Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

quido.morava

Drsné a s určitým ohledem i depresivní drama, rozhodně ne romantické, zato plné boleti fyzické i mentální, přesto je zřejmé "světlo na konci tunelu". Syrově, přitom citlivě vyprávěný na první pohled neradostný příběh, navíc bezvadně zahraný a dokonale režírovaný. Je to tak syrové, že to až postrádá nějaký spád, ten se dostaví až ve finále. ()

babuca

jeden strašne silný príbeh, ale z môjho pohľadu spracovanie B-čkové. Škoda. Film sa rozbieha pomaly ale v druhej polovici už fičí naplno.Opäť hovorím neatraktívne zobrazenie, škoda. ()

poppy75

vyborny film...bez zbytocneho sentimentu..uhladenejsi europsky innaritu...i folow you deep sea baby i folow you.../.az na ten zaver,ten to kazil.../ ()

potok.009

Až opravdu na "dřeň kosti" se zavrtává scéna, při které Ali (Matthias Schoenaerts) holýma rukama mlátí do ledu ve snaze zachránit svého tonoucího syna. ()

iggy_pop

Český distribučný názov tohto filmu je skutočne príznačný. Marion aj Matthias išli skutočne až na dreň - hereckých schopností. Je radosť sledovať hercov, ktorý svoje roly nehrajú, ale doslova prežívajú. Duo Cotillard/Schoenaerts je totiž hlavným hnacím motorom tejto drsnej romance o boxerovi a beznohej dievčine. Škoda len toho mierne odbitého záveru, čakal som väčšiu katarziu. ()

Puxxx

K tomuto filmu mám tak trošku zvláštny vzťah. Jednak v ňom hrá skvelá Marion Cotillard a jej filmy mám rád. Aj ju koniec-koncov. Navyše sa film točil v Antibes, ktoré mám pomerne dobre prelezené. A predstavenie s orquami (aj s delfínmi) som tam v Marinelande videl tiež. Tam dokonca jeden tréner vyliezol na mostík, do zubov zobral rybu za chvost a orqua vyskočila z vody a zobrala si ju do papule. Takže viem posúdiť i vierohodnosť týchto častí. Stephanie i Ali sú prirodzení, pasujú sa s pohromami, ktoré sa na nich sypú, držia jeden druhého nad vodou, vyznievajú sympaticky, aj ich príbeh. Teamu, ktorý film robil, sa podarilo neskĺznuť do sladko-bôľneho zakončenia, čo niekedy nebýva jednoduché. Viacero pôvodne dobrých filmov tak dopadlo. Jednoznačne päť hviezdičiek. ()

Tonula

NA DŘEŇ je strohý a navzdory úvodním titulkům neromantický film. Každý si tam sice může najít kousek svého světa, ale vždy jen kousek a vždy bez citu, bez lásky, bez chutí. Vše je strohé a odlidštěné. Ali se protlouká životem od ničeho k ničemu a nakonec nachází smysl v boji. Zúčastní se pouličních bitek za peníze a asi vyhrává úplně vše. Žije vlastně jen kvůli zápasu a sexu. Nejeví velký zájem ani o syna, kterého s klidem nechá na krku sestře. Stephanie je tvrdá a nepřístupná. I když se dostane do maléru, vyrovnává se s ním bez dojetí a slz, prostě si jde svou cestou. Ve vztahu s Alim to také na velkou lásku nevypadá, i když ji asi podívaná na boj a krev také baví. Jediná chvíle, kdy ji něco rozhodí, je okamžik, kdy ji Ali nechá samotnou na diskotéce a jde si užít s neznámou blondýnkou (ale to se spraví v následující scéně - prostě řekne Alimu svá pravidla). Na samém konci to vypadá, že se Ali začal měnit, ale tenhle moment je jen naznačen a tento motiv filmaři nedotáhli do konce. Závěr filmu je také divný, kde se všichni vzali najednou ve Varšavě, že by necitlivý střih? Na dřeň rozhodně nebyl film pro mne. I když to vypadá, že se mnoha lidem líbí, já mezi ně nepatřím, jde úplně mimo mé vnímání a jednání postav je mi cizí. Film o ničem. 30% ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)