SuperClásico

SuperClásico

Superclásico

Komedie

Dánsko, 2011, 94 min

Pět hvězd si většinou vyhrazuji pro filmy, které můžu zhlédnout klidně desetkrát znovu. SuperClásico vzhledem k jeho zemi původu už nejspíš nikdy neuvidím, nic to ale nemění na faktu, že mě jeho komediálně absurdní příběh o muži, který přiletěl z Dánska do Argentiny, aby se dal se svou ženou znovu dohromady, uchvátil. [Glasgow Film Festival 2012](29.2.2012)

Dva příznaky, proč se podívat na film SuperClásico. Jedná se o dánský film a zároveň se v něm lehce protočí fotbalové prostředí. Není to úplně Clásico, ale nechá se na to příjemně koukat. Herci jsou neuvěřitelně v pohodě, což je obrovský plus. Tři hvězdy hlavně pro to, že celý ten film je v rámci klasické komedie. Jak přes kopírák. U některých momentů jsem si ale řekl, že tenhle film za to stál a tak tahle komedie svůj účel určitě splnila.(15.11.2013)

,,OŽEŇ SE A BUDEŠ LITOVAT. NEŽEŇ SE A BUDEŠ LITOVAT. OŽEŇ SE NEBO NE, TAK JAKO TAK BUDEŠ LITOVAT“...... /// Anna je fotbalovou agentkou. A protože je pro ni práce důležitá, zdrhla s fotbalistou. Christian se s tím nějak nemůže srovnat, bere syna a jede ji vyrvat z těla její zrádný srdce a jejímu milenci useknout hlavu … (tak dobře, teď trochu kecám…). ARGENTINA – země fotbalu, plamenných žen (ser na to, že jí je sedmdesát …) a vína. Skoro jako Francie. Ale zatímco Dobrej ročník měl kouzlo, tady se sází na ztřeštěnost, byť kouzlo vypravěče zase připomíná Francii. Je to kokotina. Ale většinu času milá a plná temperamentu. A hodnocení je (zcela určitě) ovlivněný mojí láskou k míči a chlastu (fotbalu a vínu – pozn. překladatele). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Snažím se zabránit blondýně, aby si vzala vypatlanýho fotbalistu. 2.) Když se řekne ,,Superclásico“... 3.) Téma rozvod není u nás doma tabu. 4.) Thx za titule ,,Yusek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(21.5.2013)

Člověk jde na severský film a ono to celé se odehrává v Argentině. Ano, pokud chcete melancholii, sníh, tmu a další propriety severních národů, tak prosím nepouštět. Moc se toho nedočkáte. Dočkáte se temperamentu, slunce, vína a švábího tanga. A také se zasmějete. A k filmu je záhodno si otevřít červené víno, nejlépe Malbec. Když ne během, určitě na něj dostanete chuť poté.(7.11.2012)

Dansky rukopis je citelny i v Buenos Aires a ocividne nepobavil v kine jen me, ale i zbylou hrstku divaku. V tomto stoleti mi je dansky (svedsky, norsky) humor nejblizsi, alespon ten filmovy. Resi manzelskou krizi, synovo dospivani, lasku k vinu, fotbalove silenstvi a to vse s nadhledem, lehkosti a vtipem.(28.9.2012)

• - Christian (Anders W. Berthelsen) raz za čas navštívil vináreň. Pri prvej návšteve všetci miestni venovali pozornosť futbalovému zápasu, v ktorom hral klub Atlético Boca Juniors a jeho hlavný rival River Plate. Toto mestské derby je známe taktiež ako "Superclásico". (RatBoj)

• - Film byl navržen na Oscara americké Akademie filmových umění a věd v kategorii nejlepší cizojazyčný film, avšak do konečné nominace se nedostal. (Dr Lizal)

• - Film se natáčel převážně v Argentině v Buenos Aires. (M.B)