Žraloci na s(o)uši

Animovaný / Komedie / Rodinný

Malajsie / Čína, 2011, 92 min

Aun Hoe Gou
  • Raimok

To bylo poprvé, co jsem v kině regulérně usínal. Animace sice nebyly tak hrozny, ale všechno ostatní byla vesměs hrůza. Ze začátku to bylo hrozně zmateny, příběh nezajímavej po celou dobu. V sále nás sedělo asi šest a vypadalo to, že všichni jsme zvyklí na daleko lepší a vtipnější animovany filmy. 23 %(23.11.2011)

Tak samozřejmě to, že Žraloci na souši nejsou prací Pixaru, Dreamworks, nebo Disneyho je zřejmé z každé scény. O srovnávání s takovým Nemem tady nemůže být vůbec řeč, ten je svou jak dějovou tak grafickou kvalitou mnohem výš. Na druhou stranu si myslím, že tento kousek z Malajsie je docela podhodnocen. Přece jen snaha o vizuální stránku tady je, i nějaký ten vtip se občas najde, souhlasím s tím, že mnohé z nich vyzní naprázdno, protože jsou asi většinou pro nižší věkovou kategorii. Scénář filmu taky nepřidává, je bohužel až moc strohý a některý postavy bych asi taky vypustil. Abych ale jen nekritizoval tak ke kladům přidám ještě soundtrack a český dabing, který se po dlouhé době stal kritériem mého hodnocení. (50%)(20.6.2012)

• Tommassi3

"Možná je to pták !!" - "Jenže pták přece nezní, jako když.." - "A nebo je to letadlo !!" ;) Jakkoli tenhle malajský animák platí za nesmírně lacinou a špatnou žánrovku bez jakéhokoli vlastního vkladu, která v důsledku mimo tu spoustu kvalitních hollywoodských snímků, jež vykrádá a tupě kopíruje, zejména asociuje možná překvapivě tuzemské projekty Kozích příběhů, jednoho musí nejvíce zarazit skutečnost, že se tahle šmíra dostala do kin na úkor naopak nesrovnatelně povedených a originálních snímků kupříkladu z "nedalekého" Japonska.. Jakýkoli další rozbor Žraloků na souši, který s dalším veledílem studia Silver Ant a koprodukčním partnerem Al-Jazeerou spojuje velmi symbolický motiv krize identity, se zdá být naprosto zbytečnou prací, protože tenhle film vlastně vyjma otravného začleňování úspěšných, i stejně otravných, prvků a motivů především z těch pixarovských nenabízí zhola nic, a tak si jeden při sledování téhle scénáristické a dramaturgického hrůzy se slzou v oku vzpomene třeba na takové bijáky jako Hledá se Nemo, Doba ledová či Slepičí úlet.. Budiž, démoničtí krabi, co nahradili veverčáka z pravěké série, mě zaujali i pobavili, dál už však není, o co stát.. Většina charakterů je plochá ve svém antagonismu k žánrově očekávanému jako malajská lolita, většina přímo se nabízejících gagů a vtípků postrádá pointu, tvůrci rozehrávají hned několik dělových linií, které se však jen sem tam nesmyslně protnou, aby však častěji zůstaly bez využití či dokončení.. A nakonec ani ta animace mnoho radosti neudělá.. V jednotlivostech bizarní, leč jako celek neskutečně zpackané, hloupé a zbytečné.. Vlastně, jak jsem již zmiňoval, úplně stejně jako Kozí příběh se sýrem i bez něj, který však i dík ignoraci domovské animátorské školy irituje ještě o chlup víc..(3.3.2016)

• salalala

Hodně bizarní animák, o kterým nevím, co si myslet. Scénář moc nefunguje a přichází s množstvím postav, z nichž některé (hlavně zlí krabi, či co to bylo) jsou totálně zbytečné. I ty vtipy jsou nemastný neslaný, ostatně jako celej film. Není to dobře napsaný, bylo mi fuk, jak ty postavy dopadnou. Animace taky prapodivná. Některý věci nevypadaly vůbec důvěryhodně, hlavně už zmiňovaní krabi a skoro všechny celky, protože to vypadalo jak hodně umělý. Samostatnou kapitolou je voda, která se skoro vůbec nehýbala, i když tam ryby mávaj ploutvema jak diví. Taková laciná nápodoba dreamworksu z Asie. Dabing neni špatnej. A vzhledem k tomu, že jsem neslyšel moc smíchu od dětí, ale spíš od dospělých (ale z jiných důvodů), asi ani tahle rovina moc nefunguje. 40%(9.11.2011)

• ivishka

Odpadnimák...Mini ryba s pocitem méněcennosti neustále provolává jak ji nikdo nemá rád atd, která je zjevně zkřížená s nějakou suchozemskou želvou, protože dokáže velkou část filmu vydržet na souši bez sebemenší kapky vody. Pak zde máme čest být svědky biologického unikátu - býložravého žraloka a želva, která žere kuřecí maso... D**ntní dialogy, divná animace jakoby podobná příběhu žraloka, ale mnohem méně vyvinutá a šílená snaha moralizovat diváky.(11.12.2012)

• - Studio Silver Ant vytvořilo první promo teaser k filmu již v roce 2001, celovečerní snímek však vznikl až o 10 let později. (Raztubyl)