Reklama

Reklama

Elena Lafé (Elizabeth Gutiérrez) je talentovaná jezdkyně. Ona, její otec a nevlastní matka Mariela (Eva Tamargo) vlastní malý hotel ve Florida Keys. Jednoho dne zkříží Eleninu cestu bílý kůň, jenž ji zavede ke zraněnému Eduardu Girónovi (Segundo Cernadas), a jelikož se blíží hurikán, vezme jej mladá dívka do otcova hotelu a stará se o něj. Eduardo se do Eleny zamiluje a ona jeho lásku opětuje - vezmou se a přestěhují se do Eduardova rozlehlého domu, v němž je Elena chladně přijata jeho příbuznými. Od zákeřné Coriny (Maritza Bustamante) se Elena Lafé dozví o Eduardově první ženě Eleně Calcaño (Ana Layevska), která s ním v den svatby skočila ze střechy domu a po níž zbylo její dvojče Daniela (Ana Layevska), které pobývá v psychiatrické léčebně...
Krátce po příchodu Eleny Lafé se v domě začínají dít divné věci - piano hraje samo od sebe a mladičká služebná spatřila ducha zesnulé Eleny (Ana Layevska, Jenny Marrero), se kterým se setkává i Elena Lafé, Laura (Wanda D'Isidoro) a dokonce i Corina.
Na Eduardově pozemku se potlouká jeho nevlastní bratr Montecristo (Fabián Rios) se svým společníkem Kalimem (Victor Corona) - oba mají co do činění s mafií, Daniela utekla z blázince a Elenu Lafé chce "Elenin přízrak" zavraždit...
Ale jaká je pravda? Co se v domě vlastně děje?! Elena Lafé a Eduardo musí překonat ještě spoustu překážek, aby konečně našli své štěstí. A to půjde v síti intrik, tajemství a vražd opravdu jen těžce... (fiLLthe3DD)

(více)

Recenze (7)

matthew.17 

všechny recenze uživatele

Naozaj kvalitný seriál, ktorý sa nedočkal veľkého úspechu. Má však zaujímavý námet, ďaľšia skvelá práca Posadu a dobrá rola pre Elizabeth Gutierrez, ktorá sa moc na vidiecké dievčence nehodí, Elena jej ale sadla. ()

lardko 

všechny recenze uživatele

No hodnocení mi přijde trošku přehnané... El Fantasma de Elena je taková romantická skoro telenovela.. herci mi moc neseděli a děj byl taky trošku nedokonalý ale mělo to své kouzlo a chvilky romantického klidu před bouří. Elizabeth Gutierrez neznám vlastně taktéž jak Segunda Cernandase a zbytek obsazení neznám, ale i tak každý z herců v tomhle filmu vypadá jak herci z ordinaci v růžové zahradě neprofesionální amatéři co dokážou zahrát jen jednu roli , což mi dost vadilo. Na seriál se rozhodně znovu nekouknu , ale pár pozitivních a pěkných scen to mělo to uznat musím. Průměr*** ()

Reklama

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Z pohledu současného diváka tento počin vypadá poněkud zastarale a nechtěně komicky, čemuž nepřidává ani celková teatrálnost a laciné studiové kulisy, ale jelikož je pro mne Elenin duch naprostou srdcovkou z dob mého dospívání, tak tyto (a mnohé další) nedostatky s přimhouřenýma očima přehlédnu a vřele tento mix mysteriózního thrilleru a telenovelové romance doporučím každému, kdo se chce naučit španělsky :) Jedná se o remake venezuelského - lehce „hororového" - melodramatu Julia z 80. let, který byl variací na snímek Mrtvá a živá od věhlasného Mistra napětí Alfreda Hitchcocka. Hrdinkou tohoto seriálu je Elena, která je v rezidenci svého novomanžela terorizována přizrakem jeho zesnulé manželky - rozuzlení této záhady přichází překvapivě ani ne v polovině celého seriálu, přičemž pak následuje jakási druhá etapa, která už má těch klasických (ehm, retardovaných) telenovelových vztahových propletenců podstatně víc, koukat se na to však i přesto . Občasná naivita milostných zápletek pak silně kontrastovala se scénami, v nichž hl. hrdinka trpí poporodní depresí a v nichž nebohou a ochrnutou Latoñu surově týrá její vlastní dcera, až mi z toho běhal mráz po zádech, brr. Elizabeth Gutierrez podala fantastický výkon, Ana Layevska roli psychopatky taky zvládla na výbornou a opomenout nelze ani Katie Barberi coby Rebecu - postupný vývoj této postavy z nesympatické hysterky, co autem dokonce přejela malé děcko (!!!), na milující a obětavou matku, působil uvěřitelně. Segundo Cernadas byl sympatický hrdina, Fabián Ríos zase sexy záporák a celkově mi obsazení připadalo velmi dobře vybrané - tedy až na přehrávající a afektovanou Jessicu Mas , ta mně s*ala snad v každé scéně :) Výpravou ani technickým zpracováním pak novela vyloženě neoslní, ale v rámci laciné mýdlové televizní (a přes deset let staré) produkce to zas ani není úplná katastrofa, občasná akce ujde a třeba takový požár haciendy pak něco do sebe i měl. Za mě 80% - objektivně 55% a zde 92% (pamatuji časy, kdy zde svítilo 100%) ()

Tasartir

všechny recenze uživatele

Tak sledujíc hodnocení jsem si to chtěl někde sehnat, ale hodnocení na imdb.com (3.7/10) mi ukázalo pravou tvář tohoto seriálu :D ()

johhny007 

všechny recenze uživatele

Dá se říct , že asi jediný seriál na ČSFD co má 100 % . Zrovna ted sem se dodíval na 3 díl a ikdyž se mi námět zdá trošku divný tak mně to velmi mile překvapilo , ale na dalších 113 dílu se už asi nepodívám ;) dal bych 4 hvězdy , ale proč kazit 100% ------------------------- 70% ()

Galerie (11)

Zajímavosti (38)

  • Koňské stáje na ranči rodiny Girónů a dům Clary Bertueol de Mayerston (Karen García) byly k vidění již v seriálu Pecados ajenos (od. r. 2007) který je stěně jako Elena od společnosti Telemundo. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení probíhalo v Miami na Floridě. (fiLLthe3DD)
  • V seriálu je zmíněno, že sestry Elena a Daniela (obě hraje Ana Layevska) mají hudební sluch, umí hrát na klavír a dorozumí se rusky – Ana Layevska se ve skutečném životě příležitostně věnuje zpěvu, hraje na klavír a mluví plynně rusky. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama