Sága o Biornovi

(festivalový název)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Dánsko, 2011, 7 min

Krátký příběh o vikingovi jménem Biorn, který hledá soupeře pro souboj, který ho jako správného vikinga pošle do Valhaly. Film vznikl jako bakalářská práce několika studentů z Dánska. (DaUr)

RomeroIsGod

Chudák Biorn to pěkně vodsral. Nebudu nic prozrazovat, ale je to hodně vtipný, svižný, s výbornou pointou a lehkou náboženskou satirkou. 95% ()

sirien

Bylo mi ho fakt líto a je to vtipné a poměrně nápadité, ale na pět hvězdiček tomu přecejen v té animaci něco chybí ()

Doomcourier

Naprostá pecka, která nenudí a budete se u ní zaručeně smát, protože nabízí humor pro všechny. Hudba my připomněla soundtrack z Assassin's creed III, kde Connor honí Leea, takže za takovou nostalgii a skvělé pobavení nemůžu dát jinak než 5*. ()

Smejdik

Tento kráťas, který vznikl jako bakalářská práce skupiny studentů, vyniká především originálním příběhem se skvěle absurdní pointou, nevtíravým humorem a neotřelou animací. ()

Hermi14

Animace mě zas tak nezaujala, ale příběh včetně trefného konce nemá chybu. Film přesně ukazuje, jak vám může náboženství zkazit celý život - a nejen ten pozemský. ()

Blondy.

Jednoduchý, kratký, výstízný a zábavný příběh s nejlepším koncem a trpaslíkem shozeným z útesu :D. Opravdu jsem se pobavil a proč tedy ne za 5*. ()

FeriusParfax

Chudák Biorn. Ne a ne hrdinsky umřít a dostat se do Valhally. Když už se poštěstí umřít, tak mu jepťuly trošku nabourají plány. ()

RajAthen

Tomuhle říkám bakalářský projekt, který má smysl :) Směju se ještě teď, jak zasloužilý viking kráčí smějíc se a obtěžkán zbrojí po mohutném schodišti k sálům Valhally za burácivého chóru, když ... na to ať si každý přijde sám. Antropologicky řečeno, šlo o zajímavou kulturní a hodnotovou komparaci. :) ()