Speciální léčba

Sans queue ni tête

Special Treatment

Komedie / Drama

Francie, 2010, 95 min

Poměrně intimní duševní ponor do nitra jedný postarší děvky u kterých bych si teda odpustil slovo luxusní, ale to jen na okraj. Podstatný je, že s každou přibývající minutou jsem měl Alici radši. Nečekaně intenzivní filmovej zážitek.(27.11.2014)

• Master19

Ke komedii to má opravdu hodně daleko. Já jsem se zasmál jednou. (- "Má problémy s agresivními pitomci." - "Ty já nesnáším. Ať mi řekne a já jim rozbiju hubu!"). To ale nevadí, nepřisupoval jsem k tomu jako ke komedii. Pak nechápu, proč hraje čtyřicetiletou hlavní hrdinku bezmála šedesátiletá žena... To ale ve výsledku také až tak nevadí. Co mě vadilo byla nuda. Není nad lehce se rozvíjející se děj, ale čeho je moc, toho je příliš. Zřejmé věci (např. někam přijdu a sednu si tam na židli) jsou natahovány zcela nesmyslně, nebo jsem to nepochopil. Pár zajímavých záblesků by se samozřejmě našlo, ale i na odlehčené psychodrama je to málo a jedna vyšpulená zadnice navíc to taky nezachrání.(24.11.2014)

• nascendi

Už druhý deň po sebe pozerám hlúpy film a nenachádzam preto žiadne ospravedlnenie. Je označený ako komédia a komické mi pripadá iba to, že takmer šesťdesiatročná hrá štyridsaťročnú a niekto s výzorom Isabelle Huppert hrá luxusnú prostitútku. Potiaľ teda komično. A drámou určite bolo namiešanie kdejakých dejových motívov a nádej, že z toho vznikne niečo kompaktné a pozerateľné. Nevzniklo. Už budem musieť prestať s náhodným výberom filmov.(29.1.2015)