The Long Voyage Home

Drama / Válečný

USA, 1940, 105 min

Divadelní záležitost (Eugene O´Neill) z lodního-námořnického prostředí, ale krásně nasnímaná (Gregg Toland), takže nehrozí že by se film vykašlal na vizuální stránku, Právě naopak je zde dost scén, kde se mluví minimálně a jde o obraz. A naopak postavám je věnováno příliš málo prostoru, je to určitě fordovská "člověčinka" s mozaikou charakterů, ale kvůli výše uvedenému mě nijak silně emocionálně neoslovily scény, které evidentně měly. Postavy mluví hodně, ale moc o sobě neprozradí. Škoda. 70%(5.11.2007)

John Ford mal v malíčku väčšinou westerny a ich klišovité charaktery, neznamená však, že nevedel pracovať s hercami všeobecne. A práve z toho dôvodu ( a aj napriek tu mnohými vychvaľovanej vizuálnej stránky ), ide o snímok opierajúci sa hlavne o výkony zúčastnených predstaviteľov a chémiu medzi nimi.(12.9.2017)

• Houdini

Oscar 6 nominací: Nejlepší film, Kamera ČB, Scénář, Speciální efekty, Střih, Hudba(31.5.2004)

Tenhle film klidně mohl být nominován na tolik Oscarů, ale stejně už je v dnešní době prostě zastaral. Jsou zde možná až zbytečně dlouhé některé scény, které nakonec ani neukazují to, co původně mají. Chlapi, kteří mají život docela na nic a nejsou už ani schopni se pořádně mezi sebou domluvit, i když jim nic jiného nezbývá.(4.2.2015)

GREGG TOLAND! Vizuálně jeden z nejpropracovanějších hollywoodských filmů vůbec.(12.4.2010)