Reklama

Reklama

Těšínské niebo - Cieszyňskie nebe

Sentimentální tramvajová rallye Těšínským Slezskem, jeho historií i mytologií, s písněmi Jaromíra Nohavici. Záznam jedné z nejúspěšnějších inscenací české a polské scény Těšínského divadla. Písničkář Jaromír Nohavica, básnířka Renata Putzlacher, režisér Radovan Lipus a hudebník Tomáš Kočko – čtyři umělci, kteří se rozhodli umělecky ztvárnit svůj blízký vztah k Těšínskému Slezsku. Spolu s herci české a polské scény Těšínského divadla nastudovali jedinečné hudební představení, jehož základem se staly písně Jaromíra Nohavici. Společný česko-polský projekt, samotnými tvůrci označovaný jako sentimentální tramvajová rallye, je pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i humorem a zavzpomínat na pravdivé i mytické postavy svázané se svérázným regionem Těšínska. Záznam v jazycích českém, polském a „po naszimu" tak přibližuje zcela unikátní a působivý hold kraji, těšínským pověstem i anomáliím, rozdělenému městu, i ztracené tramvaji, či hokejistům v nedalekém ocelovém městě... Kabaretně revuální příběhy a skeče v originálním poetickém zpracování přenesl z jeviště na televizní obrazovku sám režisér představení Radovan Lipus. (Česká televize)

(více)

Recenze (10)

plechulka 

všechny recenze uživatele

Kdybych to viděla "naživo", byly by hvězdičky určitě všechny! Nohavicovy písničky jsou krásné i v polštině a interpretace herců jim zas dává jinou dimenzi.... ()

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

V titulcích pořadu uvedeno: název Těšínské niebo / Cieszyńskie nebe, režie (pouze) Radovan Lipus (Tomáš Kočko je autorem aranžmá a hudební režie); rok výroby 2007. ()

Reklama

Bukk 

všechny recenze uživatele

No jasně, že na plátně žádný představení nepůsobí stejně jako když se to vidí live, ale sakra tohle je prostě naprostá klasa a za mě jakožto člověka, který moc hudebně laděnýmu divadlu neholduje, je právě ta hudební stránka to, co dokáže i skrz tu televizi způsobit nával emocí. I po těch letech. ()

lucascus 

všechny recenze uživatele

Velika gratulace, tvurcum se podarilo spojit dohromady cestinu, polstinu, nemcinu a ponaszymu - a funguje to dokonce i v pisnich Jarka Nohavicy. Povinnost (nejen) pro kazdeho Slezana, z jakekoliv strany reky Olse. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama