Reklama

Reklama

Utta Danella: Zamilovaná jeptiška

(TV film)
  • Německo Utta Danella - Eine Nonne zum Verlieben

Louisa stojí před nejdůležitějším rozhodnutím svého života - má vstoupit do kláštera, v jehož dětském domově vyrůstala od svých pěti let? Jiné prostředí ani nezná, sestra Barbara ani matka představená si ale nejsou úplně jisté, že je její volba správná. A právě v tu chvíli dostává Louisa zprávu, že  se stala spoludědičkou jmění svého strýce, který zemřel. Druhým dědicem je její bratr Danio, který celá léta se strýcem žil. Strýc  ho zasvěcoval do umění výroby parfémů, ve kterém patřil k nejuznávanějším odborníkům na světě. Louise se ve strýcově domě dostane od bratra velmi chladného přivítání - je ateista, a pro Louisin úmysl zachránit penězi z dědictví dětský domov, ve kterém vyrůstala, nemá nejmenší pochopení. Louisa se tu ale setkává ještě s dalším mladým mužem, Daniovým přítelem a spolupracovníkem Fabianem. Objevuje, že na rozdíl od svého bratra zdědila po strýci excelentní cit pro vůně, vyrobí svůj první parfém - a zamiluje se do Fabiana. Rozhodnutí nestat se jeptiškou je pro ni těžké, ale ale nakonec je udělá - ostatně Bůh nechce oběti, a potřebuje své lidi i venku. (TV Barrandov)

(více)

Recenze (6)

Kanca odpad!

všechny recenze uživatele

Velkej omyl, že jsem přišla k babičce, když to zrovná dávali! Po pěti minutách to naštěstí vypla! Bylo mi za ty herce vyloženě trapně! ()

arcticsky 

všechny recenze uživatele

...že je to baví točit a hrát v tom...rád se při těchto filmech divoce zasměji u těch "nejromantičtějších" scén, ale to by asi tvůrci radost neměli... ()

Reklama

Aquarii 

všechny recenze uživatele

U těchto německých romantických filmů se neskutečně ráda zasměji. Doporučuji tedy po nedělním obědě si něco takového pustit. ()

Merkin 

všechny recenze uživatele

Nejde o nic světoborného, ale to se od německé romantické komedie ani nečeká, takže na 1.Máje na Barrandově, proč ne? ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Pekná zbierka klišé o láske a živote v kláštore. Sympatická AB a pozitívne emócie. Ten pohľad na mníšky, aspoň nebol nepriateľský ako v niektorých filmoch. A keďže primárne šlo o lásku dvoch ľudí a nie o náboženské otázky, rád mu odpustím, že bol povrchný. Romantické filmy sa točia, lebo mnohí ľudia chcú mať ideálneho partnera, nápomocných susedov a prechádzať sa pri západe slnka. Prečo by som mal Nemcom vyčítať, že zhmotňujú sny, hoci aj gýčové? ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama