Saturninova dobrodružství (TV seriál)

• francouzský

Francie, 1964, 78x13 min

Jean Tourane

Jean Tourane

Ricet Barrier

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

No tohle! Ani by mě nenapadlo, že tu bude i tenhle Sarutnin! Jeden z mých oblíbených večerníčků, který už si tedy popravdě moc nepamatuju, ale to nic nemění na tom, že na něj vzpomínám se slzou v oku. Kdeže loňské sněhy jsou...(3.4.2012)

----- "Saturnin - to jsem prosím já !" ----- Kouzelný televizní seriál pro děti, jehož krátké epizody kdysi vysílala Československá televize v rámci televizních "Večerníčků“. Jean Tourane vsadil na půvab, talent a skromnost herců z říše zvířat, kteří netrpí hvězdnými manýrami, nemají přemrštěné nároky na ubytování a stravu a nedožadují se neúměrně vysokých honorářů - a obsadil je do všech hlavních i vedlejších rolí. Bez výjimky se ukázali jako neobyčejně nadaní a nadmíru snaživí - a zhostili se svých úloh na výbornou. Musím vyzdvihnout především nezapomenutelného kladného hrdinu - chytré kachňátko jménem Saturnin … a nesmím zapomenout ani na poťouchlou, zlomyslnou kunu Rezku. P.S.: Velice nadprůměrný je i český dabing - pokud mám správné informace, Saturnina namluvil Vladimír Hrubý.(3.1.2011)

Postavy známé z vyprávění jsou náhle dostupné i ke stažení. Wow!(25.5.2012)

Doma jsme dřív odchovávali káčata, svítilo se jim velkou teplo vydávající lampou, většinou mezi káčaty bylo jedno slabší, někde se mu říkalo Martínek u nás Saturnin. Pokud si dobře pamatuju ČST dávala seriál ve večerníčcích dvakrát (1971 a 1974), pak už se nikdy neobjevil, ani v archivních pořadech typu Pojďte s námi za pohádkou, asi na něj nebyly devízové prostředky... Alespoň jeden díl v češtině, (snad tam chvíli vydrží): http://www.youtube.com/watch?v=nppZV1nMMBM(13.3.2013)

Hej-rup, už to letí, páni, dámy, děti, už to začíná. Saturnin vás vítá a s ním Rezka hbitá. Kdo chce, ať se přidá ik nám. Jen pojďte všichni s námi, "již vzhůru!", volá Saturnin. Hned budem´ dobří známí (I já, hrneček malovaný.) To mám po 40 letech pamatováka :-) https://www.youtube.com/watch?v=nppZV1nMMBM(1.1.2012)

Vyprávěli mi o tom rodiče, a tak jsem zapátral a jeden díl se mi povedlo sehnat. A abych řekl pravdu, jsem unešen. Je to tak trochu něco jako klasický animák s mluvícími zvířaty, jenže...ta zvířata jsou živá. Je to vážně moc pěkně udělané, český dabing je taktéž výborný. Je to sice spíše pro menší děti (příběh není zrovna silná stránka), ale mně se to přesto velmi líbilo.(3.4.2012)

Sentimentální vzpomínka na milovaný seriál. Hodně dlouho jsem odmítala připustit kvality českého Saturnina, protože jsem chtěla tohoto žlutého... # k dabingu : mám pocit, že ho mluví Jiří Lír.(5.11.2014)

Nezapomenutelný večerníček a Vladimír Hrubý!(24.2.2015)

• frannyberry

Ty kráso. Znám tu písničku od mojí mámy, že prý je to starý večerníček. Je to dost drsné. Kachna!!!(14.10.2014)

To byl večerníček, na který jsem v dětství nedal dopustit. A z ukázky na youtube chápu i po letech proč. A navíc zjišťuji, že to mělo i docela slušný vzdělávací podtext.(21.8.2017)