poster

Můj život bez vás

 • francouzský

  Et soudain, tout le monde me manque

 • anglický

  Day I Saw Your Heart, The

Komedie / Drama

Francie, 2011, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Já nevim. Z mého pohledu by tomu spíš slušelo trošku potrhlejší sako s nějakým situačním gagem a hláškou. Ne že by to bylo špatné, ale to téma si o to "americké" zpracování docela říkalo. Takhle to vlastně celé stálo na Mélanii Laurent, na kterou se dívat je prostě zážitek. Ale čekal jsem trošku víc. 50%(3.9.2013)

 • Killingjoke
  ****

  Tyhle francouzské filmy já můžu. Je to sice plné sentimentu a patosu, nicméně to dokáže chytit u srdce. Kdyby tohle natočili v USA, byla by z toho asi hodně divná limonáda. Ale Francouzi takové filmy prostě umí, namíchat mozaiku lidských životů, výborně vybrané hudby a dialogů, kdy i vtípky z trošku hrubšího zrna vyzní tak nějak něžně. Tento film možná není ničím zvláštní, přesto je velmi zajímavé sledovat další z mnoha variant na téma rodiny, na téma vztahu otce a dcery, na téma vzájemného zraňování, hledání odpuštění a cesty zpátky. Ne, tento film opravdu není nijak zvláštní nebo snad originální, na druhou stranu má obrovské srdce, vtipnou a krásnou Mélanii Laureant a pro mne má krom toho ještě jednu zásadní vlastnost a tou je fakt, že jsem se u něj po celou dobu nenásilně usmíval a to pro mé občas kamenné srdce znamená opravdu mnoho…(3.8.2013)

 • mira.l
  ***

  Jako většina dalších dávám průměrné tři, je to taková skoro až podprůměrná podívaná, ve které Mélanie Laurent zachraňuje, co se dá, ale bohužel ani ona nedokáže zázraky. Je to takový rodinný mišmaš, vezmu-li tu rodinku popořádku: židovský tatínek, který je tak nějak na zabití z několika důvodů, že si v 60 udělá dítě, je asi to nejmenší, jeho manželka tudíž asi taky nebude úplně normální, nevlastní sestra Mélanie s manželem mi taky dvakrát sympatický nepřišli a postava Mélanie sama: no popravdě řečeno, na rentgenu (i když ten jeden přístroj mi připadal spíš jako CT) snímkovat topinkovač, mikrovlnku, lednici a mnohé jiné věci taky asi není úplně normální... Je teda fakt, že tam bylo pár vtipných momentů, ale od slabšího průměru to nezachránily a Mélanie to vytáhla aspoň do toho průměrnýho průměru. Film, který asi stačilo vidět jednou.(3.2.2016)

 • Thomick
  ***

  Michel Blanc se po "Une petite zone de turbulences" ocitl jednou nohou na mym hereckym black listu. Teď je tam celej. --- Jedni čekaj dítě, táta nechce. Druzí nemůžou, oba chtěj jak diví. A všichni se navzájem znaj. Poněkud ohranej konflikt; přesto jsem zalitoval, že se na něj nakonec jaksi zapomnělo. Místo toho kupředu vystoupil Blanc s dalšim otravnym charakterem, ke kterýmu si snad ani nejde najít cestu. Věčná škoda. --- Plusy: působivě otáčivá kamera ... Mélanie Laurent alias druhá Marion Cotillard (herecky i vzhledově ji částečně připomíná; ten úsměv hlavně!!) ... pár jemně vtipných okamžiků odkazujících na tu nejlepší francouzskou tvorbu (Paypal, "If he was my father...").(5.9.2013)

 • Eventyrer
  ***

  Musela som potlačiť svoje nutkanie dať o jednu hviezdičku viac, ktorá by bola len kôli Málanie Laurent, ktorá bola ako vždy úžasná, ale celkový film mi na to nestačil. Po dopozeraní som mala pocit, že tam niečo sakramensky chýba. Neidentifikovateľná prázdnota na konci filmu ma ovplivňuje aj pri písaní tohto komentáru. Obyčajné, ničím výnimočné, videné tisíc krát s inými hercami, v inom kontexte potulujúci sa po inom meste.(8.5.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace