Svobodná umění

• USA Liberal Arts

Třicátník Jesse se kvůli rozlučkové oslavě vrací na svou bývalou univerzitu. Setkává se tu se studentkou Zibby a netrvá dlouho, než mezi začne vznikat intenzivní pouto. (Filmbox)

TommyDiamond

Hluchými náznaky nám Josh Radnor dává najevo, že až jeho Ted Mosbi (Jak jsem poznal vaši matku) konečně najde tu pravou, bude chtít z největší pravděpodobností usednout za režisérskou sesli. Já z pozice filmového nadšence a amatérského kritika mám pro Joshe Radnora dvě rady! 1),, Joshi, neobsazuj se do svých filmů. Vypadá to blbě (a ještě ve filmu, který je skoro béčkový). Prostě nejsi Clint Eastwood." 2),, Joshi, vyser se na melodramaticky pragmatické romance. ty moc lidi neberou (hodnocení ČSFD i IMDb). Jsi hlavní postava jednoho z nejvtipnějších seriálů posledních deseti let. To ses od tvůrců nic nepřiučil nebo jsi vážně takovej suchar?." ()

mac000

Několik scén, které nadchnou, jinak lepší průměr. Film ale plyne příjemně, takže nakonec příjemně strávená hodina a půl. Konec nepřekvapí, ani nezarmoutí. ()

alldo.raine

Asi, jak je zmíněno níže, jsem na tento film nebyl správně naladěn. Radnor bude vždycky ted, který se hodí akorát do přiblblého hledání své matky, rozhodně ne ale do filmu, kde má hrát učitele a působit dospělácky. Komedii jsem v tom v podstatě vůbec neviděl. Drama asi také moc ne. Ani vlastně nevím, co to bylo. Asi jsem na to moc mladý antiliberál. ()

wege

Čekal jsem nějaké kulturní obohacení, kromě náznaku o vážné hudbě nepřišlo nic. Škoda, že když jsem byl na vysoké jsem nepotkal někoho jako Elizabeth, určitě bych jí vyhovoval o) ()

Dzegr

"-Víš kolik mi je? -Nevím, kolik Vám je? -Do toho ti nic není, ale víš, na kolik se cítím? -Nevim. -Na 19. Já se totiž od 19 necítil na víc. Ale když se holím, tak při pohledu do zrcadla si musím přiznat, že už na mě zpátky devatenáctiletý nekouká.... Nikdo si nepřipadá dospělí. To je celý to tajemství." ()

Solozo

Představoval bych si trochu jiný a méně dospělý konec, ale i přesto jsem nadmíru spokojen a to i z několika malicherných důvodů. Prvím důvodem je, že Elizabeth Olsen se mi ze všech sester líbí nejvíc:-)...Je zatraceně sexy!!! A druhým (a to chci speciálně poděkovat Joshi Radnorovi), že na konci filmu připomněl a vyzdvihl (oproti dnešním s prominutím dementním upírům) pravého a takového upíra jakého mám rád DRACULU od Brama Stokera...díky ()

jayman

V upršaný podvečer pozeráte tento film zababušený do perín a on k vám hovorí. Je vám jasné, že toto sa nestane každému a preto chápete dvojhviezdičkové hodnotenia a pribrzdené komentáre, len vám to je trochu ľúto. Inteligentná a sčítaná monondráma Josha/Teda/Jesseho, o životných križovatkách, na ktoré sa občas dostanete. A vtedy nastane connection a bez rozmýšľania vpálite silné 4. Love it! ()

vitac.

Síla. Tento druh smyslu pro humor mám opravdu rád. Hlavní dějová linie úžasná a chvíle s perem, papírem a výpočty... to snad ani není možné, on to prostě zažil! Radnor si natočil film, ve kterém hraje Radnor Radnora možná pár let zpátky:) Že se hlavní postava zachovala jinak, než jak bych se zachoval já, za to body dolů samosebou nedám. Co už mě zas tak nebralo jsou vedlejší linky... ale i tak bych se přiklonil ke čtyřem. Fakt. Dost. Dobrý:) ()

