Reklama

Reklama

Na Chesilské pláži

  • Velká Británie On Chesil Beach (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Je léto roku 1962 a Anglie bude ještě minimálně rok čekat na velké společenské změny: beatlemánii, sexuální revoluci a The Swinging Sixties. S hlavními hrdiny, dvacátníky Florence a Edwardem, se poprvé setkáváme během jejich svatebního dne. Novomanželé jsou ubytovaní ve staromódním hotelu v Dorsetu blízko Chesilské pláže. Když se pomalu začne blížit okamžik prvního manželského sexu, napětí se stupňuje a do pokoje se vkrádá trapnost. Po katastrofě prvního sexuálního pokusu následuje hádka a zásadní rozhovor na Chesilské pláži… (AČFK)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (59)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

jsem si jistá ,že vztah Florence k sexu se odvíjí od jednoho záběru ve filmu který trval snad ani ne vteřinu,kdy se v mladosti k její posteli blíží ,zřejmě,její otec...... a dál už je to o tom ,že snad má chápan chápavější ocásek než Edward mozek.Který měl dětství poznamenané  matčinou psychickou chorobou.Která brala všem síly.A po příchodu Florence jakoby se jim doma rozsvítilo slunce. A jinak - v knihách může být popsáno vše vědecky, ale každý je individuální a tak tam pro sebe nic nenajde.A Edward až pozdě ke stáří pochopí,co Florence myslela posledními slovy ,než se na pláži rozešli.Jak moc stojí o to ,aby se jejich vztah nerozpadl.Potřebovala jen čas.Což Edwardovi nedošlo. ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Pomalu plynoucí a pomalu zpětně se odhalující příběh se spoustou přírody a přes to, že se ve snímku objevuje hned několik vážných témat se poměrně dlouhou dobu dařilo udržet zvláštně poklidnou atmosféru. Povedlo se zpracovat hned několik témat tak, aby každému bylo věnováno dost prostoru a aby byla probrána dostatečně do hloubky. Méně je někdy opravdu více. Rozumím ale tomu, že ne všem musí nutně tohle pomalejší tempo sednout. To, co drží film pohromadě jsou herecké výkony Saoirse Ronan a Billyho Howlea, oba byli opravdu skvělí a právě kvůli pomalejšímu tempu věřím, že by se člověk mohl při ne tak dobrém obsazení začít snáze nudit. Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky. ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

Zpočátku velmi jemný film, přesto plný emocí, nabízí po chvíli skoro až (na svůj styl) šokující scénu, jež vše mění a odstartuje novou etapu dvou, do té doby, silně zamilovaných osob. Ona kombinace šosácké puritánské výchovy své doby a frustrujícího pocitu nedoceněnosti v životě i v lásce, k tomu ještě výbušná povaha, může vést k vztahové tragedii, ale naopak i k happyendu, film ovšem nabízí střední cestu, což je na něm asi to nejlepší. Velmi dobře zrežírované a odvyprávěné drama i lehká komedie plná povedených retrospektiv, které vrcholí vzpomínkami ve vzpomínání. Pro mě určitě příjemné překvapení. [Filmový klub Citadela - Litvínov] ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jedna věc se musí McEwanovi nechat - jako jeden z mála spisovatelů nepropadá při psaní scénáře podle vlastní knížky velikášství a touze narvat do filmu všechno, proto jako scenárista na rozdíl od mnoha jiných uspěl. A to říkám jako čtenář, který jeho knihy moc nemusí, protože mu přijdou nudné. Což ani zdaleka není případ malého příběhu, který se jedno odpoledne odehrál na Chesilské pláži. První část snímku trochu nudná je - to je přesně McEwan, říkal jsem si, utápí se v retrospektivách, byť důležitých, a zatímco Edwardova sexuální frustrace roste (taky vám Billy Howie připadá tolik podobný Eddiemu Redmaynovi? Asi je to tím účesem, nevím, ale po zhlédnutí traileru jsem se musel přesvědčit, že to není on), roste i divácká frustrace s na první pohled nedůležitými odbočkami. A k tomu ta autorská ironie, McEwan Edwarda vykoupe v trapnosti a fakt ho nešetří, až mi ho bylo líto - vysmějou se mu číšníci, nemá se komu svěřit se svým úspěchem, nervozní upjatá novomanželka, zaseknutý zip na jejích šatech, a to všem katastrofám není zdaleka konec... Druhá část ale dostává grády. A ta mozartovsky dokonalá hudba! Přestože se úplně poslední scéna vlastně dala předvídat zhruba 45 minut dopředu, stejně mě dostala a dojala (za to ta čtvrtá hvězda při zdejším hodnocení). Do té doby dost chladná a odosobněná režie umožňuje prožít si Edwardův smutek naplno. Přiznám se, soucítil jsem s ním. Hlavně proto, že to je po Lady Bird další film, který opět doložil mou platonickou lásku k Saoirse Ronanové, A to se mi přitom fyzicky vlastně nelíbí. Zvláštní. Zvláštní stejně jako frustrované odpoledne Chesilské pláži. Holt má předmanželskej sex smysl. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Práca s klišovitým tlachaním a hra s hereckou chémiou. Scenáristovi zuby nech sú vylámané. Sledujeme intímny príbeh vývoja milostného vzťahu mladej dvojice na začiatku šesťdesiatych rokov vo Veľkej Británii. Základom príbehu tu síce je ľudská naivita a impulzívnosť, flashbackové sekvencie ale trpia ich nadbytkom, čo vývoji vzťahu uberá na opodstatnenosti, ide sa po masle, ale osobnostne to úplne nezapadá a to bohužiaľ tým nešťastným spôsobom. Posledná zhruba štvrťhodina ublíži výslednému dojmu najviac. Autori miesto striedmeho zakončenia, snímku z nepochopiteľného dôvodu rozbijú pridaním zbytočného epilógu. Záver pokračuje na americký spôsob sentimentálnymi čriepkami z ďalších dekád života hlavných hrdinov, miesto dojatia ale budí skôr pocity trápnosti. Film nezachránia prekrásne anglické scenérie či úchvatné panoramatické scény, ani trefná ukážka toho, že počiatok šesťdesiatych rokov v Anglicku zďaleka nebol o Beatles a rebélií, ale o uhladenosti, dekóre a pocte vážnej hudbe. Jednou vetou je to snímka plná anglických kecov ktoré nudia. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2017 na Torontském IFF. (Varan)
  • První scénář, který napsal Ian McEwan k filmu, jenž je natočen na základě jeho vlastní knihy. (MLazi)
  • Natáčení začalo 17. řijna 2016 na Chesilské pláži. Dále se natáčelo v Londýně, Oxfordu a v Pinewood Studios. (MLazi)

Související novinky

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

21.07.2018

Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky,… (více)

25. Dny evropského filmu

25. Dny evropského filmu

02.04.2018

Již 25. rokem nabízí Dny evropského filmu to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos promítnou 49 filmů z různých koutů Evropy. Snímky rozdělené do 7 programových sekcí reflektují… (více)

Reklama

Reklama