Nejúspěšnější muzikál v historii České republiky poprvé na DVD! Děsuplný příběh plný romantiky, strachu, ale i nekonečné lásky! Skladatel Karel Svoboda, libretista a textař Zdeněk Borovec, choreograf Richard Hes a režisér Jozef Bednárik vytvořili mimořádné představení, které se stalo významnou kulturní událostí. Obnovená premiéra Draculy se konala 5.2.2009 v Divadle Hybernia s Danielem Hůlkou a řadou původních i nových hereckých představitelů. Záznam této nové verze představení vychází na 2DVD a jeho špičková kvalita je mimořádným diváckým zážitkem. Diváka nadchne geniální hudba Karla Svobody, vynikající pěvecké, herecké či taneční výkony a bohatá výprava. Nechybí ani dokument o přípravách muzikálu a další bonusy. Mystický příběh hraběte Draculy plný romantiky, strachu, ale i nekonečné lásky se rozvíjí i v tomto muzikálu. Jeho děj prochází mnoha staletími od tragických momentů, kdy touha po moci zničí Draculovo pozemské bytí a prokletí z něho učiní navěky po krvi toužícího vampýra. Během dlouhého času se jeho myšlenky a názory na svět mění. Z krvelačného válečníka se stává sarkastický filosof. Jeho příběh pokračuje přes naší současnost a končí v přesně neurčené budoucnosti. Představení plné kouzel, lásky a krvavých soubojů je vrcholem české muzikálové produkce! (oficiální text distributora)

lucij68ee14

Návrat muzikálu Dracula přinesl velká očekávání. Tato verze, která se objevila na prknech divadla Hybernia však již není tolik tím, na co jsme byli u Draculy zvyklí. Prvotní verzi je prostě těžké překonat. Zkrácená verze muzikálu ublížila, druhé dějství v čele s "gangem" je parodií na původní. I když se v tomto zpracování objevilo mnoho herců z prvotního Draculy, který se hrál v kongresovém centru, moc mě nezaujalo. Mnohem víc se mi líbí verze, která se hraje od roku 2015 v Karlíně a kterou jsem viděla již dvakrát. ()

Nick321 odpad!

Je prakticky pravidlem, že remaky většinou vždy stojí za .... Ovšem rozumím tomu, že někdo viděl v muzikálu Dracula něco jako zlatou žílu. Jediné, čím se "nový" Dracula může pochlubit jsou modernější a dražší kostýmy + kulisy (ovšem někdy už je to příliš a nemyslím si, že by se starý Dracula měl za co stydět. Tento je pestřejší, ze staršího ale šlo temnější kouzlo a není právě to účelem neveselého ponurého upírského muzikálu plného smrti, krve a beznaděje?). Tím jsme vyčerpali pozitiva a přejdeme k negativům. Vyloženě mě zde iritovaly některé průpovídky ve scénáři, které zjevně měly muzikál učinit modernějším, ale nehodily se, to nemá být kabaret. Co absolutně nechápu, jak do takového muzikálu mohli obsadit Josefa Vojtka?! Jako sorry, Kabáty mám taky rád, ale Josef Vojtek se k této roli absolutně nehodil, to je prostě hospodský zpěvák, jeho chování na jevišti tomu odpovídá a s rolí Draculy ho pojí snad jen máničkovské dlouhé vlasy. Podle mne ho tam obsadili jen proto, že se prodral mezi celebrity a je to prakticky obchodní značka. Daniel Hůlka už má svá nejcharismatičtější léta za sebou, ve staré inscenaci se mi líbil, ale dneska už ho beru jako přestárlého hippíka, případně operního pěvce, ale tady působil jako stárnoucí lev, kterého divák spíš lituje než že by se ho měl bát. V novém zpracování seděla hlavní role snad pouze Marianu Vojtkovi, i když mám vůči jeho osobě taky výhrady. ()

lisbon

...Mně se to nelíbí.... Ach jo, miluju Karla Svobodu a miluju Draculu, ale tohle není Dracula. Kde je Adriana, Kde Lorraine??!! Absolonovou mám ráda, ale s Leonou Machálkovou, jako Adrianou se prostě nedá srovnávat. Jak na poušti voda mi tam chybí Korn, a ten jeho nadhled nad rolí, ten grif se kterým to hrál. A Nývltová jako Lorraine... to nejde, ta se Lucce prostě nevyrovná ani kdyby se rozkrájela. Ani za mák bych ji tu roli nevěřila... ona to hraje tak, že to moc hraje. Lucka tu roli uměla žít. Nechávám jednu hvězdičku z úcty k verzi z roku 1996 ()

Pluto_petr

Nové nastudování legendárního Draculy se vůbec nepovedlo. Je jasné, že se musely udělat úpravy kvůli scéně, Hybernie je přeci jen jiný prostor, než Kongresový sál. Bohužel se však do celého díla zasáhlo razantněji a nedopadlo to vůbec dobře. Dílo úplně ztratilo svou původní atmosféru, noblesu. Příběh se místy hodně osekal, ubyly písničky, řada pasáží se naopak naprosto nesmyslně zrychlila. Pěvecké i herecké výkony jsou povětšinou na výrazně slabší úrovni, než původní dílo (mnohdy však možná i díky provedeným úpravám). Co ale dostalo úplně nejvíc na frak, jsou sborové scény a hlavně taneční složka a choreografie obecně. V původním nastudování tyto scény naháněly husí kůži, dotvářely tu správnou atmosféru, zde působí hodně nevýrazně. Taneční číslo zahajující druhou půlku představení, v původním díle skvěle provedené prostřednictvím tanečníků UNO i sólistů z muzikálu v novém nastudování je doslova k smíchu. Jedná se o ukázkový příklad, jak se dá zprznit původní skvěle fungující dílo. Marně vzpomínám, která z novinek/úprav je lepší, než byla v originálu. Bohužel. ()

lobenka

Neskutečné, co dokáží udělat z tak skvělého muzikálu... Zpěváci co zpívají falešně - Absolonová, Nývltová atd. Jak si někdo mohl myslet, že Absolonová se může rovnat Bílé? Hrůza děs. Hůlka to taky jen " odezpíval " , ale nedivím se mu, vždyt tam neměl o koho se opřít... Škoda času... ()