Hra pro jednoho

Lov na zabijaka

Akční / Thriller

USA, 2012, 91 min

• Tommassi3

Po zhlédnutí Hry pro jednoho mě napadla malá, leč vševypovídající alegorie.. Dva muži trčí v žumpě plné páchnoucích filmových sraček a zoufale se snaží vydrápat ven !! Jmenují se Cuba Gooding Jr. a Dolph Lundgren !! Už jen fakt, že Lundgren je postavou o tolik vyšší, naznačuje, komu z těch dvou se to daří lépe !! ;) Člověk už si jen velmi těžko vybaví poslední přijatelný film kdysi oscarového herce, přičemž samotná soška zlatého naháče v jeho rukou dnes zní jako hodně špatný vtip či dokonce naprostá "fantasmagorie" !! Ani zde nepředvádí zhola nic, co by vybočovalo z té jeho křečovité snahy vydolovat ze sebe snesitelný výkon, skáče přes švihadlo, cituje Bibli a je neuvěřitelně trapný a nezajímavý !! To i díky Stalloneho Expendables znovuzrozený rodák ze Stockholmu, to je už trochu jiná káva, slabších rolí, potažmo i filmů, se zkrátka neštítí, ale pořád dokáže bavit.. Alespoň mě určitě !! Je vidět, že tuhle roli Vlka si dokonale užívá, je drsný, rvačky zvládá pořád na jedničku, lišácky se usmívá a skrz zuby cedí jednu hlášku za druhou, a tak se stává jediným důvodem ke sledování One in the Chamber !! ;) Už jen fakt, že scénáristé nechávají v přímém souboji vyhrát Cubu, což ve mně vyvolalo výbuchy smíchu a znalecky ironické pokyvování hlavou, svědčí o kvalitách tohoto Kaufmanova podprůměrného bijáku.. Mimochodem vypadat Praha jako Bukurešť, jsem šťastný, že už tam nežiju !! ;)(16.6.2013)

Je dost zajímavý,že Kaufman natočí poměrně výbušnou pecku se sympatickým hereckým ansámblem,aby do dvou po tom natočenejch fillmech nasadil před kameru prkennýho Kubu ,a tim možná pohřbil svoje naděje k odrazu do vyšší ligy.Hra pro jednoho je samozřejmě lepší jak Hit list,ale prostě tomu něco(nebo někdo výraznější v hlavní roli)chybí.A tak jediný,co mě potěšilo byl fakt,že Dolfik se tady ukázal v poměrně lepšim světle,než ve svejch předešlejch filmech.60%.(25.11.2012)

Pro mě pěkný akční béčko, který se odehrává v Praze (natáčelo se převážně v Budapešti i když některé pražské stavby zde poznáte), kde proti sobě stojí dva znepřátelené gangy ruských mafiánů. Dolph a Cuba jsou dva nájemní zabijáci, kteří jsou najatí na zlikvidování bossů (každý z jedné strany), a to je nakonec dovede i k zájemné bitce. Filmek má pěkný přestřelky a občas dobrý souboje. Za mě 80% :)(20.8.2012)

• Lacike

Hned na zaciatok musim povedat, ze som sklamany, lebo sa jedna o najslabsi film talentovaneho rezisera beckovych akcniakov. Kratka verzia: je to sterilna nuda bez vyraznejsich scen. Ci uz podarenych, alebo nepodarenych. Co je pre mna ten najhorsi pripad. Dlha verzia: zapletka je hrozna nuda. Milionkrat videny pribeh o dvoch znepriatelenych gangoch, ktore si najmu zabijaka na svojho rivala, ktory ich postupne vykynoží je ozvlastnena len tym, ze zabijaci su dvaja. Lenze to ma hacik. Ustredny hrdina je absolutne nezaujimavy. Nie je to chyba herca. Cuba Gooding Jr. je podla mna dobry herec a ulohu by v pohode zvladol, ale scenar mu nedava prilezitost, aby si divaka ziskal. Cituje bibliu, tvari sa smutne a sleduje nejaku zensku a vam je uplne fuk z akeho dovodu to robi. To Lundgren dopadol ovela lepsie. Sice sa neda povedat, ze by jeho postava mala nejaky prepracovany charakter, ale to nevadi. Cely cas sa tvari neskutocne cool, evidentne si to uziva a ten pohodovy pocit sa mu podarilo preniest aj na divaka. Je jednoznacne najväscsim a prakticky jedinym kladom celeho filmu. Reziser sklamal v dvoch dôlezitych aspektoch v ktorych doteraz vynikal. Nedokazal dodat archetypovym postavam uveritelnost. Takze nefunguju jak hlavne postavy, tak vsetci ti ruskí gangsteri pôsobia skôr trapne ako hrozivo. A akcne sceny su neskutocne nevyrazne. Stale su sice o triedu lepsie ako tie neprehladne sracky, co tocia Keoni Waxman a dalsi experti so Seagalovej stajne. Ale nie su ani zdaleka tak napadite a adrenalinove ako v jeho predoslych filmoch. Akurat finalna prestrelka sa aspon trochu priblizuje ich kvalitam, ale fakt len trochu. Bitky su len dve a maju prilis jednoduchu choreografiu na to aby nejak ohúrili. To sa týka aj suboja Dolph vs. Cuba. A to ze Rumunsko tam vydavaju za Prahu ani nestoji za rec. Zdaleka mi to nepripadalo tak usmevne ako ked Bulharsko predstavovalo Bratislavu vo Van Dammovom srackoidnom majstrstyku Teror ve vlaku. Takze vysledkom je nudna jednohubka, ktore stoji za pozornost hlavne pre extrafandov Dolpha Lundgrena, ktory je fakt zabavny, ale ma prilis malo priestoru, aby vytiahol film aspon nad priemer. 4/10.(27.8.2012)

• sochoking

V tomto neuveriteľne tupom a stupídnom céčkovom béčku, na ktoré som sa nechal ukecať v slabej chvíli, aby som neurazil, sa vyskytuje asi najviac krivých držiek a ovisnutých kútikov počnúc samotným Kubom Juniorom a končiac fantasticky namakaným rusáckym akcentom Leonida Gregorijskeho: ''No, šud bi dééér...'' ! Oni snád' do úloh gangsterov najali i samotných posunovačov na dráhe z Hlaváku...(2.9.2012)

• - Prvý dialóg hlavnej postavy zaznie až v 30. minúte. (Johnny.ARN)

• - Počas toho, ako cestuje hlavná postava autobusom a rozpráva sa so svojim šéfom, si môžeme vonku všimnúť vyvesené rumunské vlajky, avšak dej filmu sa odohráva v Prahe, teda v Českej republike. (Johnny.ARN)

• - Na konci filmu nastupuje Janice Knowles (Claudia Bassols) do taxíka, na ktorom je značka spoločnosti CCB, táto spoločnosť naozaj existuje a má sídlo v Prahe. (AdamesWWE)