Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Eruzione

Sorry, ale chvílema jsem se nudil. Dokonce mi to ani nezanechalo stopu na duši! Ačkoliv jsem hledal nejdříve chybu u sebe, myslím, že ve mně až tak chyba není. Z děje se mohli vystříhat dialogy a mohl být z toho nějaký dokument. A právě tak trochu jako u sledování dokumentu jsem se cítil..Žádné vyvrcholení a to je i škoda....Nadruhou stranu dávám palec nahoru za to, že si konečně NĚKDO uvědomil, že katastrofický filmy jdou udělat i bez záběru na potápějící se Paříž s Londýnem. Jde se inspirovat i ze skutečných událostí... jen to zpracování...škoda. ()

srncek

Čakal som nasládly doják s trochou vĺn,ale toto ma rozsekalo...prvotriedna výprava,skvelá Naomi Watts a hlavne hodne dlhá scéna s Tsunami vám vyrazí dych!! 90% ()

sefa

Navzdory zdejšímu hodnocení musím dát jen 2*. Zbytečně patetické, uřvané a až moc okatě dojímavé. ()

transbeskyd

Emotivní a strhující děj, který zbytečně sráží jen pár kýčovitých typicky holyvůdských scén typu - mám tě moc rád - a a scénka s mobilem v letištní hale. Jinak skvěle natočené a zahrané. ()

Paja.93

Měla jsem chuť na nějaký katastrofický a srdceryvný film, takže tohle mi přišlo podle chuti. Už jsem měla i u některých scén na krajíčku, ale ještě pořád odolávám a nad žádným filmem jsem slzičku neuronila, takže ani tento nebyl můj první. Napadla mě však myšlenka, že si říkám jaké mám starosti a jak mě nic nebaví, ale co s porovnáním s lidmi co jsou v této situaci. Na druhou stranu, pokud mají takovou z řiťky kliku jako tato rodina a něco takového přežijí, tak poznají cenu života a podle mě už do konce života jsou jen šťastní, protože neberou život jako všední, ale je důvodem ke štěstí. A konec filozofování, prostě katastrofickej doják jak má být! ()

Jason69

Film nabízí silný příběh rodiny, která přežila vlny tsunami. Je nabitý emocemi, které doplňuje skvělá hudba. 85% ()

fanik15

Distributor: Lionsgate/Summit, Rozpočet: $N/A milionů, Tržby Usa: $19,019,882 , Tržby Celosvětově:$172,419,882, Oscary: ║1 nominace ║Golden Globes║1 nominace Neuvěřitelně silný film plný emocí. Výbornými hereckými výkony obou hlavních představitelů. A výbornými efekty. ()

play3man

Slušný katastrofický film, ktorý stavia na emocionálne silnej téme. Spôsobom, ktorým to bolo podané ma vlna drámy tohto filmu nestihla nezasiahnúť. Ak by som ho mal porovnať napr. s filmom Stroskotanec alias kamarát futbalová hlava http://bit.ly/16kxpIp tak by som to postavil o stupienok nižšie. Aj preto tomuto dať 5* nemôžem, ani náhodou. Povedal by som, že mi tam chýba viacej napätia, ono sa celá hlavná udalosť stala celkom rýchlo, čo ma prekvapilo a aj potešilo, videl som kopu priestoru pre scenáristu, kde by sa mohol vyhrať so scénami, ktoré tú vlnu drámy predsa len o niečo viac zdvihnú.Bohužiaľ, nestalo sa. 4* ()

uodevr

Neskutečně působivě, syrově a zručně natočený hold vzdaný lidskému duchu, s překvapivě dobrými dětskými herci. A jo, i slzénka po dlouhé době ukápla. Nejedna. Upřímně srdcelivný biják se vším všudy. Přepychově krásný film. ()

Syna.1990

Ano, je to srdcervoucí příběh, který mě ovšem nějak zvlášť neuchvátil a zařadil bych ho mezi průměrné katastrofické snímky. Jak se říká, co člověk, to názor. Je příšerné, že se tohle opravdu někomu stalo, ale já hodnotím film, né životní neštěstí .. 65% ()

martinkaziki

Romantická představa o domku na pláži se rozplynula, Thajsko škrtám ze seznamu "Chci vidět" a radši znovu pojedu na Šumavu. Film byl napínavý, strhující a díky své autentičnosti i značně frustrující. ()

JK77

Inteligentny katastroficky film, podla skutocnosti. Wau, da sa aj take nieco natocit. Lutujem len, ze som to nevidel v kine. ()

kslaww

Tento film rozhodně není pro slabé povahy. Rodinné pouto v boji o holé přežití je strhující a naprosto mě vtáhlo do děje. Do poslední chvíle soucítím....řadím mezi TOP filmy. Nejlepší film podle skutečné události. ()

Pavoll

Po zhliadnutí tohoto filmu asi prehodnotím svoje doterajšie stanovisko a všetkým katastrofickým filmom ktoré som doteraz videl odoberiem 1*. Väčšina katastrofických filmov disponuje nadpriemernými efektami a na ostatne elementy filmu sa tvorcovia proste vyserú a to doslova. Samozrejme existujú výnimky a tento film je skvelým príkladom toho, že tvorcovia berú svojú prácu vážne a že si na ňom dali naozaj záležať, čo sa aj odzrkadlilo na kvalite filmu. Efekty super, nemam čo dodať, hlavne tie pod vodou. Nad hereckými výkonmi som žasol, hlavne nad detskými. Jedine čo sa mi trochu na filme nepáčilo bol scenár. Niekedy mi prišiel proste moc umelý a ako keby sa tvorcovia snažili ho čo najviac napodobniť hollywoodskej tvorbe, čo bolo podľa mňa viac na škodu ako k úžitku. ()

helrohir

Na tento film som bol fakt zvedavý, keďže samotná téma ničivej vlny tsunami spred 11 rokov je veľkým lákadlom. A musím povedať, že určite som nebol sklamaný. Film nás netrápi žiadnym zdĺhavým začiatkom, úplne si vystačí len s letmým pohľadom na hlavných hrdinov a ide sa hneď na vec. Veľká pochvala tvorcom putuje za neskutočne realisticky spracovanú vlnu, pri ktorej máte dojem, že ide o skutočné zábery z danej udalosti. Zvyšok filmu je postavený najmä na množstve emócií a napätia, hoci príbeh je viac menej predvídateľný, aj tak s postavami trpíte až dokonca. Ewan McGregor je dobrý, Naomi Watts a Tom Holland sú vynikajúci. Niektoré scény sú možno trošku sentimentálnejšie než by mali, ale tak s tým sa viac menej dalo rátať. 80%. ()

lusa

Po prvom videní v čase premiéry by som zrejme dala nanajvýš 2*. Toľko pátosu a cielených scén, dráždiacich slzné kanáliky.. Po dovolenke v Thajsku, na miestach, kde sa v 2004 tsunami reálne prehnala, som si film pozrela len tak, z nudy ešte raz. Zrazu mi ten silený príbeh prišiel reálny a o to viac dojímavý. Rovnakých osudov tam bolo na tisíce, rovnakých a horších. Neviem si predstaviť, že by som niečo tak hrozné mala prežiť. 4* ()

subic

Naomi Watts slušně, i když v dřívějším Funny Games USA (2007) je jako trpící matka ještě o třídu lepší. Eman MekŘehoř zase jen nějak do počtu. A to je asi tak vše o tom, jak příběh o jedné lidské a živelné katastrofě udělat tak nějak celý nechytlavě a v podstatě bez kapky napětí. Ale dívat se na to dá. 55% ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora