Chytrá dánská komedie líčí osudy Christiana, majitele upadající vinotéky, kterému se hroutí nejen živnost, ale i manželství s Annou. Ta odjela do Buenos Aires a jako úspěšná manažerka fotbalového klubu žije luxusní život po boku o mnoho let mladší argentinské fotbalové hvězdy. Christian se ale nehodlá tak snadno vzdát. Se svým šestnáctiletým pubertálním synem nasedne do letadla a rozhodne se pod záminkou vyřízení rozvodových papírů získat Annu zpět. Zdánlivě poklidný výlet se promění ve strhující jízdu, ve které nechybí víno, fotbal a tango. Podaří se Christianovi pokořit argentinského hřebce? (oficiální text distributora)

Trailer

emma53

Celkem fajn komedie, kde jsem se smála i faktu, že pod pojmem nahoře, že se jedná o Dánský film, je to celé z Argentinského Buenos Aires. Tudíž je to prosáklé jejich temperamentem a muzikou, která má u mě vždy zelenou a s hlavními protagonisty, kteří jsou skutečně z Dánska, ale zapadli tam mezi tu jižanskou krev zcela přirozeně. Před tím jsem nečetla ani obsah, ani komentíky, tak konečně i vím, co je SuperClásico. Klasická, milá, exotická pohodovka. Jo a ti tančící švábi neměli chybu :-) ()

StarsFan

Pět hvězd si většinou vyhrazuji pro filmy, které můžu zhlédnout klidně desetkrát znovu. SuperClásico vzhledem k jeho zemi původu už nejspíš nikdy neuvidím, nic to ale nemění na faktu, že mě jeho komediálně absurdní příběh o muži, který přiletěl z Dánska do Argentiny, aby se dal se svou ženou znovu dohromady, uchvátil. [Glasgow Film Festival 2012] ()

Malarkey

Dva příznaky, proč se podívat na film SuperClásico. Jedná se o dánský film a zároveň se v něm lehce protočí fotbalové prostředí. Není to úplně Clásico, ale nechá se na to příjemně koukat. Herci jsou neuvěřitelně v pohodě, což je obrovský plus. Tři hvězdy hlavně pro to, že celý ten film je v rámci klasické komedie. Jak přes kopírák. U některých momentů jsem si ale řekl, že tenhle film za to stál a tak tahle komedie svůj účel určitě splnila. ()

Fr

,,OŽEŇ SE A BUDEŠ LITOVAT. NEŽEŇ SE A BUDEŠ LITOVAT. OŽEŇ SE NEBO NE, TAK JAKO TAK BUDEŠ LITOVAT“...... /// Anna je fotbalovou agentkou. A protože je pro ni práce důležitá, zdrhla s fotbalistou. Christian se s tím nějak nemůže srovnat, bere syna a jede ji vyrvat z těla její zrádný srdce a jejímu milenci useknout hlavu … (tak dobře, teď trochu kecám…). ARGENTINA – země fotbalu, plamenných žen (ser na to, že jí je sedmdesát …) a vína. Skoro jako Francie. Ale zatímco Dobrej ročník měl kouzlo, tady se sází na ztřeštěnost, byť kouzlo vypravěče zase připomíná Francii. Je to kokotina. Ale většinu času milá a plná temperamentu. A hodnocení je (zcela určitě) ovlivněný mojí láskou k míči a chlastu (fotbalu a vínu – pozn. překladatele). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Snažím se zabránit blondýně, aby si vzala vypatlanýho fotbalistu. 2.) Když se řekne ,,Superclásico“... 3.) Téma rozvod není u nás doma tabu. 4.) Thx za titule ,,Yusek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Marigold

Hrozná kravina. Taková jako temperamentní pocta jižanské krvi a argentinské kultuře, ve skutečnosti film plný prkenně inscenovaných klišé, afektovaných idiotů a naprosto do ztracena vyznívajících motivů (starý vinař). Navíc snůška povrchních stereotypů bez realismu i magie. Madsen je strašně snaživý, ale komedie vyžaduje lehkost, ne úpornou snahu o pestrost a otravného vypravěče, který doříkává to, co na plátně nefachá. Tohle je čistej filmovej malbec. Navíc ne zrovna kvalitní. ()

• Christian (Anders W. Berthelsen) raz za čas navštívil vináreň. Pri prvej návšteve všetci miestni venovali pozornosť futbalovému zápasu, v ktorom hral klub Atlético Boca Juniors a jeho hlavný rival River Plate. Toto mestské derby je známe taktiež ako "Superclásico". (RatBoj)
  • Film se natáčel převážně v Argentině v Buenos Aires. (M.B)
  • Film byl navržen na Oscara americké Akademie filmových umění a věd v kategorii nejlepší cizojazyčný film, avšak do konečné nominace se nedostal. (Dr Lizal)