7 pod nulou

7 Below

Thriller / Horor

USA, 2012, 89 min

• zolo23

Keď vidím na plagáte prekysnutého Vala Kilmera, obávam sa toho najhoršieho. Podobný prípad ako Michael Madsen. Neviem čo sa s týmito chlapmi porobilo, ale idú od prúseru do prúseru a to som ich mal v minulosti docela rád. V tomto filme však hrajú i docela známi Luke Goss alebo Ving Rhames a stále rozmýšľam nad tým čo ich donútilo hrať v takejto úbohej blbosti. To si neprečítali pred tým scenár? Veď ten bol totálne dementný, stokrát napísaný bez štipky nápadu. Koľko takýchto podobných.....rovnakých filmov už bolo? Nič tu nefungovalo, napätie žiadne a tie trápne lakacie scénky väčšinou pred zrkadlom (ako inak) mám už totálne prečítané a ničím Vás už nemôžu prekvapiť. Totálna strata času a Seven Below zaraďujem na druhé miesto najprimitívnejších filmov do mojej fiktívnej ,ale zato "krásnej" tabulky. :)(15.5.2012)

• Trevor

7 pod nulou prinieslo skvelý nápad, ktorý by pod taktovkou iného režiséra, s inými hercami a celým štábom starajúcim sa od efektou cez kameru po hudbu ponúkol horor zapadajúci do priemeru tohto žánru s hodnotením 3 hviezdičiek. Takto, s malým rozpočtom, slabým režisérom a hercami je iba ďalším s plejády hororov, ktoré možu byť vysielané na filmových staniciach v časovom rozmedzí medzi jednou a treťou hodinou ráno. 26% od užívateľov ho vystihuje dokonale, nie je to film tak zlý až je dobrý a nie je to vyslovený odpad, je to strašne zle spracovaný nápad, ktorý by za iných okolností zaujal.(17.10.2017)

• POMO

Béčkový recyklant hororov o strašidelných domoch a duchárskych princípov z Nenávisti. Atmosféra, dosiahnutá slušným vizuálom miestami funguje, až sa chcú odpustiť i samozrejmé klišé. Ale strach či napätie tu nehľadajte. Herci spolahliví a pohľadní, s výnimkou Vala Kilmera, ktorý je (paradoxne) najhorším prvkom vo filme (i herecky). Ving Rhames spočiatku ako tajuplný pán domu veľmi dobrý, no neskôr čoby záskok hororovej ikony Tonyho Todda smiešny. Film pochová jeho rozpačité finále, ktoré chce šokovať, prekvapiť a ohúriť, ale má opačný efekt.(10.4.2012)

Duchárska vyvražďovačka pre tých, ktorým nevadia stokrát videné a opozerané námety. Podľa očakávania to ťahá nadol scenár, pretože aj keď pokusy o atmosféru viac či menej fungovali (noc, búrka, blesky, strašidelný dom, les pokrytý hmlou a podobne), je to až príliš ľahko zabudnuteľný film, v ktorom sa počas celej stopáže vlastne neudeje nič zaujímavé. Skupinka ľudí sa dostane do domčeka, v ktorom pred sto rokmi malý posadnutý fagan vyvraždil svoju rodinu, minulosť sa vracia a hlavní hrdinovia postupne zomierajú... to nie je žiadna sláva. Ľakačiek je málo, gore vlastne žiadne, ale ináč celkom kvalita po remeselnej stránke so znesiteľnými postavami, len by to chcelo o dosť inovatívnejšie spracovanie. Pre mňa celkovo čistý, radový priemer.(6.4.2012)

• Tommassi3

"Moje máma říkávala, že smrt je konec a zároveň začátek.." Mámy toho naplkaj !! Navíc by to ovšem znamenalo, že se snad ještě někdy v budoucnu od téměř herecky mrtvého Vala "rád bych vypadal jako Saegal" Kilmera dočkáme nějaké slušné kreace.. Či alespoň slušného filmu.. Ale moc bych na to nesázel !! ;) Je to ale pořádný sešup, po všech těch The Doors, Nelítostných soubojích či třeba Mission Impossible, když Vinga Rhamese, který se tu ocitl zřejmě omylem, je jednomu až líto, ačkoli ten platí za to téměř jediné, kvůli čemu lze tuhle šmíru s větev si řezajícím finále doporučit.. Tedy pokud jen nechcete někomu zprasit večer..(19.8.2016)