poster

Opilý koráb

 • USA

  Drunkboat

Drama

USA, 2010, 95 min

Režie:

Bob Meyer

Scénář:

Bob Meyer

Kamera:

Lisa Rinzler

Producenti:

Steven A. Jones

Scénografie:

Richard Hoover

Kostýmy:

Susan Kaufmann
(další profese)
 • lucieK
  ***

  Ještě před tím než ČT2 vysílalo tento film tu nebyl ani jeden komentář a hodnocení. Teď několik málo vteřin po skončení filmu je tu najednou 28 hodnocení a několik komentářů. Nechápu uživatele co ohodnotí film ještě před tím, než ho viděli dokonce. Tento film je důkazem toho, že dělat něco takového, je pěkná hloupost. Ikdyž to byla smutná sonda do života nudných a smutných američanů, konec film naprosto změnil a přenesl ho do úplně jiných rozměrů. Posledních dvacet minut nám odhalilo a vysvětlito tu neuvěřitelně nudně zamotanou mozaiku a dá se říct, že i dost oživilo. V půlce filmu jsem byla rozhodnutá film ohodnotit jednou hvězdičkou, teď třemi. Bohužel je to jen další důkaz toho, že spousta uživatelů ČSFD stoji za ho....(1.8.2011)

 • viperblade
  ****

  Nezávislé filmy se mi začínají líbit čím dál tím víc a tenhle má navíc dvě opravdu velké (ne po fyzické stránce, samozřejmě :-)) hvězdy (Malkovich a Goodman) a Danu Delany (fanoušci Zoufalých manželek určitě ví, o koho se jedná). Nevím, co víc bych měl napsat, tenhle film se opravdu těžce popisuje… zkrátka, tohle je něco, co nevidíte každý den. Film má takovou zvláštní, až krásnou atmosféru a možná proto lehce zaokrouhluju nahoru. Těžko popsat, musí se vidět, nejlépe s Cutty Sark v ruce… :-) 80 %.(2.8.2011)

 • freddy
  ****

  Můj druhý film z letošního cyklu ČT Americké nezávislé léto. Jedná se zároveň o jediný film z tohoto letošního cyklu, který byl vysílán v české premiéře. A mé pocity? Zvlášní, velmi zvláštní film, který má své nepopiratelné kouzlo, který má určitou poetiku a který asi ne každému sedne. Ale když se do filmu ponoříte, když se necháte unášet příběhem, tak zjistíte, že to je jeden z těch filmů, které vám budou v hlavě rotovat ještě mnoho a mnoho let po jejich zhlédnutí. Opilý koráb je příběhem člověka, který neměl v životě příliš štěstí a který doufá, že může začít žít znovu, jinak, lépe, ale napřed se musí srovnat sám se sebou, v čemž mu pomáhají jeho sestra a jeho synovec. Těžko ale tento film nějak konkrétněji charakterizovat, protože tohle je jen jedna linie příběhu, jsou tu i další postavy, z nichž nejvíce vyniká John Goodman jako lstivý, proradný a podvodný obchodníček s alkoholem a loděmi. V hlavní roli ovšem vyniká John Malkovich, který dokáže předvést mnoho velmi úžasných mimických výrazů a kterého prostě člověk musí pro jeho herectví minimálně v tomto filmu obdivovat. Celkově film vnímám jako nadprůměrný nezávislý snímek, u něhož nevylučuji, že se mi v hlavě ještě trochu rozleží a nakonec udělím maximální hodnocení, ale zatím to vidím na lepší čtyři hvězdy.(2.8.2011)

 • Malarkey
  ***

  V tomhle filmu je looser snad i pes, který se ve scéně v páté minutě objeví v jejím levém dolním rohu. I ten je totiž součástí příběhu lidí, kteří mají takovou smůlu, že ani smůla toho psa je prostě nezastaví. Smůla táhne celým filmem a jejím hlavním představitelem je naprosto odzbrojující John Malkovich, který se na konci předvede tak, že i kdyby nic jiného, tak ten závěr kvůli němu prostě musíte vidět.(11.8.2014)

 • Laxik
  ***

  Nezávislý film přeci neznamená, že to bude pár pointy prostých obrázků, které směřují odnikud nikam. Nebo jo? Pokud je to tak, je tohle ten nejlepší nezávislák historie. To, že je Malkovich skvělý a ostatní herci minimálně sedící, že jsou obrázky docela pěkné, situace plné těch správných emocí a dialogy mají myšlenku, to mi k dobrému filmu nestačí. Děj je totiž skoro k pláči. Možná by tomu pomohlo víc prostoru, než kolik dává půl druhé hodiny, ale možná je dobře, že se to dál nevleklo. Pro mě plné rozporů, ale zároveň velké zklamání.(26.8.2011)

 • - Natáčení probíhalo v Illinois ve městech Chicago, Morton Grove a Waukegan. (Terva)