Příběh bývalého vojáka Edwarda Younga, který bude muset několik let po konci občanské války čelit nebezpečí daleko horšímu, než byli nepřátelští vojáci ve válce. Poté, co vinou záhadné epidemie ztratí svou manželku i syna, se vydá na dlouhou cestu, na níž bude pátrat jak po příčinách záhadných problémů, tak po novém smyslu života. (ČSFD)

Pilda17

Mám rád originální filmy a to právě Exit Humanity je. Způsob jakým je příběh podán, mě skutečně bavilo, jak málo kdy a hlavně skvělé podávání kapitol. Jde o horor a dokonce o zombie horor, který má "hlavu a patu" na správném místě, což se často nestává. Děj je od začátku chytlavý, což je výhoda, herecké výkony také skvělé, hlavně hlavní postavy (Edwarda). Nejde o klišé záležitost, poněvadž pár momentů, které překvapí se najdou. Dalo by se říct, že vše funguje, jak by mělo a proč bych neměl dát plný počet že? Dokonce i atmosféra byla fantastická, protože měla své kouzlo a byla nevšední. Hodně zaujalo i občas vsunuté animované zpracování. Pár věcí, které bych zhatit mohl, by se našlo. Nutno podotknout, že jde o nízkorozpočtový film, proto si těch kvalit cením ještě daleko více.. 9/10 = 95% ()

J*A*S*M

Nečekal jsem, že zrovna tohle bude nějak zvlášť dobré, ale kupodivu to fakt dobré je. Dost lidi to každopádně nedá, protože slovo "pomalý" v tom filmu získává úplně nový rozměr ... Stake Land je v porovnání vyloženě akčňák. Exit Humanity je opět takový ten film ze škatulky postapokalyptických road movie pocitovek, tentokrát zasazený od časů občanské války a okořeněný zombíky. Atmoška vynikající, zombíci krásní ... úplně nadšenej nejsem, ale na 7/10 se to šplhá v pohodě. Nejlepší kanadský horor od Pontypoolu. ()

Khalesi

Ak u hororu premýšľate, či by ste si nemali nechať urobiť manikúru, alebo, čo zajtra uvaríte na obed, niečo asi ni je v poriadku. Nie, že by bol zlý námet, alebo prostredie, či herci, ale chvíľkami to bola treskutá nuda! Mohlo to byť aj s tým nízkym rozpočtom o dosť lepšie, keby tomu páni scenáristi dodali trochu grády a viac napätia. Veľká škoda... ()

Astaroth12

Je to parádne vyrozprávané a ze sa to odohráva v minulosti o to ešte lepšie.Lebo je to zaujímavejšie a aj originálnejšie.A o to práve ide nieje to klasická zombie zápletka zo súčastnosti ale po občianskej vojne a aj pre túto súvislosť ma táto snímka zaujala.Aj masky sa podarili aj keď boli viditeľné znaky make upu ale nevadilo to.Tento film je dosť depresívny a nieje núdza o dramatické chvíľky.Ta nádherná scenéria z minulých čias dotvárala tomuto filmu originálny punc,lebo takýchto podobných filmov veľa nieje.Pekné to bolo natočené a tie flashbacky z minulosti hlavného hrdiny krásne zapadali do seba a nestrácal som sa v tom a tak to bolo pekné prehľadné.Určite má tato snímka získala a to som si myslel že v zombie hororoch má už nemá čo prekvapiť.Je tu všetko atmosféra,napätie,strach a hlavne príbeh ktorý nenudí. ()

ricci.s

Zaujímavé, ja som čakal nejaké krvavé béčko (Geddes totiž predtým nakrútil Scarce, ktorý je síce dosť lacný, ale fajnový, krvavý), dostal som však niečo úplne iné, a niečo ešte omnoho lepšie a profesionálnejšie. Čo sa týka samotného námetu, tak je to skôr taký atmosferický, spomalený zombie hororík. Proste niečo v štýle Stake Land alebo The Road, a ja mám rád takéto snímky. Opäť jedno putovanie z A do B. Hlavný hrdina sa vyberie na ďalekú cestu, aby vysypal popol svojho mŕtveho syna do rieky spätej so svojou minulosťou, popritom pomáha svojmu novému spoluputujúcemu zachrániť jeho sestru, okolo nich kvantum zombíkov, no ešte väčšie nebezpečenstvo číha v podobe generála a jeho tlupy, ktorí sú posadnutí hľadaním imúnneho človeka, aby našli liek na nákazu. Takže nemôžem povedať, že príbeh patrí k tým najoriginálnejším, ale čo ma zaujalo omnoho viac, bola forma. Tá už srší originalitou. Animované flashbacky sa v horore vidia len zriedka (a určite tu neboli preto, aby si tvorcovia uľahčili prácu, takže skvele sa tu hodili), rozprávač pokiaľ viem, taktiež. Pôvod nákazy nám tvorcovia objasňujú pomaly až dokumentárnou formou. Dej je posadený do konca 19. storočia, odohráva sa v peknej prírode, so skvelými hereckými výkonmi, výbornými maskami, pútavou hudbou, krásnou kamerou, tak toto beriem! Dalo by sa vytknúť možno jedine to, že keďže je horor prešpikovaný všetkým možným, občas stráca na hororovej intenzite, najmä v druhej polovici, no pri takejto stopáži je vlastne logické, že to nemôže šľapať nonstop. Ale vlastne ani nechce. Čiže kto čaká tisíce odpálených zombíkovských držiek a hektolitre krvi, ani sa nemusí obťažovať. Pre mňa však 100% a ďalší z vrcholov tohto roka. ()