Těšínské niebo - Cieszyňskie nebe

Hudební

Česko, 2008, 120 min

Kostýmy:

Eva Kotková

V titulcích pořadu uvedeno: název Těšínské niebo / Cieszyńskie nebe, režie (pouze) Radovan Lipus (Tomáš Kočko je autorem aranžmá a hudební režie); rok výroby 2007.(29.1.2015)

No jasně, že na plátně žádný představení nepůsobí stejně jako když se to vidí live, ale sakra tohle je prostě naprostá klasa a za mě jakožto člověka, který moc hudebně laděnýmu divadlu neholduje, je právě ta hudební stránka to, co dokáže i skrz tu televizi způsobit nával emocí. I po těch letech.(26.1.2015)

Kdybych to viděla "naživo", byly by hvězdičky určitě všechny! Nohavicovy písničky jsou krásné i v polštině a interpretace herců jim zas dává jinou dimenzi....(3.2.2015)

Já, jakožto Těšíňák, nemohu jinak. Dokonalé..(21.1.2012)

Velika gratulace, tvurcum se podarilo spojit dohromady cestinu, polstinu, nemcinu a ponaszymu - a funguje to dokonce i v pisnich Jarka Nohavicy. Povinnost (nejen) pro kazdeho Slezana, z jakekoliv strany reky Olse.(17.4.2016)