El Fantasma de Elena (TV seriál)

Elena

Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 2010, 117x42 min

Dá se říct , že asi jediný seriál na ČSFD co má 100 % . Zrovna ted sem se dodíval na 3 díl a ikdyž se mi námět zdá trošku divný tak mně to velmi mile překvapilo , ale na dalších 113 dílu se už asi nepodívám ;) dal bych 4 hvězdy , ale proč kazit 100% ------------------------- 70%(1.12.2011)

Naozaj kvalitný seriál, ktorý sa nedočkal veľkého úspechu. Má však zaujímavý námet, ďaľšia skvelá práca Posadu a dobrá rola pre Elizabeth Gutierrez, ktorá sa moc na vidiecké dievčence nehodí, Elena jej ale sadla.(28.3.2011)

Epizody jedna až třicet čtyři sází především na romantiku, tajemno a napětí. Jsou nám představováni hlavní hrdinové, přičemž většina z nich ani nedisponuje kladnými vlastnostmi (například Corina a její hysterická sestra Rebeca). Postavy jsou silně věřící, tudíž tomu, že věří v existenci "ducha" zesnulé Eleny Calcaño se opravdu nelze divit (zápletku samotnou to navíc posouvá vpřed), scény dobře gradují (Benjaminovo trýznění Laury pomocí optických klamů ve sklepení domu) a některé jsou i lehce brutální (nález Raulovy useknuté hlavy). Vše se odehrává ve více než povedených kulisách a soundtrack perfektně vystihuje dané scény. Herci jsou výborní: Elizabeth Gutiérrez mi již podruhé dokázala, že je dobrou herečkou, která dokáže skvěle pracovat se svým hlasem i očima (https://www.youtube.com/watch?v=MainRPgnTSo), dále Segundo Cernadas, Zully Montero či Katie Barberi (miluji tu její "hysterii")... Jediná Jéssica Más v roli psychopatky Dulce nesmírně přehrávala... Zápletka samotná se točí okolo lásky, intrik a již zmíněného "ducha" Eleny Calcaño (samotné rozluštění mne Spoiler! více než překvapilo, jelikož se ukázalo, že oním "duchem" byla "jen" Benjaminem zdrogovaná dívka s maskou Eleny Calcaño!), přičemž je načrtnuta i zápletka týkající se mafie... Třicátá čtvrtá začíná požárem rezidence Girónů (v rámci tv seriálu je to více než dobře zpracováno!), odhalením ducha a... Epizody třicet pět až sto sedmnáct sází především na propojení mnoha žánrů, místy je to klasická telenovela (únos novorozence, milostné propletence a po "letech" znovunalezené děti), místy mrazivý thriller (útěk z vězení, mafie či výbuch domu) a jsou zde i prvky fantasy (tentokráte již skutečný duch, avšak ne Eleny, nýbž jejího dvojčete Daniely, jenž se spojí s věštkyní Nenou). Kulisy už nejsou tak přesvědčivé (jelikož rezidence vyhořela, musel se trochu změnit interiér), ovšem soundtrack zůstává pořád skvostný. Celkově mohu prohlásit, že "El Fantasma de Elena" je jeden z nejlepších seriálů, a to jednak díky Elizabeth Gutiérrez (která by mohla prorazit i v Hollywoodu) a jednak díky skvělým zápletkám. I technické zpracování je povedené, ačkoliv nikdy nebude dosahovat kvalit předražených amerických seriálů. Cením si pokusů přivést něco nového do telenovelového žánru (výbuch domu Margot https://www.youtube.com/watch?v=MfFjEeaXrTw)... 100%(5.1.2016)

• Tasartir

Tak sledujíc hodnocení jsem si to chtěl někde sehnat, ale hodnocení na imdb.com (3.7/10) mi ukázalo pravou tvář tohoto seriálu :D(4.2.2012)

Dle mého názoru skvěle natočený mysteriózní seriál. I výkon Segunda Cernadase mě mile překvapil a Elizabeth Gutiérrez je vynikající jako vždy. 100%(9.8.2013)

• - Spoiler: V sedmnácté epizodě srazí Rebeca (Katie Barberi) s Vicky (Leslie Stewart) autem malého Eduardita (Shafik Palis).
    V prvním záběru na jeho tělo je vidět, že na autě ani na chlapci není žádná krev. Hned po střihu" Rebeca s Vicky chlapce jestě přejedou a v následujícím záběru je jasně vidět, že na Eduarditovi opět není žádná krev. V epizodě číslo 21 mají obě ženy rozhovor v domě Vicky, přičemž jsou v garáži, kde je možné se všimnout, že přední světlo u auta je celé od krve. (fiLLthe3DD)

• - Práva na vysílání byla prodána do více než 70ti zemí světa. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Právník Tulio (Ariel Texido) byl zavražděn v 68. epizodě - i nadále se však jeho jméno objevuje v úvodní znělce. (fiLLthe3DD)