Žraloci na s(o)uši

• Malajsie SeaFood (více)
Trailer 1
Animovaný / Komedie / Rodinný
Malajsie / Čína, 2011, 92 min

Animovaný film Žraloci na s(o)uši vypráví o dvou žraločích bratrech – malém Pupovi a velkém Juliovi. Poté, co pytláci ukradnou z jejich útesu žraločí vajíčka do gurmánských restaurací, rozhodne se malý Pup stůj co stůj zjednat nápravu a pln odhodlání se vydá na souš, do lidského světa, kam nikdy předtím žraločí ploutev nevkročila. Julius se však začne o osud svého malého brášky na pevnině obávat – a ve speciálním robotickém obleku, který kdysi společně sestrojili, se vydá na souš zachránit Pupa. A když už jednou vyleze na břeh, nenechá si rozhodně ujít příležitost zjistit, jak vlastně chutná opravdové suchozemské kuře – divoká žraločí jízda začíná! (oficiální text distributora)

Trailer 1

kaylin

Nemo se podle všeho ještě nenašel, jinak si nedokážu vysvětlit, proč byl natočen takový film jako "Žraloci na s(o)uši". Z pixarovské klasiky to kopíruje tolik, až to vážně pěkné není. Navíc se připojují ještě další filmy jako "Past na žraloka" nebo "Slepičí úlet". Ano, co si asi film o žralocích a dalších rybách vezme ze "Slepičího úletu", co? Tak vězte, že právě ty slepice. Už tohle samo o sobě nabádá k tomu, aby si divák myslel, že s filmem bude něco v nepořádku. A také, že je. Je tu tolik dějových linií, až je to na tak krátký film neuvěřitelné. Sledujete jich tolik, že se vám zamotávají a myslím, že ani vaše děti z toho nebudou mít příliš velkou radost. Hodně postav, většina z nich přímo vypadla z "Hledá se Nemo", jiné trochu originální. Zmiňované slepice a chobotnice. O zápletce se rozpovídávat nebudu, i když tou hlavní je asi snaha zpátky získat vajíčka. Tedy ne syna, ale teprve zárodky. Všechno troskotá na tom, že animace je jednoduše příšerná a nedokáže ani špatný, nudný a zbytečně větvený příběh ozvláštnit. Já vím, člověk by měl být k malajskému animáku shovívavý, ale jaký má smysl dělat něco, co je desetkrát horší než filmy, které byly natočeny před téměř deseti lety? Když říkám horší, tak ve všech smyslech. Nepromyšlený příběh, který chce být velkolepý a velikášský, ale sám sebe není schopný ukočírovat. Animace, kde je všechno jak z gumy či slizu. Navíc tolik hluchých míst jsem v animáku snad v životě neviděl. Jako kdyby se místy skutečně nic nedělo a my jen sledovali nudný život pod hladinou. Ale k tomu stačí se potopit do jezera a člověk stejně nejspíš zažije více. Hodně zbytečný animák. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

ivishka odpad!

Odpadnimák...Mini ryba s pocitem méněcennosti neustále provolává jak ji nikdo nemá rád atd, která je zjevně zkřížená s nějakou suchozemskou želvou, protože dokáže velkou část filmu vydržet na souši bez sebemenší kapky vody. Pak zde máme čest být svědky biologického unikátu - býložravého žraloka a želva, která žere kuřecí maso... D**ntní dialogy, divná animace jakoby podobná příběhu žraloka, ale mnohem méně vyvinutá a šílená snaha moralizovat diváky. ()

