poster

Ztracená generace

 • USA

  Generation Um...

Drama

USA, 2012, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Azrael
  ****

  Generace Um… je film troufl bych si říct ‘‘artovní‘‘ kde ho provází celou dobu jedno slovo…zvláštní.Ať jde o třesoucí se kameru,zdlouhavé záběry na nic nebo dialogy u kterých ve velké části nevíte o co jde (ne že bych je nechápal ale po jejich konci jsem si řekl hmm a proč o tom mluví?).V hlavní roli Reeves (John) který si rozhodně ostudu neudělá a role podivína mu sedla ale jak ho do filmu dostal je mi neznámo.Slečny jsou pěkné a jejich herecký výkon nevykoj k filmu celkem sedí.Příběh podivína Johna který toho moc nenamluví a bezduše proplouvá svým životem ve kterém mu dělají společnost dvě narušené kamarádky,kočka a spolubydlící co tvrdí že je jeho bratranec rozhodně není pro každého.I když zatím všechno napovídá v neprospěch filmu tak jsme se po čase do něho svým způsobem vžil a užíval jsem si ty dialogy,podivné chování a Johnovu vášeň pro natáčení kamerou kterou ukradl(což je jedna z nejlepších scén).Jak už jsem psal tento zvláštní film není pro každého a pochopím když někdo řekne že tento film je ‘‘ kravina ve které se nic neděje a nedává smysl‘‘ ale mě se líbil a kupodivu dost.Mám pocit že se autor snažil udělat film originálním způsobem (takovou mám představu,takto to vidím,takto to bude .) bohužel sním obecenstvo jeho vizi nesdílí a výsledkem je Generace um po jejímž shlédnutí budete kroutit hlavou a opakovat frázi WTF.I tak se ne něj po pár týdnech rád podívám znovu a budu se divit jak to že se mi to líbí 4*(70%)(3.4.2013)

 • burton
  odpad!

  "Dobrý den Same (volá Mann Rockwellovi), mám pro Vás nabídku, budu teď točit takovou sra*ku ze života městské spodiny, přesně role jak vyšitá pro Vás! Aha, jo, jo....zrovna točíte Sedm psychopatů....hm, no, tady v tom jsou všichni taky pěkně vymaštěný, moc by se Vám to líbilo. Hm, škoda, škoda. No, chápu Vás, nejste první, ani poslední, kdo mi odmítnul. Tak já asi teda nakonec budu muset cinknout Keanovi, ten zrovna nic nemá. Sice se mi do toho vůbec s tím svým sofistikovaným ksichtem nehodí, ale já to tak moc chci točíííít!!!!"(9.2.2015)

 • FFilipCZ
  odpad!

  Zprvu jsem se divil, jak tento film může mít tak slabé hodnocení. Keanu Reeves v hlavní roli, dvě krásné společnice, sex, bary. To všechno mě lákalo a sliboval jsem si od toho zajímavou podívanou. Ale dostalo se mi nesmyslného děje, pitomé kamery (někdy nezabírala hlavu, někdy nohy, půlka záběru pryč, rozklepaná, nekvalitní). Možná si to odpad nezaslouží, ale už jen kvůli tomu zklamání a kvůli tomu, že jsem film nedokoukal ani do půlky (a to se nestává často), prostě ten odpad dát musím.(6.3.2013)

 • KeanuTheBest
  **

  No....podivné to je, to je pravda...nevím, proč se k tomu Keanu snižuje..Asi jak napsal Korbitch22, Keanu je nejspíš zvláštní člověk. Těšila jsem se, že se děj bude někam rozvíjet, ale skončilo to u zpovědi dvou hild, které nejsou absolutně ničím zajímavé....Sledované jen kvůli Keanuovi. Amerika v tomto snímku vypadá prachbídně....aspoň po shlédnutí už člověk tolik netouží se tam podívat.(19.3.2013)

 • DonBraso
  **

  Svým způsobem se Mark Mann snaží jít na to trochu jinak,ale přijde mi to prapodivný za jakým účelem.Začátek se mi i líbil,vůbec mi nevadila ta osobitost snímku jak bude plynout.Bohužel v moment,kdy si John veme kameru do ruky to je totální průser.Film jsem si pustil kvůli Adelaide Clemens,který fandim a tady docela si zahrála,ikdyž místama to bylo taky krečovité,ale ono celkově film vyšumí tak do prázdna a hlavně začne nudit,což jsem usnul v půlce filmu.Rád si poslechnu keci o všem,podívám se na jiný film,ale když mě má co nabídnout.Tady jsem toho postrádal moc a ten střih snímku je taky jak kdyby se to učili v Movie Makeru a nevěděli,že střih diváka nemá rušit pětisekundovýma záběrama do pryč,to vážně není originální a celý film se tím snaží hrozně být.50%(4.6.2013)