poster

Žraloci na s(o)uši

 • Malajsie

  SeaFood

 • Čína

  海鲜陆战队

 • angličtina

  Sea Level

 • Slovensko

  Žraloky na súš(h)i

 • Velká Británie

  SeaFood

Animovaný / Komedie / Rodinný

Malajsie / Čína, 2011, 92 min

Režie:

Aun Hoe Gou
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • esmoke
  **

  Animovaný příběh dvou žraločích bratrů, si pouští fantazii na špacír a žraloky na souš. Ovšem, že to nelze srovnávat s megarozpočtovými filmy od Disneyho a myslím si, že to ani tvůrci neměli v plánu. Taková jednohubka pro ty malinké diváky, neurazí ani nenadchne. (CZ dabing) Rozpočet : $4 miliónů, Tržby: $2,226 miliónů(29.4.2015)

 • salalala
  **

  Hodně bizarní animák, o kterým nevím, co si myslet. Scénář moc nefunguje a přichází s množstvím postav, z nichž některé (hlavně zlí krabi, či co to bylo) jsou totálně zbytečné. I ty vtipy jsou nemastný neslaný, ostatně jako celej film. Není to dobře napsaný, bylo mi fuk, jak ty postavy dopadnou. Animace taky prapodivná. Některý věci nevypadaly vůbec důvěryhodně, hlavně už zmiňovaní krabi a skoro všechny celky, protože to vypadalo jak hodně umělý. Samostatnou kapitolou je voda, která se skoro vůbec nehýbala, i když tam ryby mávaj ploutvema jak diví. Taková laciná nápodoba dreamworksu z Asie. Dabing neni špatnej. A vzhledem k tomu, že jsem neslyšel moc smíchu od dětí, ale spíš od dospělých (ale z jiných důvodů), asi ani tahle rovina moc nefunguje. 40%(9.11.2011)

 • kaylin
  *

  Nemo se podle všeho ještě nenašel, jinak si nedokážu vysvětlit, proč byl natočen takový film jako "Žraloci na s(o)uši". Z pixarovské klasiky to kopíruje tolik, až to vážně pěkné není. Navíc se připojují ještě další filmy jako "Past na žraloka" nebo "Slepičí úlet". Ano, co si asi film o žralocích a dalších rybách vezme ze "Slepičího úletu", co? Tak vězte, že právě ty slepice. Už tohle samo o sobě nabádá k tomu, aby si divák myslel, že s filmem bude něco v nepořádku. A také, že je. Je tu tolik dějových linií, až je to na tak krátký film neuvěřitelné. Sledujete jich tolik, že se vám zamotávají a myslím, že ani vaše děti z toho nebudou mít příliš velkou radost. Hodně postav, většina z nich přímo vypadla z "Hledá se Nemo", jiné trochu originální. Zmiňované slepice a chobotnice. O zápletce se rozpovídávat nebudu, i když tou hlavní je asi snaha zpátky získat vajíčka. Tedy ne syna, ale teprve zárodky. Všechno troskotá na tom, že animace je jednoduše příšerná a nedokáže ani špatný, nudný a zbytečně větvený příběh ozvláštnit. Já vím, člověk by měl být k malajskému animáku shovívavý, ale jaký má smysl dělat něco, co je desetkrát horší než filmy, které byly natočeny před téměř deseti lety? Když říkám horší, tak ve všech smyslech. Nepromyšlený příběh, který chce být velkolepý a velikášský, ale sám sebe není schopný ukočírovat. Animace, kde je všechno jak z gumy či slizu. Navíc tolik hluchých míst jsem v animáku snad v životě neviděl. Jako kdyby se místy skutečně nic nedělo a my jen sledovali nudný život pod hladinou. Ale k tomu stačí se potopit do jezera a člověk stejně nejspíš zažije více. Hodně zbytečný animák. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html(24.2.2013)

 • Tommassi3
  *

  "Možná je to pták !!" - "Jenže pták přece nezní, jako když.." - "A nebo je to letadlo !!" ;) Jakkoli tenhle malajský animák platí za nesmírně lacinou a špatnou žánrovku bez jakéhokoli vlastního vkladu, která v důsledku mimo tu spoustu kvalitních hollywoodských snímků, jež vykrádá a tupě kopíruje, zejména asociuje možná překvapivě tuzemské projekty Kozích příběhů, jednoho musí nejvíce zarazit skutečnost, že se tahle šmíra dostala do kin na úkor naopak nesrovnatelně povedených a originálních snímků kupříkladu z "nedalekého" Japonska.. Jakýkoli další rozbor Žraloků na souši, který s dalším veledílem studia Silver Ant a koprodukčním partnerem Al-Jazeerou spojuje velmi symbolický motiv krize identity, se zdá být naprosto zbytečnou prací, protože tenhle film vlastně vyjma otravného začleňování úspěšných, i stejně otravných, prvků a motivů především z těch pixarovských nenabízí zhola nic, a tak si jeden při sledování téhle scénáristické a dramaturgického hrůzy se slzou v oku vzpomene třeba na takové bijáky jako Hledá se Nemo, Doba ledová či Slepičí úlet.. Budiž, démoničtí krabi, co nahradili veverčáka z pravěké série, mě zaujali i pobavili, dál už však není, o co stát.. Většina charakterů je plochá ve svém antagonismu k žánrově očekávanému jako malajská lolita, většina přímo se nabízejících gagů a vtípků postrádá pointu, tvůrci rozehrávají hned několik dělových linií, které se však jen sem tam nesmyslně protnou, aby však častěji zůstaly bez využití či dokončení.. A nakonec ani ta animace mnoho radosti neudělá.. V jednotlivostech bizarní, leč jako celek neskutečně zpackané, hloupé a zbytečné.. Vlastně, jak jsem již zmiňoval, úplně stejně jako Kozí příběh se sýrem i bez něj, který však i dík ignoraci domovské animátorské školy irituje ještě o chlup víc..(3.3.2016)

 • Raimok
  *

  To bylo poprvé, co jsem v kině regulérně usínal. Animace sice nebyly tak hrozny, ale všechno ostatní byla vesměs hrůza. Ze začátku to bylo hrozně zmateny, příběh nezajímavej po celou dobu. V sále nás sedělo asi šest a vypadalo to, že všichni jsme zvyklí na daleko lepší a vtipnější animovany filmy. 23 %(23.11.2011)

 • - Studio Silver Ant vytvořilo první promo teaser k filmu již v roce 2001, celovečerní snímek však vznikl až o 10 let později. (Raztubyl)