Katarině je dvacet let a žije na bezútěšném městském předměstí, v němž útrpně setrvává bez jakýchkoli plánů do budoucna. Život se jí změní až ve chvíli, kdy objeví hudbu, konkrétně uslyší představení Mozartova Rekviem v Göteborgské koncertní síni. Katarina chce za každou cenu vstoupit do překrásného, zbrusu nového světa tónů a cítí, že musí co nejdál utéci od svého ošklivého života. Cesta k vnitřní svobodě je ale záludná, plná lží, zrady a nebezpečného vztahu se skladatelem Adamem. Dívka je pro získání nové identity schopna čehokoli. (oficiální text distributora)

boombang

Alicia je famózní a cynický závěr filmu její výkon ještě podtrhuje. Akorát jsem nějak nepochopil český název filmu. ()

smith22

Dobře postupně a z lehka vybudovaná atmosféra.Dobré to bylo ale herecké výkony mírně převažovaly nad scénářem. ()

ill

Pozn. pro mě: Až neuvěřitelně věrná shoda Katariny s vizáží, chováním a předpokládaným osobnostním vzorcem dívky, kterou ve svém okolí vídám je děsivá. A šokující. ()

RomanT

Nevím, jak to režisérka Lisa Langseth dokázala, ale v průběhu filmu jsem snad ani nemrkl. Po všech stránkách vyvážený, skvělé vedení, výborná kamera, hudba (nejen klasika, ale i např. Second Life Replay od švédské kapely The Soundtrack of Our Lives, který do dané situace sedl jako nočník na prdel). Ale hlavně dokonalé herectví Alicie Vikander, která dokáže velice přesvědčivě mluvit i beze slov. Alicia mě dostala do své moci, doslova se mnou cvičila. To, co prožívala, přenášela i na mě, mé emoce se spolu s ní měnily jako na houpačce. Hned jdu udělat revizi svých oblíbených hereček. Zatím sice hrála jen v pár filmech (viděl jsem Královskou aféru a kousek pro mě nedodívatelné Anny Kareniny), ale jsem přesvědčen, že o ní ještě uslyšíme. ()

Machaut

Výborný film, naprosto perfektní Alicia Vikander, po dlouhé době herečka, která umí opravdu hrát a není jen erotickou ikonou Hollywoodu. ()

Hedja

Asi nemá smysl se vyjadřovat k hereckému výkonu Alicie, pro mě první setkání s touto herečkou bylo velmi příjemným překvapením. A i na film se celkem dobře dívalo. Jen mi tam něco vadilo. Ten pseudorealismus. Pokus o něco jako realistické sociální/psychologické drama či co prolínající se s četnými extrémně nepravděpodobnými jevy jakoby vytrženými z nějaké romantické komedie. A potom ty postavy - až na Katharinu a Adama ploché. Adam ve své poslední scéně znehodnotí celou postavu tak, že už mu nevěřím, nějak prostě nenavazuje na charakter z předchozí části filmu. A ten dvojitý zvrat nakonec - ten je tak šílený, že se mi ani nechce věřit, že to bylo myšleno vážně... no popravdě jsem nečekala, že mě film nakonec ještě rozesměje. Takže celkově dobrý, ale film byl extrémně nekonzistentní a sem tam mě nutil zvedat obočí, zakrývat si oči (když mi je trapno za režiséra) nebo se nepatřičně smát... ()

foils

Úspěch těchto evropských rádoby sociálních dramat je mi záhadou. Nechybí jim atmosférický vizuál ani relativně zajímavé charaktery; hlavní devizou Till det som är vackert je pochopitelně charizmatická Alicia Vikander, film však postrádá totéž, co vedlejší postavy opakovaně predhazují jeho hlavní hrdince: Jakýkoliv kontakt s realitou. ()

Pauele

Debutujúca režisérka si našla výborný námet a výborne ten námet spracovala. Znudený dirigent bez múzy a zbláznené mladé dievča snažiace sa prekročiť sociálne postavenie a aj svoj vlastný tieň. V prípade, že je pevne rozhodnutá urobiť pre svoj sen všetko nemôže to skončiť inak ako tak, že urobí naozaj čokoľvek. ()

Kylee

Výborné, dechberoucí!! Velmi dobře zvtárněná Katarina - žena, která je sebe samou schopna prožít jen skrze druhé lidi... A ta hudba v pozadí...hmmmm... A koneckonců on ten Adam taky není zrovna andílek... Skvělý zážitek... Minimalsticky vystavěná, a přece maximální "depka" a lá Švédsko.... ()

Misulaxd

Úžasný film. Skvělý výkon hlavní představitelky. Podle mě, švédská dramata patří mezi nejlepší na světě. ()

napomelon

Jak se říká, v jednoduchosti je krása. A toto heslo Milovaná jednoznačně splňuje. Možná je to jen můj dojem, ale příběh probíhá jakoby v čistých a hladkých liniích prostředí. Nic kolem nerozptyluje. Divák pouze intenzivně vnímá konání hlavních hrdinů a přitom ještě stíhá vstřebat filosofické myšlenky severských myslitelů. Takový nepančovaný severský destilát, který vás zaručeně opije svou bezprostředností a při jehož konzumaci se neubráníte myšlenkám na podstatu života, přehodnocování toho svého nevyjímaje. Nutno dodat, že velkou zásluhu nese Alicia svým přesvědčivým hereckým výkonem. ()

Ganka

Film negraduje, nenapíná, jen líně plyne. Alicia Vikander podává dobrý výkon, pokud ovšem k tomu, aby vypadala 98 minut jako znuděná blbka, potřebuje nějaký talent. Myšlenka dobrá, ale mimo to nemá film žádnou šťávu. ()

lineker

Nikoliv Mozarta, nebo Beethovena. Tohle byl koncert Alicie Vikander. Herecký. Ve dvaadvaceti letech předvést takový výkon! Neuvěřitelné. Mimochodem. Strašně depresivní film. ()

splaty

Musím dát 4, i když asi film nebudu potřebovat nikdy vidět znovu. Alicia hraje tak skvěle, že jsem dostala při sledování depresi z nicotnosti vlastního bytí. Příběh mladé psychopatky, která pro trochu lásky by nešla světa kraj, ale vlezla by do každé postele. Obdivuhodné bylo, jak odhodlaně si šla za svým snem, vypadnout daleko od plebsu, ze kterého pocházela. Na nocování na lavicích a na betonové zemi musí mít ženská pořádné koule. Nebo odhodlání. Nebo prostě a jednoduše jde za tím, že "Odvaha je jediným životním měřítkem". ()