Dark Tourist

Grief Tourist, The

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2012, 80 min

Psychologická dráma, ktorej pozitívami sú dĺžka, atmoška, pomalé tempo a rozhodne soundtrack. Filmový náhľad do hlavy človeka, z ktorého určité zážitky z detstva urobili magora. Je to také trochu deptavé, ubíjajúce ale ak si urobíte pohodlie vo foteli a naladíte alfa vlny tak to pekne odsejpne. Slušná réžia, dobré herecké výkony ale zároveň obsah a žáner, v ktorom nehľadajte žiadnu zábavu alebo krv, akciu či horor. Je to taký pomalý dramatický dejchanek. PS: Joker z Temného rytiera žije! Namaskovali ho na nejakú... Melanie Griffithovú a hral tam čašníčku, choxo. To sú veci...(23.3.2014)

Ako film na úvod objasní; Dark / Grief Tourism spočíva v navštevovaní miest, kde sa udiali nejaké úmrtia, nešťastia či tragédie. A práve to je hobby hlavného hrdinu, ktorý je na prvý pohľad nenápadným strážnikom, čo si počas každoročnej dovolenky obzerá lokácie späté so sériovými vrahmi. Tohtoročná návšteva však bude niečím špeciálna... Viac sa mi z príbehu prezradzovať nechce, aj keď nejde o žiadne veľké prekvapenie a divákovi onedlho dôjde, akým smerom sa to asi môže uberať. Malý, temný, osobný thrill s (ne)nápadným noirovým nádychom, pomalým tempom a ťaživou atmosférou, ktorý síce nemá potenciál masovo zaujať, ale mne viac-menej sadol.(25.8.2013)

Film bych rád doporučil všem těm, kteří stejně jako já, mají zalíbení v životech ztroskotanců, looserů, vyděděnců a samotářů, a mají zároveň zvláštní zálibu v psychopatických zločincích. Po 12 letech jsem viděl Melánii v dalším filmu, co naplat, s věkem a vzhledem se blíží konec její kariéry, pokud nějaká ovšem existovala (ani se Toníkovi nedivím, že jí pustil k vodě). Mě film překvapil, včetně pro mě neznámé tváře Michaela Cudlitze v hlavní roli a Pruitt Taylor Vince patří k mým oblíbeným hercům, neboť jeho role v těchle filmech pasuje jako prd3l na hrnec.(11.8.2014)

• AmunRa

Dark Tourist je člověk, který navštěvuje místa spjatá s temnými událostmi. Hrdina tohoto filmu objíždí místa životních událostí sériového vraha jako výlet o dovolené. Pomalá a pochmurná atmosféra není na škodu, ale kazí ji schizofrenní scénář - hrdina je zároveň vypravěčem, ale přitom zatajuje své skutečné motivace. Chápu, že kdyby všechno vybalil na začátku, tak by bylo po tajemnu, ale takto je zase divák obelháván. Mimo toho mi vadí "artové" záběry, které mi kazí zážitek. Pruitt Taylor Vince hraje dobře, Melanie Griffith má nezajímavou vedlejší roli.(9.7.2017)

rozhodně 4 hvězdy a spíš 5. Hezké - nové téma. Hudba dost dobrá. Film je ponurý a děsivý. Všichni jsou oškliví, chudí, zklamaní, prostě opravdoví. Film zahrnuje krátké období ve kterém se obyčejný a tedy normální ochrankář zblázní a začne vidět a slyšet svého oblíbeného sériového vraha. Kolik jich ve skutečnosti v našem real světě čeká? Kdy chudí a "neúspěšní" lidé začnou řešit problémy tak trochu neobvyklým způsobem? Tohle se Vám začne honit hlavou. Je to pecka. A Melanie je krásně sešlá a unavená. Skvěle obsazení.(30.4.2014)

• - Okolo desáté minuty a třicáté vteřiny při rozhovoru s matkou v bistru se několikrát objeví stín mikrofonu za hercem (tom.kolovrat)