Reklama

Reklama

Celovečerní povídkový animovaný film je sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek bude zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem. První epizoda inspirovaná Pohádkou o princezně, která se nesmála, je animována poloplastickou technologií. Režisérem této povídky je Břetislav Pojar a výtvarníkem Pavel Koutský. Druhý příběh využívá klasickou animaci loutek. Výtvarníkem a režisérem je Michal Žabka a příběh o Víle a účetním je zábavný pro děti a poučný pro tatínky. Třetí část je animovaná velmi neobvyklou technologii papírové ploché loutky v reálném prostoru. Výtvarníkem je Bára Dlouhá a režisérem František Váša. Příběh o rybáři, jeho ženě a zlaté rybce je známý, jeho nová interpretace ve světě kol a motorů je však naprosto nová. Čtvrtá epizoda se odehrává v nedaleké budoucnosti. Režisér a výtvarník Libor Pixa doufá, že zdravý rozum zvítězí nad chamtivostí a touhou být za každých okolností první. Režisérem hraných předělů bude Jakub Kohák. Vypravěčem bude zpěvák skupiny Chinaski. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (85)

Fary 

všechny recenze uživatele

Tenhle film měl velký potenciál, který je bohužel utopený uprostřed nějakého beztvarého, bezduchého vyprávění. Samotný film je natočený velmí pěkně, ale pohádky působí moc škrobeným a nuceným dojmem. Asi nejlepší z celého filmu je tak ve finále počítačem animovaná pohádka o Vincentovi a ústřední příběh s O. Vetchým. Škoda! ()

standsiller 

všechny recenze uživatele

Spájací motív rozprávok mi pripadal slabý, nedotiahnutý a možno by bol na mieste aj termín zbytočný. Neviem ako to celé funguje v predlohe , tu som však od začiatku mal podozrenie že išlo o snahu priniesť niečo málo z Fimfára. Tam je ale spojný bod práve Jan Werich tu autíčko s minimálnou pozornosťou. Spisovateľovi chcú zobrať auto čo pre neho znamená najvyšší trest. Prečo by ma ale malo zaujímať jeho auto a on ako taký, keď sa autorstvo utieka viac k poviedkam ? ()

Reklama

Yardak 

všechny recenze uživatele

Má auto duši? Na tuto otázku Vám tento snímek odpoví, takže nebudu spoilerovat! Povídkový film je sestaven z 5 částí, které spojuje pouze tématika automobilů. Čtyři animované příběhy jsou poměrně povedené. Nejslabší je dle mého názoru hned první (princezna, která se nesmála). Nejvíce se mi líbil příběh Účetní a víla, jenž byl vytvořen "klasickou" animací. I když příběhy o rybáři a o mechanikovi Vincentovi měly též co nabídnout (jak příběhem, tak i vytvořenou animací). Hraná část není sice nějak převratná, ale mě neuráží. Hudební doprovod netvoří jenom songy s tématikou aut (které vyšly již na CD Autopohádky I a II), ale zazní i další songy (převážně jen hudba bez zpěvu) od kapely Chinaski - Shake it, 3 pasty, Compy, Hádalo se. Píseň Shake it zazní ve filmu v opravdu vtipné situaci.:o)) Povídkový film je určen dětskému publiku, tak hlavně kvůli tomu ještě zůstanu u 4 auto-hvězd. ()

Savel 

všechny recenze uživatele

Autopohádky jsou především "staré". Působí to na mě jako film z 80.-90. let, kdy se sejde parta národnich profiku a každý svoji technikou zpracuje společné téma - auta. Pak se to pošle do Japonska se vzkazem "hele jak se animuje v Čechách". Scénář je (pro mě) bez humoru a zase mi připomíná starý večerníček Pohádky o mašinkách. Zkrátka tento film zaspal dobu, před 30ti lety by to byl hit (bez posledního příbehu pochopitelně:). Pozn. druhá pohádka z nového fimfára se do autopohádek už asi nevešla:) ()

insurgentes 

všechny recenze uživatele

Jo, to byla ta doba, kdy jezdit autem nebylo v módě a in, všichni žrali bio rajčata a jezdili na kole. Pak se mohly rozrůst různý vyjebaný auto-maty, který lidem znepříjemňovaly život na každým kroku protidopravní demagogií, zklidňováním dopravy a život ohrožujícíma zlepšovákama (jako třeba ostrůvky vypíčený doprostřed silnice). Bohužel se pak našel jeden nepřítel kytičkových lidí, který vynalézal auta tak dobrý, že je najednou zase blondýnky chtěly mít, a to byl začátek konce moderní sluníčkové doby. A byla to jen a jen jeho vina, že byt lak dobrý vynálezce, prostě se díky němu ve městech nedalo dýchat a ani nikam doject. Že vám to připadá jako že melu hovna? Ale omyl, jen doslova vyprávím děj poslední pohádky. Asi to nemáte v hlavě moc srovnaný, že ne, pane Pixo? ()

Galerie (9)

Zajímavosti (8)

  • Hrané epizody se natáčely na přelomu října a listopadu 2010 na různých lokacích v Praze, Poříčanech a hlavně v Mladé Boleslavi, kde generální partner filmu Škoda auto umožnilo natáčení v prostorách, kde se nesmí ani fotit, natož filmovat. Natáčet za plného provozu byl adrenalinový zážitek jak pro štáb, tak pro ochranku a možná i zaměstnance Škody. (LEGACY)
  • Natáčení animací začalo v listopadu 2009 nejkomplikovanějším loutkovým příběhem "Účetní a víla". Další příběhy se postupně přidávaly v průběhu roku 2010. (LEGACY)
  • Ondřej Vetchý, jehož postava je ve filmu neúspěšným spisovatelem, který se poukouší i o básně, čte na začátku filmu básnickou sbírku "Býti básníkem". Trefně tak čte poslední básnickou sbírku českého literáta Jaroslava Seiferta, jelikož i postava Ondřeje Vetchého skončila díky básnické sbírce. (MTHRFCKR)

Reklama

Reklama