Žraloci na s(o)uši

Animovaný / Komedie / Rodinný

Malajsie, 2011, 92 min

Aun Hoe Gou
  • salalala

Hodně bizarní animák, o kterým nevím, co si myslet. Scénář moc nefunguje a přichází s množstvím postav, z nichž některé (hlavně zlí krabi, či co to bylo) jsou totálně zbytečné. I ty vtipy jsou nemastný neslaný, ostatně jako celej film. Není to dobře napsaný, bylo mi fuk, jak ty postavy dopadnou. Animace taky prapodivná. Některý věci nevypadaly vůbec důvěryhodně, hlavně už zmiňovaní krabi a skoro všechny celky, protože to vypadalo jak hodně umělý. Samostatnou kapitolou je voda, která se skoro vůbec nehýbala, i když tam ryby mávaj ploutvema jak diví. Taková laciná nápodoba dreamworksu z Asie. Dabing neni špatnej. A vzhledem k tomu, že jsem neslyšel moc smíchu od dětí, ale spíš od dospělých (ale z jiných důvodů), asi ani tahle rovina moc nefunguje. 40%(9.11.2011)

• kaylin

Nemo se podle všeho ještě nenašel, jinak si nedokážu vysvětlit, proč byl natočen takový film jako "Žraloci na s(o)uši". Z pixarovské klasiky to kopíruje tolik, až to vážně pěkné není. Navíc se připojují ještě další filmy jako "Past na žraloka" nebo "Slepičí úlet". Ano, co si asi film o žralocích a dalších rybách vezme ze "Slepičího úletu", co? Tak vězte, že právě ty slepice. Už tohle samo o sobě nabádá k tomu, aby si divák myslel, že s filmem bude něco v nepořádku. A také, že je. Je tu tolik dějových linií, až je to na tak krátký film neuvěřitelné. Sledujete jich tolik, že se vám zamotávají a myslím, že ani vaše děti z toho nebudou mít příliš velkou radost. Hodně postav, většina z nich přímo vypadla z "Hledá se Nemo", jiné trochu originální. Zmiňované slepice a chobotnice. O zápletce se rozpovídávat nebudu, i když tou hlavní je asi snaha zpátky získat vajíčka. Tedy ne syna, ale teprve zárodky. Všechno troskotá na tom, že animace je jednoduše příšerná a nedokáže ani špatný, nudný a zbytečně větvený příběh ozvláštnit. Já vím, člověk by měl být k malajskému animáku shovívavý, ale jaký má smysl dělat něco, co je desetkrát horší než filmy, které byly natočeny před téměř deseti lety? Když říkám horší, tak ve všech smyslech. Nepromyšlený příběh, který chce být velkolepý a velikášský, ale sám sebe není schopný ukočírovat. Animace, kde je všechno jak z gumy či slizu. Navíc tolik hluchých míst jsem v animáku snad v životě neviděl. Jako kdyby se místy skutečně nic nedělo a my jen sledovali nudný život pod hladinou. Ale k tomu stačí se potopit do jezera a člověk stejně nejspíš zažije více. Hodně zbytečný animák. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html(24.2.2013)

• MJSK

Nějak film úplně mimo mísu.. Děj moc moc moc slabý, zbytečně se tu rozehravají dva příběhy, z nichž jeden je úplně o ničem a jakoby tam ani nepatří (krabi)....Zas ale na druhou stranu, dle pozorování, se to dětem v kině celkem libilo. Dětmi myslím věkovou hranici do 4 let, pak už mají natolik rozvinutou inteligenci, že už i pro ně to je ptákovina. Bída!(20.11.2011)

• Zodd

Ačkoli mě nenapadlo, že to někdy řeknu u animáku, kterému dám takové hodnocení, ale ten film není otravný. Ani uřvaný. Animace moře je hodně prázdná, ale celkově docela příjemná (i když vypadá jak z reklamy na Jupíka). Kde je problém? Ten film celkově je prázdný. Tolik, že jsem si to dřív nedokázal ani představit. I těch dialogů je tu na stopáž neuvěřitelně málo. Možná by si vystačil i s 15 min. Ale co, před spaním docela účinné. Ale představit si, že na to jdu do kina? Naštvalo by mě to a silně. Ale i Malajsie něčím musí začít, náš Kozí příběh byl taky jedno obrovské faux-pas. Vždyť i děti, které viděly něco z Hollywoodské animované produkce, se musí sotva držet v polospánku. A ano, viděl jsem to komplet.(16.8.2017)

• zolo23

Toto je môj prvý ODPAD ktorý som uštedril animáku. Je to jednoducho hrôza, úplne všetko zle. Nechápem ako sa dá nudiť pri animáku, veď okolo filmu muselo byť kopec roboty ,ale to najhlavnejšie totiž scenár je jednoducho odfláknutý. Animácia je príšerná, hlavná postavička ktorá mala byť chutná na zožratie je totálne škaredá, nezaujímavá. Vrchol všetkého je hudobný doprovod, ktorý mi skôr pripomínal hudbu z B-čkových akčných filmov 80-tych rokov typu Martial Law alebo Amerického ninju. Dokonca bola dosť čudne používaná v pasážach kde sa vôbec nehodila a tam kde by sa nejaká skladba hodila vôbec nezaznela. Čistý amatérizmus a prúser na každom kroku. Bohužiaľ som divák, ktorý uznáva "veškerú" prácu filmárov, filmy zo zásady v strede nevypínam a tak som musel túto sračku v kŕčoch dosledovať.(27.9.2012)

• - Studio Silver Ant vytvořilo první promo teaser k filmu již v roce 2001, celovečerní snímek však vznikl až o 10 let později. (Raztubyl)