Coliseum

Kdo se někdy nesnažil být intelektuálem, sofistikovaně rozebírat dávno rozebraný a podivovat se nad životní premisou, kterou lze aplikovat na jakýkoli exaktní nebo vjemovej "obor". Avšak použití filosofování na něco tak elementárního, jako je vztah/nevztah věkově roztříštěný dvojice, to je zkrátka klišé, který sem, ač jej mám docela rád, od Radnora čekal. Trochu se obávám, že jeho stylizace do novodobýho Allena vyhořela spolu s Bezvadíkyještěprosím. Ale co já vím, Mozarta sem dávno zahodil a Senecu nejspíš taky znova nepřečtu. Klidný a ukecaný vody neobyčejně stejnejch lidiček. ()

hrumsrt

Jak Ted chodil se studentkou. Z řady neloajálních důvodů není Josh Radnor úplně po právu brán s takovou oblibou za svoji ikonickou roli Teda v kultovním seriálu Jak jsem poznal vaši matku, i když mu už tuhle figuru nikdo nikdy neodpáře.. Svobodná umění jsou Joshův vysněný projekt, který toužil celou tu dobu udělat, ale až doposud nikdy neměl v průmyslu takové postavení, aby si mohl produkovat, co chce. Příběh postaršího Jesseho, jenž je podobně jako Ted snílek, člověk co neumí dospět, co si všechno představuje snadné, ale taky někdo kdo se umí zastavit a vychutnat si detaily, jaké jiní ani neuvidí.. Zde se Jesse vydává po stopách minulosti a vrací se do "nejlepších let v životě", na vysokou školu.. A skutečně mu ještě jeho alma mater ukáže něco doposud nevídaného - lásku.. Jenže "je přijatelná láska mezi učitelem a studentkou", totiž větší otázku si i přes zmatení uvnitř hlavního hrdiny, který není ochotný dospět, snímek neklade.. Když miluješ, není, co řešit - tak to pochop Tede! 60% ()

erapo

Josh Radnor ma čím ďalej, tým viac presviedča o svojej voľnomyšlienkárskej podobe. Naviac spojenie s klasickou hudbou a s novým objavom v podobe Elizabeth Olsen film pôsobí nenútene a pri tom nenudí. Možno by som uvítal viac, keby postavu chlapca s čapicou hral Chace Crawford miesto Zaca Efrona, ale to je iba detail. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

rigby

Neskutečně nudný, kostrbatý, křečovitý film. Snad ani jediné minutě nelze uvěřit, snad jediné větě... Navíc ani mezi jednou z žen a hlavním hrdinou to zjevně nefunguje, spíše naopak. Tato snaha o velký vážný film se nepovedla, raději se podívám na nějaký starší díl o Tedovi hledajícím a nepotkávajícím. ()

ludovit14

Prvom rade tu komédiu nehľadajte,a dráma-ale prosím vás?Radnor my dokázal iba toľko,že čo sa týka herectva je pre mňa jeden veľký trapko.A v tomto filme dokázal,že aj babrák.Čo sa týka réžie-skoro som zaspal,scenár-pritiahnutý za vlasy.A BODKA!HOD:48,01. PS: dopozeral som to len kvôli Elizabeth Chase "Lizzie" Olsen,na ktorú sa dalo aspoň pozerať!TIE** sú za ňu! ()

mokrasek

Film o neschopnosti moderního člověka vyrůstat. Nechtějte umřít mladí. Musíme dosáhnout vysokého věku a zemřít staří. Film postavený hlavně na dialogu mezi vousatým romantikem Jessem (Josh Radnor - režisér, scénarista a herec v jedné osobě) a mladou slepičkou Zibbi (roztomiloučkou Elizabeth Olsen), na přírodních gestech a artikulaci obou. O lidech, neznajících odpovědi na otázky a tyto hledajících v knihách. Ač bylo ve scénáři investováno do neuvěřitelného množství moudrých rčení, ucelený obraz konečného vyznění poselství je trochu nejasný (=>Život je to, že se nikdo necítí jako dospělý? =>Nečtěte kvalitní knihy, neposlouchejte byť výbornou muziku, protože nás v konečném důsledku okrádají o čas a tedy o život? =>Proto je tedy lepší být nicka než génius?) a zážitek nejednoznačného konce s nadějí duševního vyvrcholení u mě přehlušila celkově všeobjímající nuda. ()

Veeria

Měla jsem z tohoto kousku velké očekávání, které se (bohužel) nenaplnilo.... jak dobíhaly konečné titulky, ptala jsem se sama sebe, co mi dal a jestli jsem vůbec za celou tu dobu měla úsměv na tváři či jsem byla naplá a nedočkavá.... jediné, co jsem si z něj odnesla, byla věta Nata a to - ,,Neříkej ne. Štěstí se nikdy neusměje na ty, co říkají ne..." Jo, nad tím jsem se zamyslela. Toť vše...velká škoda, protože nápad je fajn. ()

WoodoX

Taký v podstate indie film nielen pre študentov, kde zaznie dosť zaujímavých vecí. Mňa to prekvapilo a bavilo, takže nemôžem inak, ako na to pozerať s radosťou. ()