poster

Jak se dělá smích

Dokumentární

Československo, 1980, 88 min

Režie:

Aleš Dospiva

Scénář:

Aleš Dospiva

Střih:

Miroslav Hájek

Scénografie:

Bohumil Nový
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karlos80
  ***

  Komentovaný filmový dokument od režiséra Zdeňka Dospivy protřený ukáukami z více jak padesáti československých filmových komedií natočených u nás po roce 1945. O zkušenostech s natáčením různých scén vyprávějí jak režiséři tak i takový herci jako J. Sovák, František Filipovský nebo režisér Zdeněk Podskalský atd. Komentáře k dokumentu přednášel jedinečným způsobem právě Vladimír Menšík. Moc pěkné za 3*.(28.8.2006)

 • kebom
  *

  Výber filmových ukážok úplne od veci, zvuk pri troch "rozhovoroch" bol otrasný a nezrozumiteľný - mikrofón bol snáď na kamere a takto by sa dalo pokračovať. Skôr ma zaskočilo, teda nie som si úplne istý, ale niektoré ukážky boli zo "zakázaných" filmov, za normalizácie neboli rozhodne všetky odvysielané.(18.11.2011)

 • Enšpígl
  **

  Moc netuším proč tohle vzniklo. A ty tři minirozhovory (Filipovský, Podskalský, Sovák ) jsem nepochopil už vůbec. To měl být jako hold československé komedii od roku 1945 ? Mě to přišlo, jako kdyby Bob a Bobek vybrali pár filmů, vylosovali tři zástupce komedie, který každý dostanou tříminutový prostor na povídání o natáčení komedie, pak to všechno napsali na papír, z toho udělali vlaštovku, kterou poslali na Barrandov a tam si řekli, jéé hele Bob a Bobek napsali scénář na oslavu československé komedie. Hodně jsem si alespoň sliboval od Vladimíra Menšíka, ale to co říkal, bylo pro mě přínosné asi jako pro důchodce z Krkonoš jizdní řád pražské lanovky.(16.1.2010)

 • Marthos
  **

  Panorama české filmové komedie uskutečněné prostřednictvím klasické kinodistribuce je zbytečný přepych i na tehdejší dobu. Když uvážíme, že se jedná o pouhý sled filmových ukázek bez ladu a skladu, proložený tu a tam dobově poplatnou frází z Menšíkových úst, schází veškerý smysl. A upřímně příliš nechápu, proč zrovna pětatřicetileté výročí má znamenat nějaký zásadní předěl v české filmové komedii.(7.3.2013)

 • NinadeL
  *

  Říká se, například, že parodie dělat umíme. Možná, ale střiháky nikdy. Je až s podivem kolik takového odpadu vzniklo hlavně za normalizace. Že by normalizátory 3. garnitury hryzalo svědomí? Z historického hlediska zůstává zajímavý jen technický vývoj některých kopií, například dnes Císař už zase vypadá dobře.(10.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace