Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

RajAthen

Hledáte skutečně nejvíce shit práci? Našli jste ji. Nevrlí zaměstnavatelé, nevrlá kořist, neplacené přesčasy, notná dávka nebezpečí a nepravidelná pracovní doba. Snímek ala Blair Witch disponuje slušnými triky i nápadem, ale jakkoli se snaží, trollové v tomto vydání zkrátka strašidelní nejsou, pokud se má jednat o pseudodokument, pak to zkrátka ku spokojenosti nestačí, tedy alespoň mně. Navíc hlavní hrdinové v klíčových situacích zkrátka nějak postrádají emoce, tím myslím předně následky ze "zaprděné" jeskyně. Nejvíce mě fascinovala naznačovaná a nijak nevysvětlená trolí averze vůči křesťanství. ()

Tamten

Nečekaně dobrý film, který upoutá především svojí originalitou. Na jednu stranu zde máme komedii o naprostých nesmyslech, u které se občas pěkně zasmějeme, na druhou stranu je vše pojato dokumentárním stylem s takovou vážností a precizností, že by to vlastně klidně mohla být pravda. A tento rozpor dělá film zajímavým. Jsou zde dva drobné problémy způsobené dokumentárním pojetím filmu. Jedním je "laická" kamera (celý film je točen jakoby přímým účastníkem), která je díky tomo roztřepaná a občas z ní bolí hlava. Druhým je občasná rozvleklost (neboť má jít o nalezený nesestříhaný záznam). Je pravda, že bez těchto dvou aspektů by to nebyl až takový dokument, ale občas je to lehce přehnané. ()

vincchuppo

Celkem osobité. Docela vtipné. Dávám 3 a 1/2. Myslím, že se jim tenhle projek celkem povedl. Hohoho! Drží si napětí a trochu té rádoby autentičnosti. Mě snímek celkem pobavil. ()

Rawar

Kdyby se tak tenkrát v Bradavicích na hajzlíku producíroval táta všech trollů, co se objevil v poslední, ultimátně atmosférické části, mohl být od celého Heryho Potra pokoj. Nádherná norská příroda, stylové ztvárnění prastarých zlobrů (trollů) a legrační ale uvěřitelné konspirační teorie, například o důvodu existence drátů s vysokým napětím. Film není moc děsivý, ono to s těma metrovýma frňákama a dobráckým, bachratým vzezřením zlobrů ani nejde, ale rozhodně je kolem skvělá atmosféra a zvuková kulisa na výborné úrovni, až člověk touží skočit do své staré vrány a odfrčet směr Norway, po stopách těchto prastarých bestií ()

lakart

FF, které není horor a nevznikl v americké produkci. Příběh z krásných norských plání, lesů a polárních oblastí mě nadchl svojí upřímností, srdcem a snahou o realističnost a zasazení do moderní společnosti. Opravdu povedený film, který stojí určitě za shlédnutí. 85% ()

Likan7

Srandovní věc. Fakt krásný příklad toho, že i za minimální rozpočet lze udělat zábavný a skvělý found footage, který byla svého času třeba Blair Witch project. Kupa kreativity, nápadů, vysvětlování, které diváka zajímá a jízda začínající snad v 10 minutě a končí až na konci. Škoda trochu slabšího konce, ale jinak sympatický dílko! ()

Shredder

Prilis vela nudnej omacky okolo hlavneho jedla. Trolovia su prilis komicky nato, aby jednotlive scenky budili napatie ci nebodaj strach. Tie pasaze v ktorych sa nevyskytuju su vsak menej zabavne nez skutocne dokumenty o cervikoch na Animal Planet. Hold dalsi do zoznamu nepodarenych "rucno kamerovych" filmov, ak ocakavate adrenalinovu jazdu, hororovu atmosferu ci inovativny dokument budete sklamany, pretoze okrem nadhernej prirody nema Trolljegeren cim zaujat. ()

met87

Tak snad ještě že nejsem křesťan:-D Nádhérná norská příroda s nádhernou norskou legendou o trollech. Tento snímek mi opravdu sednul, má očekávání nebyla nějak vysoká a možná proto mám z něj tak dobrý dojem. Závěrečný super-size troll byl takovou šťavnatou třešničkou na dortu. skvělé lokace, dobrá animace trollů, slušná nadsázka, kdo by tohle vzal vážně, film asi moc nepochopil. The Troll Hunter není pro každého a každý to asi tak pozitivně, jako já, nepřijme. 8/10 ()

hero_bk

Norský Blair Witch? Ale kdeže! Mnohem působivější a originálnější. První záběr na trola mě usadil do křesla a od té doby jsem v podstatě pořád jenom zíral. Norská kinematografie opět nezklamala :) ()

Silhouette

Trolling roztomilých trollů křesťanskými písničkami uprostřed nádherné norské scenérie :-). "Trolljegeren" je krásná pocta národní kultuře, spektakulární, zábavná a vtipná. Dokonce hudba při závěrečných titulcích je vybrána velice representativně pro Norsko - black metalová skupina Kvelertak a úryvek ze suity Peer Gynt od Edvarda Griega. 9/10 P.S. Žízniví po hororech diváci to jako vždy nepochopili a kazí tu hodnocení. Ano, není to horor, je to mockumentary - so what?! ()

yaromir

Dobrý, dobrý, dobrý! Bavil jsem se doslova královsky a nevzpomínám si na žádná hluchá místa. Celou dobu jsem byl vtažen do příběhu a hltal každou minutu. Ještě během první poloviny filmu jsem si po nádherných záběrech norské přírody říkal, že se tam musím určitě někdy jet podívat. Jenže po incidentech v druhé polovině jsem si to se svou cestou rychle rozmyslel a řekl si, že se i českým lesům budu raději v noci obloukem vyhýbat. Co kdyby tady nějaký troll omylem zabloudil?! ()

qvark

Především je třeba doplnit, že žánrově jde v prvé řadě o ,veselé drama´ , komediální horor´ či , realistické fantasy´, protože bez tohoto uvědomění vám uteče obrovská spousta absurdity, která ospravedlňuje formu natáčení áká Blair Witch i atmosférické obrazy Trollů v chladné zasněžené norské končině...být lovcem Trollů je zatracené tvrdé povolání bez placených přesčasů.... ()

snek49

Tolik superlativů a pak tohle. Opravdu mě to zklamalo. Potenciál to mělo obrovský, ale nebyl naplno využit. Trolové a triky byli fajn, ale hercům jsem to nevěřil. Jako by si pár středoškoláků chtělo hrát na hollywoodské hvězdičky. Snad příště - pokračování bych se nebránil... ()

Ronee

No já ti nevím, Karle, ale toto bola hrozná kravina. Mám rada sever, tú krásnu krajinu, kde je napriek výdobytkom civilizácie každodenný boj o prežitie, kde sa dá na prechádzke stretnúť medveďa, alebo zablúdiť v hmle (niežeby to bolo krásne, to je nebezpečné!) ale pozerať sa dve hodiny na to, ako niekto naháňa niečo, o čom vieme, že neexistuje a tvári sa pritom, že to je skutočné, bolo dosť bláznivé. Pri tom natáčaní si museli riadne vypiť nejakej vodky alebo čoho. Aj tá kamera bola roztrasená, ja viem no, tvárilo sa to ako dokument, ale pritom to bol mockument (fiktívny dokument, že tvárime sa, že sme autentickÍ, natáčame reportáž o trolovi). Ale občas sa dalo zasmiať, napr. na tom, že trolovia naháňajú kresťanov. ()

altaica

PRO MUŽE: Další ukázka pokusu o “náhodně” nalezený amatérský dokument točený z ruky ve stylu Blair Witch. Pozitivum: Autoři si na nic nehrají, vědí, že točí trolovinu, ale dovedou ji k dokonalosti. Taxonomie trolla: horský a lesní, mnoho druhů a poddruhů. Jejich etologie: žerou a serou, pozn. nesnáší UV záření, po jeho záblesku podle druhu buď zkamení, nebo explodují. Obé zachyceno kamerou. Přestože vypadají jak kresba Whistlerovy matky od Mr. Beana, působí “věrohodně”. Konspirace norské vlády. Jako video pustitelné k další činnosti - doporučuji. Jako hlavní večerní program – kapku slabší.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Horor, u kterého se nemusíte bát, že se budete bát. Ani drama ani dobrodružství, jak píše distributor a i té akce je tam pomálu. Máte-li rád(a) umění a psychologii, budete trpět. Mystifikační dokument ve stylu Svěrákových Ropáků na námět severských ság. Ideální k pletení a štrykování. ()

PRobin

Po dlouhé době film, který mě příjemně překvapil. Již úvodní komentář "vědci označili záběry za autentické" dávají všem na srozumněnou, že tady se někdo musí brát s nadhledem. K tomu přispívá i samotný fakt, že představitel hlavní role, lovec Otto Jespersen, je známý norský komik. Tady musím citovat z recenze Jura Červeňáka: "Je to jako kdyby Bolek Polívka s vážnou tváří vyrazil na Šumavu lovit čerty a hejkaly." A mohu říct, že autentické vyprávění ve stylu "found footage" udělali z Troll Huntera film, který stojí za to shlédnout. ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)