poster

Telefon Butterfield 8

 • USA

  BUtterfield 8

Drama

USA, 1960, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ****

  "Vítej do klubu Gloriiných milenců, scházíme se jednou ročně na stadionu"...... to zamilovaný muž na adresu své dívky neslyší rád a tak Glorii, která vztahem k němu udělala tlustou čáru za dosavadním životem, opět připomene, kam patří. Glorie tak musí přehodnotit vztah nejen k němu, ale i k matce, ke kamarádovi, který jí po každém "pádu" poskytne rameno na vyplakání, a nakonec i sama k sobě, když přizná nahlas, za co a proč si může sama. Za Glorii "na povrchu samý sex, uvnitř touha po sebeúctě" Liz právěm získala Oscara.(24.3.2005)

 • dopitak
  *****

  Výborný, citlivý a do hloubky zasahující film. Elizabeth a její skvostná herecká exkurze do nitra duše prodejné ženy, která by na své dětství konče třináctým rokem zapomněla. Harvey se k svého času nejkrásnější herečce dokonale hodí, je přesně tím kamenem, na který dopadá kosa. Pointa Gloriina chování není nijak originální, je ale mrazivá a jako vysvětlení, proč jsem se stala nymfičkou a baví mě to, dokonale stačí. V malé roli doktora se představil i Jirka Voskovec.(4.6.2012)

 • vitekpe
  ****

  Jestli chcete vedet proc je Elizabeth Taylor pravem povazovana za "tu jednu z nejkrasnejsich", sahnete klidne po tomto kousku a uvidite na vlastni oci. :-) - Film je standardni us drama "ala sedesatky", ktere nicim neprekvapi, ale neublizi... :-)(16.1.2010)

 • PAGE
  *****

  Zatím, alespoň pro mě nejlepší výkon Elizabeth Taylorové, jaký jsem měl možnost shlédnout. Hraje v něm lehkou dívku na telefon, která marně hledá lásku a sebeúctu. Když k tomu přidám, že v době natáčení to byla neobyčejně krásná žena, tak mi nezbývá než dát plné hodnocení. Mám pro ni prostě slabost.(29.11.2009)

 • raroh
  *****

  Vlastně je to dost Ibsen po americku , dost a ještě více psychologie, životních úvah a střetů, které reflektují realitu myšlení autora v promluvách postav. K tomu z jedné strany realistický civilismus, z druhé prožívání Stanislavského. Později tento přístup zdevalvoval v americkém vážném mainstreamu, který si většinové publikum představí ve škatulce kvalitní náročný film, tady je to ještě živé. Výborná je Rutterbergova hudba stojící na hranici mezi expresionismem a jazzovými ohlasy, úvodní bezeslovná kamerová sekvence, kdy si hlavní hrdinka prohlíží byt, v němž strávila noc, po odchodu své alkoholické známosti, řekne tolik o ní, že poté film už jen doříkává. Řekl bych, že inspirace Madame Buterfly je víc než nápadná.(18.4.2014)

 • - Výroba filmu bola od 7. marca do 18. apríla 1960 prerušená kvôli štrajku združenia filmových hercov. (Michal74)

 • - Elizabeth Taylor najskôr odmietala vo filme hrať. Nakoniec však úlohu prijala, ale pod podmienkou, že vo filme dostane úlohu aj jej manžel Eddie Fisher, ktorý stvárnil postavu Stevea Carpentera. (Michal74)

 • - Film sa nakrúcal v New Yorku a okolí, vrátane Greenwich Village, Fifth Avenue, Stony Point, Elmsford, Larchmont a Long Island. (Michal74)