SuperClásico

SuperClásico

Superclásico

Komedie

Dánsko, 2011, 94 min

Superclásico je určitě na víc než jen na 3*, ale je velká škoda, že potenciál stát se opravdu skvělým filmem a komedií zůstal nevyužit, byla by větší zábava... Přesto se nedá zarovnat do stejné lajny s jakoukoliv odlehčenou komedií, protože je v něm osobitost. Velmi kladně hodnotím postavu syna rozvádějící se dvojice, chlápka, co dělá víno a měl mnoho žen a rovodů, a džentlmensky zlodějsou partičku... : ) A v neposlední řadě i to, že film nechal dýchat Buenos Aires... (Febiofest 012)(3.4.2012)

je to celkem příjemný film, ale spíš než komedie je to takový úsměvný film, vyloženě na smich jsem tam nic nezaznamenal. Žádná velká filmařina, ne úplně dotažené motivy příběhu, ale je fakt, že i v normálním životě to tak bývá. FIlm pro oddych, na nedělní odpoledne. Nedá se říct, že by film nudil, ale zároveň ani neoslní(2.11.2013)

Pět hvězd si většinou vyhrazuji pro filmy, které můžu zhlédnout klidně desetkrát znovu. SuperClásico vzhledem k jeho zemi původu už nejspíš nikdy neuvidím, nic to ale nemění na faktu, že mě jeho komediálně absurdní příběh o muži, který přiletěl z Dánska do Argentiny, aby se dal se svou ženou znovu dohromady, uchvátil. [Glasgow Film Festival 2012](29.2.2012)

• Aelita

Dle traileru by jeden očekával boj o lásku, fotbal a atmosféru života Buenos Aires, ale mně se dostalo jen pohledu na sex každého s každým, pár televizních záběrů na fotbalové hřiště a umělých scének s údajnými obyvateli tohoto jihoamerického města, kteří se chovali jak loutky podle představ danského scénáristy a režiséra v jedné osobě – to vše hodně prokládané vatou, čili něčím absolutně nepodstatným, pomalým a dlouhým, co natáhne film do celovečerní stopáže. Jednu hvězdičku ale nakonec dám – za ten moudrý konec. Vstupovat podruhé do stejné řeky znamená točit se v uzavřeném kruhu.(3.12.2013)

Člověk jde na severský film a ono to celé se odehrává v Argentině. Ano, pokud chcete melancholii, sníh, tmu a další propriety severních národů, tak prosím nepouštět. Moc se toho nedočkáte. Dočkáte se temperamentu, slunce, vína a švábího tanga. A také se zasmějete. A k filmu je záhodno si otevřít červené víno, nejlépe Malbec. Když ne během, určitě na něj dostanete chuť poté.(7.11.2012)

• - Film byl navržen na Oscara americké Akademie filmových umění a věd v kategorii nejlepší cizojazyčný film, avšak do konečné nominace se nedostal. (Dr Lizal)

• - Christian (Anders W. Berthelsen) raz za čas navštívil vináreň. Pri prvej návšteve všetci miestni venovali pozornosť futbalovému zápasu, v ktorom hral klub Atlético Boca Juniors a jeho hlavný rival River Plate. Toto mestské derby je známe taktiež ako "Superclásico". (RatBoj)

• - Film se natáčel převážně v Argentině v Buenos Aires. (M.B)