Tommassi3

"Možná je to pták !!" - "Jenže pták přece nezní, jako když.." - "A nebo je to letadlo !!" ;) Jakkoli tenhle malajský animák platí za nesmírně lacinou a špatnou žánrovku bez jakéhokoli vlastního vkladu, která v důsledku mimo tu spoustu kvalitních hollywoodských snímků, jež vykrádá a tupě kopíruje, zejména asociuje možná překvapivě tuzemské projekty Kozích příběhů, jednoho musí nejvíce zarazit skutečnost, že se tahle šmíra dostala do kin na úkor naopak nesrovnatelně povedených a originálních snímků kupříkladu z "nedalekého" Japonska.. Jakýkoli další rozbor Žraloků na souši, který s dalším veledílem studia Silver Ant a koprodukčním partnerem Al-Jazeerou spojuje velmi symbolický motiv krize identity, se zdá být naprosto zbytečnou prací, protože tenhle film vlastně vyjma otravného začleňování úspěšných, i stejně otravných, prvků a motivů především z těch pixarovských nenabízí zhola nic, a tak si jeden při sledování téhle scénáristické a dramaturgického hrůzy se slzou v oku vzpomene třeba na takové bijáky jako Hledá se Nemo, Doba ledová či Slepičí úlet.. Budiž, démoničtí krabi, co nahradili veverčáka z pravěké série, mě zaujali i pobavili, dál už však není, o co stát.. Většina charakterů je plochá ve svém antagonismu k žánrově očekávanému jako malajská lolita, většina přímo se nabízejících gagů a vtípků postrádá pointu, tvůrci rozehrávají hned několik dělových linií, které se však jen sem tam nesmyslně protnou, aby však častěji zůstaly bez využití či dokončení.. A nakonec ani ta animace mnoho radosti neudělá.. V jednotlivostech bizarní, leč jako celek neskutečně zpackané, hloupé a zbytečné.. Vlastně, jak jsem již zmiňoval, úplně stejně jako Kozí příběh se sýrem i bez něj, který však i dík ignoraci domovské animátorské školy irituje ještě o chlup víc.. ()

salalala

Hodně bizarní animák, o kterým nevím, co si myslet. Scénář moc nefunguje a přichází s množstvím postav, z nichž některé (hlavně zlí krabi, či co to bylo) jsou totálně zbytečné. I ty vtipy jsou nemastný neslaný, ostatně jako celej film. Není to dobře napsaný, bylo mi fuk, jak ty postavy dopadnou. Animace taky prapodivná. Některý věci nevypadaly vůbec důvěryhodně, hlavně už zmiňovaní krabi a skoro všechny celky, protože to vypadalo jak hodně umělý. Samostatnou kapitolou je voda, která se skoro vůbec nehýbala, i když tam ryby mávaj ploutvema jak diví. Taková laciná nápodoba dreamworksu z Asie. Dabing neni špatnej. A vzhledem k tomu, že jsem neslyšel moc smíchu od dětí, ale spíš od dospělých (ale z jiných důvodů), asi ani tahle rovina moc nefunguje. 40% ()

Zodd

Ačkoli mě nenapadlo, že to někdy řeknu u animáku, kterému dám takové hodnocení, ale ten film není otravný. Ani uřvaný. Animace moře je hodně prázdná, ale celkově docela příjemná (i když vypadá jak z reklamy na Jupíka). Kde je problém? Ten film celkově je prázdný. Tolik, že jsem si to dřív nedokázal ani představit. I těch dialogů je tu na stopáž neuvěřitelně málo. Možná by si vystačil i s 15 min. Ale co, před spaním docela účinné. Ale představit si, že na to jdu do kina? Naštvalo by mě to a silně. Ale i Malajsie něčím musí začít, náš Kozí příběh byl taky jedno obrovské faux-pas. Vždyť i děti, které viděly něco z Hollywoodské animované produkce, se musí sotva držet v polospánku. A ano, viděl jsem to komplet. P.S. Ale tak jo, tu hvězdu dám. Objektivně sice dno, ale subjektivně tehdy doopravdy nebylo. Možná jen proto, že se tu fakt neuvěřitelně málo mluví a vizuálně to není odpudivé. I když Majasie není zrovna chudá země, snaha byla. A nestydím se za to jako náš Kozí příběh v Praze. ()

• Studio Silver Ant vytvořilo první promo teaser k filmu již v roce 2001, celovečerní snímek však vznikl až o 10 let později. (Raztubyl)