Sora no otošimono: Forte (TV seriál)

• Japonsko

そらのおとしものf

• Japonsko

Sora no otoshimono Forte

Heaven's Lost Property Forte

Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 12x25 min

Asi sa niekomu málilo, tak pribudol ďalší angelroid, pre zmenu bloňďavý, tupý a s obrovskými kozami... To však patrí ešte k tej lepšej časti, pretože si ju rýchlo obľúbite, rovnako ako predchádzajúce dve... Čo sa týka príbehu, miestami ešte šibnutejšie než predošlá séria, ale už som vedel čo môžem očakávať, tak som sa to snažil neriešiť a prehliadať... Nad hlavnou mužskou postavou naozaj niekedy ostáva rozum stáť - po väčšinu času je to len nepríjemný úchylný maniak, čo sa radšej vykúpe v hnoji akoby čo i len vyslovil myšlienku, že do dievčenských šatní sa nemá nakukovať... a vzápätí je z neho milí a citlivý chlapec, pri ktorom sa ani nečudujete, že sa doň zamiluvávajú všetci angelroidi... Dozvieme sa aj čosi viac o druhom svete a nechýba ani silný protivník, ktorý sa rozhodne "učiť lásku" po svojom... Napriek tomu, že tento seriál patrí medzi moje obľúbenejšie (určite budem pokračovať aj filmom), viac ako 3* mi svedomie akosi nie a nie dovoliť...(23.2.2011)

Na začiatku úžasné, ku konci ale dochádza dych...Určite odvážnejšie, druhá časť je jednoducho úžasná (volal si ma? :D) Tomoki je tri štvrtiny seriálu ako chibi, riešia sa fakt dosť veľké blbosti a určite nie je využitý potenciál ani po tej zábavnej časti (vážne sa odohráva tretina seriálu na záchodoch/šatniach?) Príchod Astraei sa mi nejak nepáčil ale bola pekným spestrením a obľúbil som si ju určite viac ako Ikaros, Chaos na konci bol len na obtiaž, vôbec tam nemusela byť. Takže zo začiatku jasných 5 ale časom to prechádza do slabšieho priemeru... Počítam že za mesiac si spomeniem maximálne na Nymph a Astraeu, ale za tie dve dám 4* :)(22.5.2014)

Jeden z nejpovedenějších seriálů, jaké jsem viděl. Po prvním dílů, mě to velmi zaujalo a mohu říci, že toto hodnocení si zaslouží. Jsou tam sice některé momenty, pro které mám výhrad, ale pokud je pominu tak je to povedený seriál. Nemohu přesně vyjádřit tento seriál každý, ať si udělá názor sám. Mě se to vcelku líbilo, ale jak jsem řekl mám pro některé momenty výhrad.(25.8.2011)

Veľa ecchi, veľa rečí, ale k tomu čo ma zaujímalo len veľmi málo nového. Opakované vtipy už nemajú ten efekt. Škoda.(16.10.2014)

• - Jména andělů-androidů (angeloidů) jsou převzata z řecké mytologie. Z této série: Astraea je jednou ze tří dcer samotného Dia a titánky Themis. Z předchozí série (od r. 2009): Nymfa je polobožskou bytostí, jež poslouchá vyšší autoritu, a Íkaros je synem architekta Daidala. (Zdroj: ČSFD.cz)