Populární redaktorka kulinářského časopisu, majitelka kouzelné venkovské farmy, vzorná manželka a matka malého chlapečka. Tohle je život Elizabeth Laneové, tedy její fiktivní. Ve skutečnosti je Elizabeth svobodná, bezdětná, obývá malý byt a ke všemu ani neumí vařit. Všechno jde dobře až do chvíle, kdy ji její šéf oznámí, že by rád strávil Vánoce u ní na farmě a přizve k sobě mladého námořníka, jehož snoubenka mu chce ukázat, jaké klady přináší teplo rodinného krbu. (swed)

swed

Není to úplně čistých pět hvězd, ale vzhledem k tomu, že z většiny ostatních vánočních klasik jsem byl zklamán, si tentokrát dovolím velkorysejší hodnocení. "Christmas in Connecticut" jsou od první do poslední minuty energickou screwball komedií, postavenou na střelených postavách (maďarský strýček), divácky oblíbené koncepci předstírání (postavy se z donucení vydávají za někoho, kým nejsou) a herecky přesném obsazení (další z mimořádných výkonů Barbary Stanwyck). Tento neúplný výčet mi postačil k tomu, abych si snímek zamiloval a přiřadil ke dvojici "It's a Wonderful Life" a "The Shop Around the Corner", tedy k filmům, ke kterým se budu s radostí každý rok vracet. 9/10 ()

Hollohlaway

Velice košatá a svižná zápletka plná gagů s dobrým obsazením. Barbara Stanwyck opět energicky hláškuje, je to sice ne moc vánoční ale alespoň nepřeslazené. ()

vitekpe

Komedie, ktera me moc vanocni atmosfery neprinesla. Klasicka konverzacni interierova podivana, kde je kazda jakoby vtipna zapletka predem odhadnutelna...Nebyt skvele Joyce Compton, udelil bych podprumer. Zdalo se mi, ze ani Barbaru to moc nebavilo...takove to hrani "aby bylo na najem"... 3- ()

Habanera

Roztomile naivní vánoční film s neokoukanou B Stanwyck. Celkem dobrá zápletka, vtipné dialogy, ale  nefungovalo na mě zde kouzlo Vánoc. ()