Reklama

Reklama

Čaroděj a bílý had

  • Čína It's Love (více)
Trailer 1

Režisér Ching Siu-Tung natočil podle staré čínské legendy fantasy film o bylinkáři, který se zamiluje do tisíc let starého bílého hada vydávajícího se za ženu. Jet Li hraje roli kouzelníka, jenž odhalí hadovu pravou identitu a bojuje o záchranu mužovy duše. (Canal+ Action)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (48)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet HKD 200miliónov (približne $25miliónov)Tržby USA $18,759Tržby Celosvetovo $32,172,621Tržby za predaj DVD v USA $1,679,444 //počet predaných kusov 117,798║ v rámci trikov ide o dosť rozlietanú kvalitu, od zlých až po nejaký ten priemer, príbeh a akcia újde, výhodou sú miestami niektoré odľahčené scénky ktoré spríjemnia sledovanie /50%/ ()

bartias 

všechny recenze uživatele

Spíše než akční fantasy čekejte "televizní" pohádku chaoticky spletenou dohromady s červenou knihovnou na nedělní odpoledne. Jet Li je tady největší, ale úplně zbytečnou hvězdou. Příběh o lásce je rozsekaný na několik epizod a zdá se příliš dlouhý. Rádoby velkolepé finále připomíná absurdně přeháněné atrakce z bollywoodských filmů. Bylo líp. ()

Reklama

Sysel_CZ odpad!

všechny recenze uživatele

Nebýt stíhačky Liho, který drží čarovnou cucomisku, vlastní jetpack, rotační hůl, ochranné štíty a je rozhodnutý za každou cenu zničit všechno dobré ve jménu jména buddhy, tak by to byla hezká pohádka s happyendem pro všechny. Mně ani tak nevadí, že to je asi první pohádka, co jsem kdy viděl, která končí tím nejpříšernějším možným koncem pro všechny, mně vadí to, že za to máme být rádi, protože stíhačka to přeci dělal ve jménu dobra. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Ani se nechce věřit, že režisér Čínského duchařského příběhu a Swordsmana vytvoří tak mizerný remake. Původní film z roku 1993 je báječnou temnou fantasy mistra Tsui Harka, nové zfilmování je taškařicí s přiblblým zvířectvem jako od Disneye (ten to ovšem umí jinak) a mizernými triky. Veškerá poetika je vniveč, zůstala červená knihovna. Přesto film zcela nezatracuji. Některé scény se povedly - upíří démoni, noční vesnice, pod vodní hladinou; jiné zkazily digitální efekty - hadi, souboje u pagody, zajatí démoni... Alespoň že klíčové scény s vodou nebyly dělány v PC, a tak přívalová vlna vypadá vcelku realisticky. Jet Li je ultrapadouch... p.s. Pán prstenů samozřejmě vykrádán není, jelikož film vychází z originálu z roku 1993, to P.Jackson oddechoval po natočení Braindead a o LOTRovi se mu mohlo tak maximálně zdát....ale možná že on vykradl Zeleného hada... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Šílené digitální triky, to není úplně něco, co bych čekal od čínského filmu, který mě v posledních letech dostal spíše triky klasickými, hlavně oním krásným létáním při soubojích. Jenže hned v úvodu to do nás snímek pustí digitálně naplno a nevypadá to pěkně. Ani Jet Li v tom digitálním světě nevypadá dobře. Ty digitální efekty prostě nejsou hezké a z takového filmu se pak vytváří sci-fi kouzlo. Zvířátka tomu moc nepomáhají, když mluví i pod vodou. Přeplácané a ani zde nejsou dobré bojové scény. Je to bez nápadu a nesnaží se to být ani moc čínské. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (3)

  • Filmové natáčení odstartovalo 16. 11. 2011. Tehdy ještě nesl snímek název Madame White Snake. Během oficiální tiskové konference v době filmové produkce se objevilo filmové logo s alternativním názvem snímku, It's Love. Nicméně nebyl zanechán ani ten, neboť krátce na to, v době potvrzení oficiálního filmového distributora, snímek převzal název The Sorcerer And The White Snake. Na DVD nosičích snímek nicméně vyšel pod dalším názvem, The Emperor And The White Snake. (Conspi)
  • O hlavní mužskou roli Xu Xiana usilovala zpočátku celá čtveřice herců, Ethan Juan, Peter Ho, Mark Chao a Raymond Lam. Ten roli nakonec i získal. Ethan Juan a Mark Chao nicméně v pozdějším prohlášení uvedli, že se filmové role vzdali na základě své vlastní nízké popularity na čínském území. Vizáž Petera Ho dle prohlášení nakonec neodpovídala filmařským představám. O roli tak přestal v tehdejší době usilovat rovněž i on. (Conspi)
  • Snímek čerpá z tradičního čínského legendárního příběhu "The Legend Of The White Snake", který se dlouho před jakýmkoliv literárním záznamem předával jen v ústní podobě. Do této doby se legendární příběh dočkal značného množství divadelních, televizních i filmových zpracování; Green Snake (1993), Madame White Snake (1962), Madame White Snake (2005) a dalších. (Conspi)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno