Telefon Butterfield 8

BUtterfield 8

USA, 1960, 109 min

Výborný, citlivý a do hloubky zasahující film. Elizabeth a její skvostná herecká exkurze do nitra duše prodejné ženy, která by na své dětství konče třináctým rokem zapomněla. Harvey se k svého času nejkrásnější herečce dokonale hodí, je přesně tím kamenem, na který dopadá kosa. Pointa Gloriina chování není nijak originální, je ale mrazivá a jako vysvětlení, proč jsem se stala nymfičkou a baví mě to, dokonale stačí. V malé roli doktora se představil i Jirka Voskovec.(4.6.2012)

Vlastně je to dost Ibsen po americku , dost a ještě více psychologie, životních úvah a střetů, které reflektují realitu myšlení autora v promluvách postav. K tomu z jedné strany realistický civilismus, z druhé prožívání Stanislavského. Později tento přístup zdevalvoval v americkém vážném mainstreamu, který si většinové publikum představí ve škatulce kvalitní náročný film, tady je to ještě živé. Výborná je Rutterbergova hudba stojící na hranici mezi expresionismem a jazzovými ohlasy, úvodní bezeslovná kamerová sekvence, kdy si hlavní hrdinka prohlíží byt, v němž strávila noc, po odchodu své alkoholické známosti, řekne tolik o ní, že poté film už jen doříkává. Řekl bych, že inspirace Madame Buterfly je víc než nápadná.(18.4.2014)

Zatím, alespoň pro mě nejlepší výkon Elizabeth Taylorové, jaký jsem měl možnost shlédnout. Hraje v něm lehkou dívku na telefon, která marně hledá lásku a sebeúctu. Když k tomu přidám, že v době natáčení to byla neobyčejně krásná žena, tak mi nezbývá než dát plné hodnocení. Mám pro ni prostě slabost.(29.11.2009)

Jestli chcete vedet proc je Elizabeth Taylor pravem povazovana za "tu jednu z nejkrasnejsich", sahnete klidne po tomto kousku a uvidite na vlastni oci. :-) - Film je standardni us drama "ala sedesatky", ktere nicim neprekvapi, ale neublizi... :-)(16.1.2010)

"Vítej do klubu Gloriiných milenců, scházíme se jednou ročně na stadionu"...... to zamilovaný muž na adresu své dívky neslyší rád a tak Glorii, která vztahem k němu udělala tlustou čáru za dosavadním životem, opět připomene, kam patří. Glorie tak musí přehodnotit vztah nejen k němu, ale i k matce, ke kamarádovi, který jí po každém "pádu" poskytne rameno na vyplakání, a nakonec i sama k sobě, když přizná nahlas, za co a proč si může sama. Za Glorii "na povrchu samý sex, uvnitř touha po sebeúctě" Liz právěm získala Oscara.(24.3.2005)

• - Film sa nakrúcal v New Yorku a okolí, vrátane Greenwich Village, Fifth Avenue, Stony Point, Elmsford, Larchmont a Long Island. (Michal74)

• - Elizabeth Taylor najskôr odmietala vo filme hrať. Nakoniec však úlohu prijala, ale pod podmienkou, že vo filme dostane úlohu aj jej manžel Eddie Fisher, ktorý stvárnil postavu Stevea Carpentera. (Michal74)

• - Výroba filmu bola od 7. marca do 18. apríla 1960 prerušená kvôli štrajku združenia filmových hercov. (Michal74)