SuperClásico

SuperClásico

Superclásico

Komedie

Dánsko, 2011, 94 min

Dva příznaky, proč se podívat na film SuperClásico. Jedná se o dánský film a zároveň se v něm lehce protočí fotbalové prostředí. Není to úplně Clásico, ale nechá se na to příjemně koukat. Herci jsou neuvěřitelně v pohodě, což je obrovský plus. Tři hvězdy hlavně pro to, že celý ten film je v rámci klasické komedie. Jak přes kopírák. U některých momentů jsem si ale řekl, že tenhle film za to stál a tak tahle komedie svůj účel určitě splnila.(15.11.2013)

• Marigold

Hrozná kravina. Taková jako temperamentní pocta jižanské krvi a argentinské kultuře, ve skutečnosti film plný prkenně inscenovaných klišé, afektovaných idiotů a naprosto do ztracena vyznívajících motivů (starý vinař). Navíc snůška povrchních stereotypů bez realismu i magie. Madsen je strašně snaživý, ale komedie vyžaduje lehkost, ne úpornou snahu o pestrost a otravného vypravěče, který doříkává to, co na plátně nefachá. Tohle je čistej filmovej malbec. Navíc ne zrovna kvalitní.(2.9.2012)

Scéna, ktorá sa mi vryla do pamäti je s charizmatickým Miguelom Dedovichom. Odvtedy pravidelne pijem malbec.(5.1.2015)

• jhrasko

SuperBLBOSŤ porovnateľná s Troškovým fackacími komédiami, navyše v mojich očiach absolútne spochybňujúca vkus dám a pánov z CinemArtu a AČFK...YES, U are right, U have to be in love with everything, even with divorces ?!(8.10.2012)

• Aelita

Dle traileru by jeden očekával boj o lásku, fotbal a atmosféru života Buenos Aires, ale mně se dostalo jen pohledu na sex každého s každým, pár televizních záběrů na fotbalové hřiště a umělých scének s údajnými obyvateli tohoto jihoamerického města, kteří se chovali jak loutky podle představ danského scénáristy a režiséra v jedné osobě – to vše hodně prokládané vatou, čili něčím absolutně nepodstatným, pomalým a dlouhým, co natáhne film do celovečerní stopáže. Jednu hvězdičku ale nakonec dám – za ten moudrý konec. Vstupovat podruhé do stejné řeky znamená točit se v uzavřeném kruhu.(3.12.2013)

• - Film se natáčel převážně v Argentině v Buenos Aires. (M.B)

• - Film byl navržen na Oscara americké Akademie filmových umění a věd v kategorii nejlepší cizojazyčný film, avšak do konečné nominace se nedostal. (Dr Lizal)

• - Christian (Anders W. Berthelsen) raz za čas navštívil vináreň. Pri prvej návšteve všetci miestni venovali pozornosť futbalovému zápasu, v ktorom hral klub Atlético Boca Juniors a jeho hlavný rival River Plate. Toto mestské derby je známe taktiež ako "Superclásico". (RatBoj)