Rok konopí

Dokumentární

Česko, 2012, 90 min

Petr Slabý
  • quip

Film jsem ještě neviděl a jsem zvědavý na komentáře. Už trailer mě ale děsí: "Člověk je v podstatě takové konopí a konopí možná je vlastně člověk." "Umění alchymie vždy pomáhalo lidem udržet kontinuitu lidského ducha. Ve všech nesvobodných časech." "Díky tomu, že společnost je dnes ovládána strachem a uměle vyvolávanými předsudky, byli tito lidé nuceni jít až na hranu zákona a svůj lék, tedy konopí, shánět nejrůznějšími pokoutními způsoby." "Dycky přece lidstvo uznávalo dary přírody, dary země jako dary, který jsou jeho. Přece mu to nikdo nemůže zakazovat a pak mu to prodávat. To je zvrhlost." WTF? WTF? WTF? Proč musí být film tak mimo a řezat si pod sebou větev? Na tohle by stačilo říct jenom: už to nehulte, prosím vás. Takhle ho nebude brát nikdo vážně - stačí se podívat na oficiální stránku http://www.rokkonopi.cz/. Vůbec je zvláštní, že všechno, co se týká marihuany se veze v lehce bobmarlyovském stylu. Stejně tak fascinace listem marihuany už mi přijde otravná. Kůrnik šopa, když už má být nějaká akce pro legalizaci marihuany účinná (fandím), nemůže to někdo vzít trochu seriózně? Pro srandu je tu přece Garfunkel and Oates http://www.youtube.com/watch?v=CRm1yqSmsGY EDIT: To Raven0: 90%? Tak to tvůrcům tleskám. Trailer je totiž (spolu s anglickým názvem - viz diskuze) opravdu šílený. Tak se těším na film.(17.4.2012)

Zajímavá záležitost...strašlivá kamera a vůbec všechna filmařina, ale celek jako takový je nosný. Žádná demagogie, žádná agresivní "pro THC" kampaň. Prostě ryzí výpovědi nemocných lidí, a především jedné z největších "marihuanových" kapacit na poli vědeckém, prof. Lumíra Hanuše. Fenomenální podívaná je především na "jasnozřivou chemičku", která má zuby jako noty na buben, ale překvapivě mluví docela k věci...(25.4.2012)

Myslím, že se z toho dalo vytěžit odost víc. V dokumentu chybí plno informací o konopím jako takovém, ve střihu a výběru scén jde vidět jasný amatérismus. Někdo, kdo o tom nic neví nebo má skeptický názor, svůj postoj nejspíš nezmění, protože např. nějaká problematika závislosti a jiných vedlejších účinků se vůbec neřeší. Sice nemusí být tak hrozné (i na úkor těch pozitivních účinků), ale určitě by se měly zohlednit. Potom nějaké statistiky, víc z historie, přiblížení THC nebo CBD-nic z toho se nekoná. Každopádně určitě nikomu neuškodí se na tento dokument podívat-přecejenom si člověk poslechne plno zajímavých lidí a dozví se něco o tom "konopném zákulisí" v ČR. Dále nemůžu popřít jedinečnost tohoto dokumentu v ČR.(3.11.2014)

Natočený je to hrozně, o tom žádná. Parta lidí, kterou pohání společná vize, prostě sebrala odvahu s kamerou a rozhodla se udělat biják podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale za tohle by je mohl grilovat snad jenom magor. Celý je to nakonec docela pozitivní a když si odmyslíte, že schéma (člověk - příběh - marihuana - diagnóza - katarze) se opakuje do zblbnutí, nemáte důvod se na nikoho zlobit. Ale trvalka z toho nebude, na to to kolem vás moc prošumí, hlavně díky častému tlaku na pilu. A to je škoda, protože distanc je přítel.(20.4.2012)

• Ondracius

LFŠ 2012: Já ani nevím, jaké dát hodnocení. Natočené je to strašně. Ale hrozně se mi líbí idea Jana Hrnčíře prezentovaná Pjérem la Š'éz. Ale Přijde mi, že Petr Slabý, to trošku zkazil. Aspoň takový pocit jsem si odnesl z diskuze po filmu, kdy na mě Jan Hrnčíř jako jediný působil příjemně a jako člověk, který ví, co se děje. Petr Slabý a pan Dvořák na mě působili jako naprostí blázni. Možná, kdyby film dělal Jan Hrnčíř sám a postavil to na své životní filozofii, tak by to byl o moc lepší dokument.(30.7.2012)

• - Natáčení dokumentu trvalo 2 roky a probíhalo na území České republiky a Izraele. (Sufferer)

• - Podnětem pro vznik snímku bylo setkání producenta filmu Jana Hrnčíře s Kanaďanem Rickem Simpsonem, který je ve své zemi stíhán za držení a obchodování s marihuanou a který emigroval do České republiky. (Sufferer)