Moje ségra má prima bráchu

The Skeleton Twins

Komedie / Drama

USA, 2014, 88 min

• chelseaman22

Těžko definovat, jaká sorta diváků by ocenila schizofrenní drama o dvou narušených sourozencích, z nichž si každý přeje zemřít, ale každý zvolí jinou cestu do Dantova inferna. Obzvláště palčivým se stal fakt neatraktivity hlavní a všude oxidující herečky, jež by se spíše hodila do role dcery v proslulém Turínském koni, jež získal sošku Zlatého Jana Křtitele na každoročním filmovém festivalu v několika akrovém Vatikánu. 40%(31.12.2014)

Přišlo mi, že celý film rostl a klesal s tím, jak ve filmu hrála Kristen Wiig. Ale možná to bylo jenom tím, že od Waltera Mittyho jsem se do ní tak nějak zakoukal. Nicméně tady nebyla jediná, na kom by film stál. Luke Wilson a Bill Hader se tady také předvedli s velice slušnými postavami a tak se z této nezávislé americké dramedie stala vcelku příjemná událost. Hlavní zodpovědnost za to ale mají samotní herci, kteří v takových filmech udělají děsně moc. Nebýt jich, spadlo by to do průměru.(24.12.2014)

"Možná jsme se zbláznili. Co o tom můžou vědět? A když ostatní milenci zaniknou, my budeme mít pořád jeden druhého." = Jeden z momentů, kdy jsem se usmívala a společně s nima si vychutnávala nestárnoucí song (Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now). Bill Hader v sobě nezapře duši komika = Kristen Wiig v roli tonoucí průšvihářky k němu skvěle pasovala. PS: Je fajn mít bráchu! Já bych toho svýho nevyměnila za žádnou ségru. :-)(21.2.2015)

• TommyDiamond

Dva divnosourozenci se snaží po svých pokusech o sebevraždu najít novou sílu do života. Jdou cestou bolestivých vzpomínek, prazvláštního humoru a dlouhých nezáživných dialogů. Je to snaha za hodinu a půl divákovi neformálně vymluvit díru do hlavy a k uzoufání ho unudit. U mě má tento snímek s velmi atraktivním názvem jednu hvězdu.(15.2.2015)

Rodinu si nevybíráme, nějakou vyšší mocí se ale rodíme právě do té jedné rodiny. Už jen tím máme něco společného a právě i jen to "málo" stojí za povšimnutí. Ústředním motivem filmu je vztah bratra a sestry. Jejich nezávislé osobní životy se hroutí, vrací se tedy k tomu, co jim zbylo z původní rodiny - sobě navzájem. Líbí se mi, jak film nenásilně poukazuje na to, co si obvykle každý z nás dřív nebo později uvědomí. Právě na tom záleží. Na tom, odkud pocházíme, na čem stavíme svou budoucnost, jak nás naše rodina vnímá a jak my vnímáme je. Drama v duších hlavních hrdinů se bere s nadhledem. Sebevražda? Stane se. Nevěra? Stane se. Je to jen život. Příjemný film s myšlenkou.(8.1.2015)

• - Do hlavnej role bola pôvodne obsadená Anna Faris. Nakoniec ale z projektu odstúpila a nahradila ju Kristen Wiig. (dwdb)

• - Natáčanie prebiehalo v novembri roku 2012 v newyorskom Brooklyne a trvalo 22 dní. (Patw)