Icuka tenma no kuro Usagi (TV seriál)

• Japonsko

いつか天魔の黒ウサギ

• Japonsko

Itsuka tenma no kuro Usagi

A Dark Rabbit has Seven Lives

Animovaný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2011, 12x25 min

• Subjektiv

Středoškoláci v Japonsku žijí plnohodnotnější život než my, neboť se u nich vyskytuje více magie, sexuálních zážitků (nikoliv však sexu) a umírání. Třebas takový Taito umírá každý díl aspoň pětkrát. Jenže díky dívce jménem Himea ho taková věc příliš nerozhází. Teprve posedmé v krátké řadě by to byl průser. Ono umírání nepřichází proto, že by se Taito choval nějak zvlášt nešikovně, ale dík jeho bránění nebohé Himey před superzlým a supermocným záporákem. Víte, to se děje v takových těch soubojích, kde vyhrává ten, kdo víc hystericky zařve. To Taitovi vcelku jde, pomáhá mu oblíbený mamoru komplex. Těžko říct, proč záporák touží po té žábě, ale nejspíš půjde o sex, moc nebo nějakou jinou blbost. Divák schopný koukat do konce se pravdy jistě dobere. Bude to ale chvíli trvat, neboť záporák užívá taktiku "král vysílá do boje". V každém díle na naší dvojku vrhne jiné monstrum, které ovšem ničeho nedosáhne. Těžko říct, proč tak jedná. Kdyby sledoval poctivě anime, věděl by, že tahle taktika nikdy nikomu nic nepřinesla. Ústřední dvojka má dokonce čas na laškování v bazénu a společné obědy! Divák se hned něco dozví o pyscích Himey nahoře i dole. A nejenom jejích, jsou tu další dívenky. Skoro mě mrzí, že neuvidím více než 4 díly.(5.8.2011)

• Larky

Na poli romanticko-magických seriálů jsme tu myslím letos nic neměli a je to jedna z žánrových možností a propojení, které fungují...tedy v tomto případě by fungovali, tedy za předpokladu naservírování zajímavého děje. Pokud si trochu rozpitváme samotný děj, dojdeme k faktu, že opravdu, tak špatný není a věřím, že na papíře to vypadalo docela slibně, tedy minimálně jeho začátek, než se dostane ke slovu iracionalita a tím pádem i podivné vedení děje. Snad bych býval byl shovívavější, kdyby Itsuka tenma no kuro Usagi i přes pochybný smysl bojů jako takový, aspoň boje správně dávkovala a měli by šťávu a drajv. Nemají nic a hoši z Japonska jedou systémem - Diváku pronuď se s námi až do konce, vždyť to přece, tak špatné není - Je a na hru tvůrců nepřistoupím ani kdyby se v závěru seriál nějak zázračně kvalitativně proměnil. Slabé 2*.(26.9.2011)