Duel

• Slovensko Duel šampiónov
Soutěžní
Slovensko, 2006, 22 min

Účinkují:

Janette Štefánková (moderátor), Michal Ďuriš st. (moderátor), Gregor Mareš (moderátor), Filip Jánoš

Vedomosti premenené na peniaze.  Vo vedomostnej súťaži Slovenskej televízie si pod moderátorskou taktovkou Janette Štefánkovej alebo Michala Ďuriša zmerajú sily, ako to už v dueloch chodí, vždy dvaja protihráči. V troch súťažných kolách majú možnosť porovnať si a premeniť na peniaze svoje vedomosti z najrôznejších oblastí života. Atraktívnou novinkou je bezpochyby okamžité odovzdanie celej finančnej výhry víťazovi v závere relácie. Samozrejme, ak sa nerozhodne hrať a vyhrávať ďalej... (oficiální text distributora)

tron

Viem, že je asi troška zvláštne dať Duelu rovnaké 4*, ako dávam oscarovým filmom, ale "v rámci žánru" je to proste nadpriemerná vedomostno-súťažná relácia. Akurátna minutáž, plno otázok, vcelku originálne pravidlá hry (napr. v jednom kole súťažiacemu č. 1 vyberá otázky jeho súper) a sympatický a neotravný (ale nie neviditeľný) feel good moderátor Gregor Mareš. ()

Marek1991

Celkom dobrá súťaž založená na vedomostiach súťažiacich s celkom dobrými pravidlami s obstojnými moderátormi. Reči okolo by to chcelo zredukovať, chcelo by to zrýchliť, zväčšiť výhry, objasniť výber súťažiacich, keďže nerozumiem výberu ľudí do týchto relácií, podľa čoho a prečo jednotlivcov vyberú, ale toto je vec, ktorú kritizujem na skoro všetkých súťažiach. Štúdio, grafika a podobné veci okolo toho sú už obstojné, stále je to pre mňa však mierny podpriemer. ()

tommy187

Perfektná relácia, pri ktorej si každý deň prevetrám hlavu, niečo nové sa naučím, uvoľním sa a zasmejem sa. Každý deň pozerám túto reláciu preto, lebo má v programe Jednotky svoje pevné miesto ..., patrí tam. Gregor Mareš je skvelý moderátor, ktorý tu tiež patrí; otázky - sú skvelé :). Čo viac potrebujete? ()

Mire

Pohodová vedomostná súťaž, na ktorú by som si asi netrúfol :) Je obdivuhodné koľko vedomostí sa občas nájde v hlavách súťažiacich. S moderátorom Gregorom Marešom (zatiaľ) nemám problém, aj keď tu čítam viacero kritických ohlasov na jeho adresu. Myslím že existujú aj oveľa horší a otravnejší moderátori ako on. Duel je možno trochu stereotypná, ale predsa len jedna z mála normálnych a pozerateľných relácií čo bežia v telke a tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. ()

MontyBrogan

Duel ma baví, tak by som hodnotil možno aj vyššie, napriek prehnane korektnému Gregorovi Marešovi (ktorý vysvetľuje, čo by už moc nemusel, alebo sa opravuje, keď je každému jasné, ako to asi myslel), pretože je vždy pozitívne naladený sympaťák. Čo mi ale dlhodobo vadí, sú jednotvárne otázky pod danou kategóriou v druhom kole, ktoré má pre každú tému dve zadania. Keď si však vyberiete napríklad tému "Ako sa ten film volá?" a v prvej otázke pohoríte na slovenskom filme, lebo domácu tvorbu nesledujete, na reparát môžete rovno zabudnúť, pretože rozhodne dostanete v druhej otázke zase len slovenskú produkciu. Ako keby tie dvojičky súviseli nielen podľa názvu témy, ale aj detailnejším zameraním. Nabudúce bude možno rovnaká kategória obsahovať oscarové filmy, nie slovenské. No okruh, ktorý zahŕňa iba film ako taký, by mohol pozostávať z mixu týchto podskupín. Proste to pôsobí, ako keby otázky neboli "zamiešané". Update: Kašľať na detaily. Duel pozerám pravidelne, tak šup s ním do topky. ()

• Kto sa chce dostat do vedomostnej súťaže musí najprv absolvovat telefonický test. (donnie22)
  • Vo štvrtok 10.11.2016 si vedmostnú súťaž pozrelo 393 000 divákov, čo je jej doterajšie maximum. (donnie22)
  • Aktuálnym rekordérom v počte víťazstiev je mladý učiteľ Slavomír z Levíc, ktorý vyhral dovedna 33x a odniesol si 31 500 €. Osudným sa mu stalo až nešťastné 34. kolo, kedy sa dostal do mínusu (- 490 €), rovnako ako jeho súper (- 1530 €), lenže aj napriek lepšiemu skóre mu pravidlá nedovoľovali v hre pokračovať. (donnie22)