Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

hororwatch

Gandalf a jeho mocné světlo je zpět, ale tentokrát jím neprosvětluje temné chodby Morie a neoslepuje ,,LOTRovské'' troly, nýbrž troly z 21 století, za které by se rozhodně nemusela styděť žádná našláplá fantasy. Toto přirovnání mě napadlo tak v půlce filmu, ale teď trochu vážněji. Toto je opět ukázka norské vynalézavosti v kombinaci s jednoduchostí a opět zneužívání své krásné vlasti. Když se divák tomu filmu poddá na 100% a nenechá se vytáčet zcela nereálnou zápletkou( né že by celý film nebyl postaven na nerealitě, ale přímo určité části se mohly domyslet lépe, aby to nedráždilo rejpaly), tak mu z toho vyjde opět geniální norská tvroba, kde si tvůrci usmysleli, že to natočej formou dokumentu, což je v dnešní době v hollywoodu cool. Nicméně toto je prvotřídní dokument se vším všudy. Když si odmyslím trochu stupidní jednání reportérů a hlavně to, že dokumentovaná ,,zvířátká'' byla mýtického původu, tak jsem měl pocit, jakobych se díval na další kvalitní dokument z BBC produkce o jakémkoliv jiném predátorovi na Zemi. Délka filmu byla taktak na zdravé mezi 90ti minut přesně tak, aby to člověka neprobralo z příjemné podívané a nezačlo nudit. Možná že jiným vadí tak trochu nedotáhnuté konce, což se dá sledovat skoro u každého norského filmu tohoto typu, ale mě osobně to tak vyhovuje. ()

Drink4Fun

Parádní fiktivní dokument. Tvůrci tu dokázal, že mají opravdu bujnou fantasii- Krásně dostali troly do našeho normálního světe a někdy jsem se musel až smát, jak to hezky zapadá. Co mě ale fakt rozsekalo bylo tohle na konci v titulkách: No trolls were harmed during the making of this movie :-D ()

sadlokan

Mystifikační skvost!Poláci loví v zoologických zahradách medvědy a prodávají je tajné organizaci,která tají,že po Norsku pobíhají až 100m trollové,a pomocí pohozených mrtvých medvědů maskují jejich apetit na občany..Nevěříte?Věřte! ()

Rokle

Kdo je ten chlap, o kterém se tvrdí, že ilegálně loví zvěř? Uzmou naši tři studentíci senzacechtivou reportáž? Je dobré býti křesťanem? Hravý, za malý prachy natočený film z lásky, který oslňuje svou jednoduchostí. Dám si to určitě ještě jednou a volume otočím více doprava :) 70% ()

Ukubumbahoo

TROOOOOOOOL!! Ze začátku jsem to bral s velkou nadsázkou a místy sem se dost smál, každopádně atmosféra houstne, trolů přibývá a "voalá" sleduji pozorně každou další vteřinu a netrpělivě vyčkávám co se bude dít dál. Pravda, hlavní aktéři se občas chovají "jinak než bych očekával" ale už mám konečně jasno! Až vyrostu chci být Trolljegeren. ()

Hubis_

Profesionálni lovec trolů a nevšimne si skupinky mladých studentů,která ho sleduje s kamerou a mikrofonem přes půlku Norska ??? To bylo první co mě trošku zarazilo.Auto uplně zničí,ale když prašti studentíka,tak se mu skoro nic nestane ???Asi sem detailista,ale tohle mi prostě vadilo.. ()

Heroine

I přes pár zajímavých nápadů, a ne až tak obrazově, jako spíš zvukově podařených trolů, mně to nakonec moc nebavilo. Jo jasně, je to srandovní volovina, ale TO NESTAČÍ. Pokud tím chci strávit celý večer, chci aby to mělo vtip, nápad, slušné zpracování, a aby to bylo zábavné. Tohle je 50%. ()

Doomedx

Takova dokumentarni trollska pohadka natocena podobne jako Blair Witch (rozbita kamera byla celkem usmevna, ale fajn). Ze zacatku trochu nuda, ale konec celkem "napinavej" + tam dost casto nejde ani poradne videt co se deje i CGI trollu je takove moc unreal, ale nápad a promyslenost / originalita celeho filmu autorum uprit nelze -> 3* ()

agassi68

Zo začiatku som mal nutkanie to vzdať lebo film sa príliš podobal na Blair Witch. Keď sa objaví na scéne lovec trollov Hans, hneď to dostalo iné grády. Škoda len, že tvorcovia sa nevedeli rozhodnúť či to bude horor alebo komédia. Takto si síce užijete aj, aj, no ani z jedného súdku si to nevychutnáte. Za orignalitu pri stvárnení a likvidovaní trollov si toto dielko svojich 60% zaslúži.. ()

Rockerman

Hezká mystifikační komedie, natočena jako permanentní reportáž. Trojice mladých filmařů chce natočit rozhovor s podivným lovcem medvědů. Když se s ním sblíží, poznají, že neloví medvědy, ale něco docela jiného. Je to vlastně taková dokumentární pohádka (horor to fakt není) pro dospělé, zvláště když někteří trolové vypadají, jako přerostlí Jů a Hele (ale Jotnar byl parádní). Film chvilemi sklouzává až k parodii, když trolové jdou hlavně po věřících v Boha! Ptákovina, která vážně pobaví. ()

bobrux

Podobnou šílenost aby člověk pohledal. Vskutku originální námět sráží zvolený způsob natáčení, kdy má být vše na oko jako z ruční kamery. Chaotické záběry se dají čekat, ale úhly pohledu a klidná ruka kameramana v mnohých scénách už tak reálně nepůsobí. Škoda, potenciál film má, ale takto se z toho stává dialogová nuda proložená několika akčními scénami. ()

Elyon

Tento film jsem viděla ještě ten den, kdy jsem si pustila Cloverfield (mám teď období, kdy se dívám na filmy natočené ruční kamerou). Líbilo se mi pojetí trolů (obrovská, neohrabaná stvoření) a vyprávění lovce. Zejména mě dostala ta část, kdy vyprávěl, jak musel vyvraždit v sedmdesátých letech na příkaz vlády všechny troly v jedné jeskyni kvůli stavebnímu projektu. Studenti mi trošku lezli na nervy s tím svým "Nevěřím v troly, nevěřím v troly...pomoc trol!". Fakt by mě zajímalo, zda hlavní hrdinové přežili nebo ne (kromě toho, co zemřel v té jeskyni). Myslím, že všechny napráskal v závěru Finn (úředník, který se vydával za ochránce přírody) a vláda tam potom poslala svoje lidi, aby je zlikvidovali. ()

Ydrosten

Tak tohle ( Klikni sem jelito ) je teda úlet. Tady bych to teda nečekal. Byl to blábol, stejně nesympatickej jako cokoliv co je točený na ruční kameru. Snad ani nebudu spoilerovat, když řeknu že Trola uvidíte až úplně na konci ( stejně to všichni tak nějak od takových filmů očekávají - přece nám ho nenaservírují hned v prvních minutách ) ()

Rathalos

Ocakavania boli velke,no po zhliadnuti som zazil sklamanie,plusom je nadherna norska priroda a aj ako to cele skoncilo,ale to je asi vsetko,chybala mi atmosfera i napatie a viac-menej som sa nudil,cize dve hviezdicky dam,no s prizmurenim oboch oci...:-) ()

domirovec

Lovec trolů je velmi zajímavý a myslím že i povedený Norský found-footage horor, ve kterém se prostě tříčlenná parta studentů sebere a vyrazí do norských hor, přičemž má v plánu natočit dokument o ilegálním zabíjením medvědů. Během této jejich cesty, ale narazí na chlapíka, který loví troly, obrovské humanoidní tvory, kteří se skrývají po celém Norsku, respektive hlavně v horách. Mi se film líbil hodně, ale kvůli tomu, že efekty a zpracování není vůbec špatné a k tomu ještě všechny ty ''hrozně moc reálné záběry..'' prostě pecka! Takže pokud máte rádi found-footage horory, tak tento bych vám nedoporučoval minout! 4/5 ()

kkarx

Tady by se hodila následná konverzace. "Existují trollové?" - "Ano" - "Můžu je vidět?".... Na to odpovím sám. Můžete ale až v posledním záběru! Jako amatérský film fantastické, ale jako plnohodnotný film? Vystavěný je film dobře, nicméně myslím, že  dané téma zkrátka nemá moc velký potenciál, pokud se nechce zvrhnout do komixového světa, kde trollové budou ničit budovy jako Godzilla. Resp. kdo má rád trolly a vystačí si prakticky celý film s pouhou představivostí, tomu se hledání trollů jistě bude líbit víc, než tomu kdo má raději něco hmatatelnějšího. ()

foundation

Najvacsia ale zaroven jedina chyba Troll Huntera su tie hlupe a navyse uplne zbytocne prehlasenia o pravosti dokumentu, najdeni zaznamu a podobne. V kontexte s tym ako je film natoceny to potom posobi strasne hlupo. Naopak vsetko ostatne musim velice pochvalit. Nocne zabery a atmosfera su vyborne, trollovia su zobrazeni na to ze ten film zrejme velky rozpocet nemal takmer genialne. Osobne som pri tom prvom trollom stretnuti nepostrehol ani jeden zablesk CGI, naopak, napriek tomu akokolvek ten trol vyzeral neuveritelne a komicky, posobilo to na mna 100 percentnou autenticitou. V dalsich stretnutiach uz si to bohuzial tvorcovia neustrazili a sem tam aj ked minimalne bol citit ten digitalny nadych. Ale stale boli tie triky o 200 percent lepsie ako v 80 tich percentach modernych horrorovych filmov s ,,obludami,, Vacsi problem prisiel akonahle sa skoncila noc a zacal den. Velke mnozstvo velmi hlupo a nerealne natocenej vaticky. Ked idem sakra tocit real footage film/dokument nemozem to predsa natocit takto. Filmu takto vykrvacalo velke mnozstvo tej spravnej atmosfery. Priebeh filmu siel prakticky stale v zabehnutych kolajach a prebiehal podla sablony z inych ,,real footage,,ale za tu pre mna velmi zaujimavu a originalnu temu a vsetky ostatne velmi dobre veci / a bolo ich celkom dost/ to bude tych 70 percent. Rozhodne film ktory treba pozriet a neprehliadnut. ()

RobLord

Rozhodně nejsem fanouškem moderní "found footage" vlny. Před tím, než jsem si Trolljegeren pustil, zněl mi v hlavě vnitřní hlas: "Zkusíme pár minut a kdyžtak to vypnem a na ČSFD odkliknem odpad." Podle prvních záběrů ruční kamerou, kterou upřímně nenávidím, to začalo vypadat na palec na stopce. Ale kdepak! Brzy mi došlo, že se dívám na jednu z nejlepších komedií, jaké jsem kdy viděl. Tenhle druh humoru je přesně takový, jaký chybí bezduchým kravinám typu Tucker & Dale vs. Zlo. Norské dobrodružství s troly dokázalo to, s čím u mne nepochodily všechny Blair Witche a Cloverfieldy - zapomněl jsem na čas a v duchu si přál, aby Trolljegeren jen tak neskončil. Jednu hvězdu dávám zcela jistě kvůli nezapomenutelnému Hansovi, který vskutku nemá chybu! ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)