Moje ségra má prima bráchu

• USA The Skeleton Twins (více)
Trailer

Maggie (Kristen Wiig) a Milo (Bill Hader) žijí odděleně několik let. Jednoho dne oba jen o vlásek uniknou smrti a nečekané setkání je donutí zamyslet se, proč jejich životy nabraly tak špatný směr. A právě ve chvílích, které tráví spolu, pochopí, že klíč k nápravě jejich životů se skrývá v nápravě jejich vztahu. (Bontonfilm)

Trailer

peetriss

Smíchat krutou depresivnost dramatu dvojčat stojících na prahu sebevraždy s příjemným životním nadhledem se zdá nemožné, ale americký nezávislý film s tím nemá žádný problém a The Skeleton Twins je příjemnou tragikomickou záležitostí, která je táhnuta hlavní dvojicí, především však Kristen Wiig, která se věnuje indie scéně jen okrajově, ale pokaždé je to zážitkem. Přestože původní profesí je komička, depresivní dramata ji opravdu sedí - viz také, podle mě nedoceněný, Hateship Loveship. ()

Marthos

On je gay, kterému nic nevychází tak, jak by si přál. Nemá přítele, ani dobrou práci. Ona je vdaná, ale se sklonem k pravidelným nevěrám. V okamžiku, kdy se zdá, že jejich životy už nemají smysl a oni stojí krok před sebevraždou, najdou jeden druhého a společně se pak pokoušejí prolomit svá vlastní tajemství a dávná traumata, která je doprovází už od dětství. Skoro bych čekal tragický nebo minimálně ne právě veselý příběh, ale ironií a sarkasmem se tu opravdu nešetří. Situace, do nichž se hlavní hrdinové vrhají střemhlav navzdory předpokládaným důsledkům, jsou perfektním inventářem sourozenecké lásky, která, jak se zdá, dokáže překonat i nepřekonatelné. Kristen Wiig a Bill Hader zde podávají fantastické herecké výkony, něco takového lze na plátně vídat jen zřídka. Ten film je skvělý tak, že si ho prostě zamilujete. Nezaslouží si za ženu děvku. – Nejsi děvka, tak to prosím neříkej. – Vážně? Jak bys to teda nazval? – Jsi neposedná žena v domácnosti se sklony ke kurvení se. ()

bearmeedek

Nicmedie o tom, jak ségra má bráchu, brácha je teplouš a pokusí se z nešťastné lásky o sebevraždu. Ségra si ho vezme domů a oba si vyměňují své životní deprese. Bráchu ve škole zneužíval kantor pedofil, tak si ho najde a znovu se vojedou. Ségra je vdaná, snaží se manželem o dítě a tajně se cpe antikoncepcí. Velice jí to mrzí, ale občas se musí nechat ojíždět cizími chlapy. S bráškou si neustále lížou rány a vzpomínají na špatnou matku a otce, který skočil z mostu. Na konec ztraceného času si i ségra zkusí sebevraždu, ale bráška ji zachrání. Potom se vezmou za ruce a všechno je vlastně fajn. Takže, komedie to tedy není. Je to drama o dvou psychouších, které v depkové době není třeba sledovat. Jediným světlým momentem filmu je domácí karaoke a i ostatní hudba je dobrá. To však nezachrání dojem ze zbytečného filmu a na návštěvu amerického psychoterapeuta se ještě necítím. Nechápu spoustu vysokých hodnocení filmu. Myslel jsem, že jediní psychouši spojení s tímto dílkem jsou hlavní postavy, režisér a producent. Asi jsme na tom hůř, než v Americe. ()

StanislachKo

Tak v prvom rade "Ďakujem" tuzemským distribútorom za takto sprznený názov. Ale za to film nemôže. Do hĺbky prepracované postavy (Hader, Wiig sú momentálne dvaja moji najobľúnejší komici, ktorí ma svojou prekvapujúcou schopnosťou zahrať plnohodnotnú drámu proste zahriakli), hudba.. taká nijak neprekvapivá na takýto druh filmu, ale pasuje a nikdy neurazí. A story ako celok šrotújúci. Dance scénu som po filme musel dať 10x po sebe. Tá bola eiffelovkou toho ako sa dá vo filme vypovedať, že aj napriek všetkému Ťa, brou proste nedokážem nemilovať... a že slovami to ide väčšinou oveľa ťažšie. ()

Jara.Cimrman.jr

"Těším se, až budu teplej strejda." Netěšíš, Milo, ale to je tvoje věc. Mně spíš vadí něco jiného. A to skutečnost, že když si budu vybírat, jestli můj život ukončí prášky, přeřezané žíly, skok z mostu nebo utopení, tak mi s tím tento snímek neporadí. To je škoda, protože tohle všechno v něm je, ale návod nikde. A komedii jsem taky nenašel, takže jsem se znuděně díval na film o lidech v depresi a přemýšlel o tom, proč si ubližuju. Nepřišel jsem na to, ani tu depresi jsem z toho nedostal a nakonec jsem byl moc vděčný za to, že si sourozenci nesmyslně zatrdlovali na hit Starshipu, což mi nakonec jediné dávalo smysl. ()

• Natáčanie prebiehalo v novembri roku 2012 v newyorskom Brooklyne a trvalo 22 dní. (Patw)
  • Scéna u zubára bola improvizovaná. (dwdb)