Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

Ixbalanke

Z počátku dílo velmi připomínající Blair Witch, jen vložené do mnohem zajímavější norské přírody. Na obrátkách to nabralo ve chvíli, kdy to Blair Witch utnul, a to po vynoření výborně vypracovaných obřích trolů. Jistě tu hrála roli i jejich velikost (zvláště posledního, který dosahoval snad 100 nebo víc metrů). Výsledkem bylo, že jsem se od obrazovky odtrhla až po vyplutí závěrečných titulků. Také velmi hodnotím způsob natočení (dokument, realita), což podle mne dodává filmu mnohem větší důvěryhodnost a více prostoru na vnoření se do děje. ()

Disease

Místy to sice zadrhávalo, ale celkově docela zábavné, hlavně když si Hans stěžuje na pracovní podmínky. Ale těžko lze tvůrcům odpustit, že mi vzali jednu z životních iluzí "ne všechno v pohádkách je pravda" ;-) ()

Angelino

Veľmi vydarený kúsok. Na to, že im to niekto iba poslal do schránky a oni to iba zostrihali :). Teraz by mohli natočiť dokument o zabitom kameramanovi v starom dole, zvláštnych okolnostiach zmiznutých študentov z Valdy, údajnom TST alebo o tom, prečo nikto doteraz neriešil elektrické vedenie, ktoré si prúdi dookola :). ()

Prochy38

I když jsem vysloveně zklamaný nebyl, zdejší nadšení mě upřímně překvapilo. Ale na druhou stranu proč ne. Norové se umí taky pěkně bavit. Trochu si myslím, že by si o jejich folkloru mohli natočit i nějaký ten vážnější snímek. Ale tohle nebylo tak zlé. Pojetí a styl mně příjemný. Ruční kamera tady tomu dodává autentičnost. Efekty nejsou nijak extra, ale je vidět, že s troly se tvůrci vymazlili. V částech to skřípe, jindy je to svižná zábava. Mám dost rozporuplné pocity, ale převládají ty pozitivní. ()

mosnak

Paráda,vůbec jsem nečekal,že by mě mohl někdy dostat na kolena Norský film. Jen si lámu hlavu... proč našinci nic takového nedovedou? A taky... vzkaz pro mého přítele: "rybařit do toho Norska s tebou v létě nejedu,protože vím....!" :-) ()

sona123

Velké zklamání. Jednu hvězdičku za mé milované, překrásné Norsko a druhou za nápad. Všechno ostatní stálo za.... Bylo to primitivní, takové pohádkové (ve stylu Za humny je drak, ale tady není za humny drak, ale trol). Taky si to hraje na Záhadu Blair Witch, ale to je teda přátelé úplně jiná liga. Snaha byla, ale celé to strašně, ale strašně nevyšlo. ()

Ricky_CZ

Proč 5 hvězd? Protože to je nejlepší úlet ze severu za poslední rok. Bral bych to jako hec zhulených studentů, ale tohle má i tu úroveň.. Efekty, postava lovce, norská krajina.. A srovnávat Lovce Trolů s Cloverfieldem? To je asi jako postavit Čokovoko vedle Snoop Dogga a říct: Dělaj to samý! A měj rád jen jedno! :)) ()

Frederika

Rozhodně více komedie než horor, ale to vůbec není na škodu. Několik momentů prostě pobaví a uvázne v mysli - beton s černým uhlím jako neodolatelná pochoutka trollů, trollí pižmo aneb vše, co lze z trolla vymáčknout, medvěd, který má trochu popletené nohy a křesťanství, které trolly rozzuří k nepříčetnosti. Jednoduše pohádka převedená do reality a natočená jako "vážný" dokument - mě se to líbilo. ()

Zyne

(MFF KV 2011) Pro mě velmi zajímavý film, hrající si s mystikou norských luhů a hájů a dělající to způsobem, který musí být sympatický každému, kdo aspoň trochu ví, co to podle pověstí vlastně trol je, čím se živí, co dělá a jak na něj. Všechny tyto fakta jsou v tomto snímku podány a byť sál se mohl smíchy přetrhnout při některých scénách, já si chrochtal blahem při každém malém detailu, který tvůrci dokázali k této mytologii ještě domyslet (formuláře o každém úmrtí trola...). Film, který jistě má své nedostatky, ale který zároveň velmi dobře baví a navíc nabízí na evropský low budget velmi podařené trikové záležitosti ()

TheKiw

Pořád samý [REC] a Blair Witch, ale co třeba Zombieland (a vypelichaný sokol)? Natürlich, Trolljergen má stejně jako první dva jmenované filmy nějaké ty neodiskutovatitelné řemeslné kvality. Se Zombielandem jej ale pojí to, že autoři si jenom tak jezdili s kamerou po světě, příležitostně upatlali vtip nebo napínavou scénu, ale nikde pořádně nedupli na plyn a suprovní potenciál neždímali, co to šlo. Abych ale hororu s Zuckerbergem v hlavní roli, mým oblíbeným etalonem nevyužitých filmových šancí, úplně nekřivdil, musím napsat, že Trolljergen je o dost nudnější a nenapínavějšejší. De facto bych jej tak měl jmenovat králem Etalonem II. ()

ProgLaney

Pobavilo a dobře se na to koukalo. Označení "horor" je teda trochu mimo, ačkoliv to svádí k zařazení mezi teď tak populární dokumentární horory díky stylu vyprávění, rozklepané kameře a ve výsledku nalezené nahrávce. Na začátku jsem to tak bral také, záběry nočního lesa a první setkání jako dokumentární horor i trochu zaváněly, postupem děje už se to přesunulo do fantasy dobrodružství. Parta mladých byla sice podobně nebojácná a pro reportáž všehoschopná, ale tady to tak nevadilo. Vcelku zajímavé propojení mytologie (kterou mám rád) s typickým postojem moderní společnosti - takhle nějak by to asi doopravdy bylo, kdyby podobná stvoření opravdu existovala - lovit, lhát veřejnosti a skrývat pravdu. Vcelku příjemná fantasy podívaná v nádherným Norsku. Film je na lepší 3*, ale za suprový norský lesy a fjordy dávám 4. ()

Cement73

Tento film ma veľmi potešil a aj pobavil. Naháňačka za trolmi a za jedným monster-trolom :) Sympatické bolo, že sa autori pokúšali aj vysvetliť ťažko pochopiteľné javy, ako skamenenie pri svetle, dĺžku trolieho života a dokonca aj dĺžku gravidity u trolej samice :))) btw je to 10 rokov. Veľmi svieže a novátorské... ()

Alien220

Mnoho nápadů, skvělý námět, ale naprosto otřesní herci (až na samotného Huntera) s ještě horšími dialogy a příběhem trochu postaveným na hlavu. Přeci jenom být trollem, asi bych úplně nežil poblíž polárního kruhu a měl půl roku slunce.... ()

kritiklon

Existuje dost kvalitních Found footage a "Trolljegeren" se snaží být jedním z těch originálních. Ale přitom dost na oko vykrádá základní kostru z asi nejznámějšího Blair Witch, což je znát hlavně v prologu a na úplném konci. Trojice dokumentaristů je špatná a působí uměle. Oproti tomu "Lovec trolů" Hans je postava na svém místě. Ta myšlenka je přitažená za vlasy a má určité mezery kterých by člověk po chvilce přemýšlení nalezl spoustu. Na druhou stranu jsou fiktivní trolové nádherně graficky vyobrazeni ale spíše než hrůzně působí roztomilým dojmem. Je to zkrátka Found footage pohádka kterou bych si klidně pustil s dětmi. Žádný velký hororový prvky, atmosféru, děsy ani lekací scény nečekejte. Daleko více k filmu sedí uvedený popis Fantasy než Horor! 3* za 57% ()

H4ku11

Takto má vyzerať pseudodokument! Akože nie je to dokonalé, no s Hansom by som sa na tých trollov pokojne šiel pozrieť aj ja. Páčilo sa mi ako sa čo to ohľadne trollov povysvetľovalo takmer logicky, vedecky a uveriteľne. ()

Illy

Za odvahu, originalitu a drzost s jakou se tento norský filmeček tváří tak velmi vážně, ač se budete během jeho sledování uculovat, dávám full stars. Zapomeňte na N.Y: a jeho Monstrum. Tohle je blíž. Ovšem jako se nedoporučuje menstruovat v moři plném žraloků, tak pokuď jste křesťani - Norsku se vyhněte:-) ()

TonyM

Tematika trollov, pre mňa veľké prekvapenie, do ktorého som sa s chuťou pustil. Nóri nám priniesli veľmi zaujímavý kúsok s krásnou, typicky nórskou scenériou, doslova som cítil to vlhko a chladné počasie počas sledovania. Je tu pár vecí, ktoré by som filmu vytkol ako reakcie niektorých ľudí na situácie, trošku slabšia úroveň CGI, kvôli ktorej to nebolo celé až také napäté ako by mohlo byť, samozrejme nemôžem čakať nejakého Neilla Blomkampa, ale na nórsku produkciu veľmi slušné. Aj napriek zopár chybičkám krásy som si to vychutnal, pomohli tomu aj dosť kvalitné zvuky trollov a najlepšia bola čerešnička na záver v podobe Jotneho a jeho zavýjania :) ()

pytrisss

Krasna norska priroda, styl kamery a sympaticti herci jsou tahakem filmu. Co me zamrzelo je vyobrazeni trollu, vzhledem k pojeti kamery a filmu jako realistickeho dokumentu mi prijde zvlastni aby trol vypadal opravdu jako z pohadky a s velkym nosem (bambule). Podle prebalu jsem cekal mnohem vic. Nebyt toho, dal bych 4. ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)