodramatická polemika o podstatě lásky a (ne)zbytnosti manželského sexu je humorná i smutná zároveň a příjemně překvapí především pěknou kamerou a vrstevnatými výkony dvou hlavních představitelů. Na film si zřejmě o půl roku později nevzpomenete, ty dvě hodiny v jeho společnosti se však zapíší do paměti více než uspokojivě. Ideální film na návštěvu kina s matkou či kamarádkami. [TIFF17](9.9.2017)