Reklama

Reklama

Yeoleum hyangki

(seriál)
  • Jižní Korea 여름향기 (více)
Jižní Korea, 2003, 21 h 20 min (Minutáž: 64 min)

Epizody(20)

Obsahy(1)

První láskou Yoo Min Woo (Song Seung Hun) byla So Eun Hye, která zemřela při dopravní nehodě. Po její smrti Yoo Min Woo odjede studovat do zahraničí, ale nedaří se mu zapomenout. Shim Hye Won (Ye-jin Son) trpí hroznou srdeční vadou. Dostane nové srdce, domnívá se, že od muže. Chystají se s přítelem Park Jae Jung vzít. Yoo Min Woo se vrací do Koreje a náhodou se potkává s Shim Hye Won. Té se při každém kontaktu s ním rozbuší srdce. Spolu s ním se vrací i Park Jung Ah, která je do něj zamilovaná a nehodlá se ho vzdát. Shim Hye Won připomíná první lásku Yoo Min Woo slovy i gesty, netrvá dlouho a zamilují se do sebe. Postupně ale odhalují, že transplantované srdce patřilo jeho první lásce. Shim Hye Won si potom není jistá, jestli skutečně miluje ji, nebo miluje pouze její srdce. (mmatuli)

(více)

Recenze (7)

EsterH 

všechny recenze uživatele

Tretí časť z voľného seriálového celku. Ďalšie sú:  Autumn in my heart, Winter Sonata ( r. 2002) a Spring Waltz ( r. 2006). Summer scent ubieha pomaličky, ako teplé letné popoludnie, len občas nejaká akcia, ktorá prekvapí ako náhly letný dážď, kedy sa podľa ázijskej mytológie vydávajú líšky. K úplnej spokojnosti mi na záver chýbala už len pointa s domom so sklenenou strechou. Ye-Jin Son tu hrala pre mňa presvedčivejšie, ako v neskorších seriáloch, kde má stále len jeden výraz. ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Nerad kritizuji něco, kde hraje úžasná Son Ye-jin, ale musím. Prvních pár dílů na mne způsobilo šíleně uměle, nudně, nezajímavě a prakticky o ničem, z hudební složky jsem měl podobný dojem. Zkrátka vymyslela se záminka proč má těch pár lidí být pohromadě a hotovo. Romantiku mám opravdu rád, ale musí to být o něčem, jak je příliš mnoho zamilovaných řečí, pohledů a záběrů aniž by to podkládal větší obsah, začne to na mne mít zcela opačný – negativní efekt. Vykonstruovanost a krkolomnost mnoha scén už je též vážně za hranicí únosnosti. Ono ale když dějová stránka prakticky neexistuje, je nutno mnohým setkáním a situacím neustále nahrávat. Tvůrci si jediné dva důležité body nechávají dlouho schované než s tím přijdou – jedná se o jejich utajovanou lásku a pak záležitost s transplantací srdce. V prvním případě kolem sebe hlavní dvojka našlapuje zhruba půlku seriálu než se to provalí, to druhé vyplave pořádně na povrch ještě později, to je pro mne na 20 hodin opravdu moc moc málo, je mi líto. Dalším obrovským nedostatkem je absence, ale opravdu totální absence humoru, což vážně už neskousnu. Férově ale přiznávám, že k seriálu jsem se po prvních 3 dílech vrátil pouze ze dvou důvodů – jednak ainny udělala mezitím české titule (moc díky) a pak na Son Ye-jin můžu oči nechat :-) To tedy není nic nového, ale zde je asi nejkouzelnější ze všeho co jsem viděl – tak mladá, svěží, milá, emotivní, moc slušivé účesy i šaty, absolutní vrchol ženské krásy, půvabu, něžnosti, romantičnosti současně skloubené s dech beroucí elegancí, a o hereckých kvalitách netřeba hovořit. Mé hodnocení tvoří tedy z 40% hlavní hrdinka, 20% seriál jako takový – bez její účasti bych nepřežil bez duševní újmy ani 3 části :-) Řekl bych, že se jedná spíše o kousek vhodný pro dámy, ty si na množství romantických a zamilovaných řečí, pohledů i situací asi stěžovat nebudou. Kdo požaduje více obsahu, děje i humoru, ten by se měl držet dál, ač Son Ye-jin vytahuje sledovatelnost dost nahoru. Závěr se vyvíjel malinko jinak než jsem očekával, ovšem úplný konec nijak nepřekvapil. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Stupínky lásky: 1.setkat se pouze, 2.tváří v tvář si být, 3.srdce slyšet znít, 4.přiznat se k chvění, 5.v náhlém políbení obejmout se dlouze, 6.jednu touhu mít, 7.jedním snem se zpít, 8.bez konce se slít, 9.nerozlučně žít, 10.spolu k hrobu jít.“ • Tak a je to za mnou.........moc velká škoda, ráda bych viděla pokračování. Bála jsem se, bála, to byl totiž můj první korejský seriál !! Něco tak jemného a citlivého dokáží jen oni a myslím, že žádná jiná země je v tom nepřekoná. Kdepak, vůbec se mně to nezdálo rozvláčné, jak tady někdo trochu vrčí. Všechno má svůj účel a tak i to tempo mně pomohlo proniknout a sžít se s každou hlavní postavou téměř dokonale a o tom to je, pak se stávám jejich součástí a prožívám naplno všechnu tu obrovskou náruč lásky, bolesti, smutku i naděje. Myslím si, že výkony šesti hlavních představitelů byly naprosto dokonalé, zcela uvěřitelné a ve své podstatě táhli celých dvacet dílů hlavně oni. Tleskám jim všem, ale hlavně Ye-jin Son o které se tady už dostatečně a pravdivě vyjádřil Pedross a na Seung-heon Songa se musím podívat trochu podrobněji. Dalo by se toho napsat ještě spoustu, jak jsem stále plná dojmů, ale je lepší podívat se na tenhle skoro zapomenutý seriál osobně. Pro romantické dušičky je to půvabná perlička. Díky moc za doporučení na tenhle seriál, já jdu na další a končím slovy z úst jednoho z hlavních protagonistů : "SRDCE JE V TOBĚ! TY NEJSI V NĚM "! Samozřejmě velké díky i ainny, bez které by Summer scent zapadnul v zapomnění:-) ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Bože, já jsem toho tak plná, že nevím, co psát. V hlavě se mi mele páté přes deváté. Já prostě tyhle pomalé příběhy, které někoho můžou nudit, miluju. Nevadí mi, že se v podstatě řeší jedno a to samé dokola. Ono jde o to, jak se to řeší. A kdo to řeší. Tady to byl herecký koncert doprovázený nádhernou hudbou i kouzelnou scenérií. Nevěřila bych, že šest lidí dokáže utáhnout 20dílný seriál. Jasně, postav tam bylo víc, ale v 95 % času byl v záběru někdo z těch šesti a mě nenudila ani jedna jediná vteřina. Nevím, jestli ještě někdy narazím na takhle krásný příběh. Určitě se mi bude v budoucnu líbit spousta dalších věcí. Ze spousty budu určitě rozhozená, ale Summer Scent je jenom jeden. Na ten se zapomenout nedá. ()

