Ledový teror

(TV film)

Horníci na Aljašce těží diamanty. Jednoho dne vyvrtali velkou díru do permafrostu a z té vylezlo monstrum v podobě obřího ještěra. Tento ještěr začne požírat a zabíjet všechny horníky. Několik z nich se stihne ukrýt v karavanu. Pak se děj přesouvá k řidičům kamionu. Mezi ty nejlepší patří Neil a Jack. Šéf, který kamioňákům velí, říká, že potřebuje ještě jednu jízdu. Do dolu je potřeba dopravit náklad trhavin. Šéf nakonec přesvědčí Jacka a Neila za trojnásobnou mzdu. Jack musí vzít do kamionu vědkyni jménem Rachel, kterou dostal do míst kongres. Rachel zkoumá arktické větry a musí situaci prozkoumat, jinak by mohl být důl uzavřen. Po cestě dojde k problémům a náklaďáky se musí dostat přes rozbředlý led. To se nakonec podaří a po několika hodinách dorazí oba vozy do lomu. Tam je ale spoušť. Všude jsou mrtvá těla. Pod dekou se schovává přeživší horník jménem Tyee. Je to Inuk a vypráví starou legendu o tvoru zvaném Wen Šu, který zabíjí lidi. Po chvíli se ještěr objeví. Všichni se nejprve schovají a poté utíkají k náklaďákům, do kterých nastoupí. Přidá se k nim další přeživší Karl. Kamiony se vrací po ledové stezce, když se najednou ještěr objeví na jednom z nich a zabije Tyee. Poté začne hořet Jackův kamion a všichni musí za jízdy přeskočit k Neilovi. Když odjedou od ještěra dál, musí zastavit na kontrolu kamionu. Tam se ale znovu objeví ještěr a zabije Karla. Neil, Jack a Rachel pak znovu odjíždí a po několika kilometrech zastavují kvůli opravě vozu. Opět se objevuje ještěr a Rachel s Neilem se schovají ve sněhu. Jack se také schoval do sněhu. Ještěr zmizel a všichni tři jdou sněhem do jediné chaty, která se v okolí nachází... (TV Prima)

Johannez odpad!

Tohle syfy (protože sci-fi to není ani omylem) od SyFy je tak příšerně špatné céčko, že se to jen tak nevidí. Je tu všechno, co má milovník filmových průserů rád - tristní herecké výkony, hrozné dialogy, směšné triky... Všechny vyjmenované "přednosti" kulminují ve scéně "Přelet nad tajícím ledem", kdy hlavní protagonisté přeskakují mezi digitálními verzemi rychle jedoucích kamionů, aby o chvíli později s kamionem normálně na ledu zastavili (!) Fakt, že i obtažený svetr Brey Grant byl tlustější než ten led raději už pominu. Ale podobných perliček se tu vyskytuje plno. Takže - sice jsem se párkrát zasmál, ale jinak to bylo tak bizarně dementní, že to na jednu hvězdičku prostě není. ()

Dixicz

Děs, běs... Je to sice klasické béčko, ale v tomhle případě bych abecední označení posunul o hodný kus dál. A kdoví jestli by abeceda vůbec stačila. Neuvěřitelnost příběhu by se u sci-fi filmu ještě dala prominout. Nemusí to být způsobeno filmem, ale blbostí diváka. Ale tolik nesmyslů a základních nelogičností jsem snad v žádném béčku ještě neviděl. Letní Arktida, dvoucentimetrový led uvezoucí hladce track, přerostlá ještěrka postrádající základní čivy jako je zrak a čich a přesto schopná sežrat většinu snad ještě blbějších lidských hrdinů. Dokoukal jsem to do konce jen ze zvědavosti, jakým závěrem nás autoři oblaží. Nezklamali. Závěr je stejně pitomý jako celý film. A proč dávám jednu hvězdu a ne Odpad? Protože jsem se několikrát během tohoto hororu docela od srdce zasmál. Jako parodie to je fakt docela dobrý. Rozhodně nedoporučuji, leda že jste masochista. ()

jouluputilla odpad!

Myslím, že i kdyby byl scénář rozstříhán a náhodně slepen, nemůže vzniknout větší ptákovina. Mám za to, že animaci hlavního hrdiny prováděli naši umělci podle člověka a v několika okamžicích se mi neodbytně vtíralo podezření, že v té strašlivé bestii, omotán polystyrenem či peřinami, ten člověk byl :-) Postradatelné dílo. ()