poster

Bratranci v akci

 • Česko

  Bratranci

  (festivalový název)
 • Španělsko

  Primos

Komedie

Španělsko, 2011, 98 min

 • liberita
  ***

  Môj prvý film, ktorý som videla v španielskom origináli so španielskymi titulkami. Nerozumela som úplne všetkému, ale podstatu som pochopila a môj výsledný dojem je, že tento film ani zďaleka nie je až taká katastrofa, ako by sa mohlo zdať súdiac podľa hodnotení či niektorých komentárov. Je pravdou, že väčšina scén aj záver je dosť predvídateľná, komédia ale nestráca vtip a príjemnú, letnú sviežosť. Quim Guitiérez je sympaťák od kosti a dueto s Inmou Cuestou mu vyložene sadlo. Škoda ale toho začiatku v kostole, ktorý je zbytočne zdĺhavý a únavný.(22.9.2012)

 • blackrain
  ***

  Od Španělů jsem očekávala přesně tohle, proto mě vůbec nic nepřekvapilo. Štěstí bylo, že se tohoto tématu opět nechopili Američani, protože by z toho zcela určitě vznikla bláznivá komedie na téma rozchod a nalezení sama sebe. Nicméně ti Diegovi bratránci mohli být trošku více blázniví. Vůbec by jim to neuškodilo. Tenhle španělský film neurazí a žádný zázrak to skutečně není, ale patří k tomu lepšímu, co se dnes na toto téma točí.(9.1.2012)

 • Vesecký
  **

  Bylo to dost nudné. Když Diegovi nepřijde do kostela jeho nevěsta, odjíždí spolu s bratranci z Madridu do svého rodného Santarému, kde se záhy potkává se svojí první láskou. Martina byla opravdu krásná, to se musí uznat. Zatímco jeden z bratrů se setkává s dcerou svého kamaráda a věčného opilce, kterou znával jako malou holku, za druhý, válečným invalidou z Afghanistánu přijíždí zase jeho milá. Jenže bývalá nevěsta Jolanda se s prosíkem vrací na sever a Diego má těžkou volbu. Vlastně mi tenhle nic nepřinesl, dokoukal jsem ho jen díky té krásné představitelce Martiny.(15.12.2017)

 • Narciska
  ****

  Myslím, že natočit dobrou komedii je velmi těžké. Těch opravdu povedených je pomálu. Na tuhle se velmi příjemně kouká, hezcí herci a do jedné zajímavé osobnosti, které ztvárňují. Dobře napsaný scénář, bezstarostnost dnešní doby, španělský styl mírumilovné konverzace s nikdy nekončícím tokem slov a schopností bez zábran vyjadřovat emoce, i když se člověk zrovna neorientuje ve vlastních citech. Nezbývá než doporučit užít si s bratranci tuhle pohodovou jízdu.(20.5.2017)

 • eldedkus
  ***

  Po příšerném začátku, který jako by mě chtěl upozornit, že s tímhle filmem jsem šlápl vedle, mě film mohl už jen mile překvapit. A to nakonec udělal. Trapné situace vystřídali ty vtipné a vůbec se film rozjel do poměrně zábavného rytmu. A kromě "bek strýt bratranců" má i docela slušný soundtrack. Sumasumárum: po příšerném začátku celkem milá podívaná, která sice nenadchne, ale pobaví a nabídne pár vtipů na myšlenky, které ale těmito vtipy neshodí, jak to má ve zvyku "běžná" současná produkce.(4.5.2012)