Pedross800 

všechny recenze uživatele

"VÍŠ, ŽE NĚKDY, KDYŽ JSI ŠŤASTNÝ, TAK ZÁROVEŇ CÍTÍŠ I SMUTEK. CÍTÍM SE MOC SMUTNĚ, PROTOŽE BYLO TAK OHROMUJÍCÍ TĚ LETOS V LÉTĚ POTKAT....." Nádherná, přenádherná, pomalu plynoucí, křehoučká, melancholií a smutkem prostoupená romance jakou dokáží vykouzlit jen a jen Korejci! Vřele doporučuji všem s romantickou duší a především, tenhle seriál vidět je naprostou povinností pro všechny kdo milují a obdivují "BOŽSKOU" Ye-jin Son Mladičká a přesto již tak přesvědčivá a dokonalá. Kamera ji doslova a do písmene miluje od prvního do posledního dílu a prakticky z ní nespustí oči. A ona je tu tak nádherná jako nikdy před tím, ani po tom. Tolik kouzelných záběrů a detailů její křehké tváře, její mimiky, hlubokých smutných očí a pohledů, řeči těla. To se nedá ani popsat, to se musí vidět! Touhle rolí doslova žila, drásalo mi srdce vidět ji raněnou, zmatenou, nešťastnou, rozpolcenou, váhající. Spousta scén je založena jen na mimice a řeči těla, beze slov a přesto jsou tak dokonalé, že se dotýkají vašeho nitra.....ale i její herecký partner předvedl naprosto přesvědčivý výkon a tak i kdyby člověk chtěl hledat chyby a že by se určitě našly, tak prostě nemůže. Ti dva a jejich strastiplná láska vše přebijí. Co více ještě psát, jen se na to sami podívejte. A na závěr musím z celého srdce poděkovat mé drahé Guru a skvělé překladatelce ainny za výborné titulky a že upřednostnila tento seriálek před jinými :-) ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama