Alone in the Wilderness (TV film)

Dokumentární

USA, 2004, 57 min

Dick Proenneke

Dick Proenneke

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

Úžasná ukázka zručnosti člověka i nespoutané krásy Aljašské přírody.(20.4.2012)

Okouzlení, respekt a trošičku závist. Takhle něják by mi to vůbec nevadilo.(7.12.2014)

"Dejte mi všichni svátek, já mizim rubat srub a dlabat kanoehu." ..šťastný to týpek. Jeho odhodlání, odvahu a zručnost nelze než obdivovat .. a tu odměnu v podobě božského klidu jen závidět.(12.8.2013)

Hodne relaxacni dokument. Lze doporucit. :-)(15.12.2013)

Moc si nedokážu představit, čím musí naštvat lidstvo jedince, že se sbalí a jde si žít na třicet let na Aljašku.. Ale asi jsou takové důvody. Nebo možná jenom nechtěl žít v tom našem krysím labyrintu.. Kdo ví.. Nicméně se se samotou dokázal perfektně poprat. Během užívání dovolené si postavil parádní věcičky, které by měl závidět každý truhlář. Dovršením bylo postavením krbu.. Všechno promyšlené do posledního detailu. Klobouk dolů před takovým stylem života. I když bych takhle žít nikdy nechtěla, obdivuji to.(30.5.2013)

Toto je absolutně to nejlepší, co jsem kdy viděl. Nehodnotím film, ale ztvárnění mých snů, relaxace a životního postoje. Sháním knihu. Tenhle příběh mnou do hloubky hnul a dlouho si o něm nechám zdát (v první osobě samozřejmě)(29.5.2013)

Prostě a jednoduše borec. Profesí tesař, to vysvětluje neskutečně precizní chatu.(24.6.2013)

Machr se dřevem si staví srub na Aljašce, vybaví ho vlastním nábytkem dokonce i lžíci si vyrobí :)(6.11.2011)

Richard Louis "Dick" Proenneke a jeho odchod do divočiny mi vytrel.....zrak? Nie. Vytrel mi srdce a dostal sa tam. Nie nezaľúbil som sa ale videl som na obrazovke sfilmované moje vzdušne zámky ktoré si staviam keď pokladám odchod na samotu za to správne riešenie v tejto dobe ktorej veľmi často nerozumiem. Odvaha, zručnosť, vytrvalosť a pracovitosť toho muža spolu so samotou v krásnej divočine sa mi tak páčia a fascinujú ma že toto dielo ma zaslúženú priečku v mojich obľúbených filmoch.(11.11.2016)

Dokument, ktorý mi zmenil život. Nie v tom zmysle, že by dával nejakú hlbokú pointu, ale práve naopak. Dáva mi taký dobrý pocit a uspokojenie, aké presne potrebujem. Presne takýto život by som si vedel predstaviť. Dick Proenneke dokázal u mňa nemožné. Pre mňa najlepší dokument, aký som videl. P.S.: Prečo tu na CSFD nie je aj druhá časť? :-)(20.3.2018)

Poté co jsem dokoukal Into the Wild jsem se musel podívat na další filmy s podobnou tématikou a narazil jsem na tento dokument. Má několik dílů a možná ještě další budou. Neskutečně mě dostal. Chtěl jsem toho napsat víc, ale pak jsem si uvědomil, že Philip_J_Fry to shrnul naprosto dokonale.(20.8.2012)

krasne, opojne, ukludnujuce a magicke(29.10.2014)

Úžasné soužití s přírodou. Ten člověk dokázal to o čem mnozí jenom sní.(15.1.2016)