Rok konopí

Year of Mari©huana

Dokumentární

Česko, 2012, 90 min

Petr Slabý

Zajímavá záležitost...strašlivá kamera a vůbec všechna filmařina, ale celek jako takový je nosný. Žádná demagogie, žádná agresivní "pro THC" kampaň. Prostě ryzí výpovědi nemocných lidí, a především jedné z největších "marihuanových" kapacit na poli vědeckém, prof. Lumíra Hanuše. Fenomenální podívaná je především na "jasnozřivou chemičku", která má zuby jako noty na buben, ale překvapivě mluví docela k věci...(25.4.2012)

Quipovi: Dokument jsme viděl a byl jsem mile překvapen. Citace, které obsahuje tvůj text se ve filmu vyskytují, ale film není věnován jen těmto trochu exotickým či profláklým názorům. Na filmový dokument se vcelku slušně snaží o objektivní nahlédnutí na situaci, ač je názor tvůrců jasný. Můžeš mrknout na mou recenzi: http://www.studentpoint.cz/271-recenze-novinky/6530-rok-konopi-neni-jen-o-huleni#.T46ges3AHyU ale dle mého názoru se film povedl, ač jsem byl zpočátku stejně skeptický jako ty...(18.4.2012)

Natočený je to hrozně, o tom žádná. Parta lidí, kterou pohání společná vize, prostě sebrala odvahu s kamerou a rozhodla se udělat biják podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale za tohle by je mohl grilovat snad jenom magor. Celý je to nakonec docela pozitivní a když si odmyslíte, že schéma (člověk - příběh - marihuana - diagnóza - katarze) se opakuje do zblbnutí, nemáte důvod se na nikoho zlobit. Ale trvalka z toho nebude, na to to kolem vás moc prošumí, hlavně díky častému tlaku na pilu. A to je škoda, protože distanc je přítel.(20.4.2012)

Určitě se na to podívejte, ať se o marihuaně něco opravdu dovíte. To, že to obsahuje celkem spoustu zbytečných keců kolem, je jedna věc, ale na druhou stranu se prostě jen ukazuje, že kolem marihuany je příliš velký humbuk, protože je to droga. A tohle pořád říkáme ve světě, kde je alkohol i tabák volně dostupný.(18.12.2014)

• NeosinneR

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Celkom nudné a ešte horšie natočené. Samotné príbehy ma až tak nezaujímajú (ale to nikdy na takýchto dokumentoch), ja vlastne neviem, prečo som to pozeral. Asi som čakal Kto hulí, ten umí v českej dokumentovej verzii.(29.7.2012)

• - Natáčení dokumentu trvalo 2 roky a probíhalo na území České republiky a Izraele. (Sufferer)

• - Podnětem pro vznik snímku bylo setkání producenta filmu Jana Hrnčíře s Kanaďanem Rickem Simpsonem, který je ve své zemi stíhán za držení a obchodování s marihuanou a který emigroval do České republiky. (Sufferer)