Útěk

Norsko, 2012, 75 min

Roar Uthaug

Thomas Moldestad

Magnus Beite

takze tento film je u mna na rozhrani 3 - 4 hviezd... Preco som sa rozhodal dat 4 ? kvoli detailom.... mozno to bude zniet smiesne, ale na to vam kaslem. Priklad... vlasy. Keby slo o americku produkciu tak tam mame krasne leskle blondave hrivy ako od Schwartzkopf... to to nie je... vidite mastne vlasy, spinave nechty a stredoveku surovost. Som velmi rad, ze som tento snimok zhliadol. Je naozaj sa na co pozerat ci uz po stranke vizualnej (ta priroda je krasna) ako aj po stranke pribehovej. Dej a zapletka su sidce velmi jednoduche, ale pomerne ucinne. A taktiez chcem pochvalit velmi peknu kameru... za mna 75%(8.3.2013)

Všechna klišé útěkářských filmů vecpaná do 80 minut. Jen s tím rozdílem, že lovnou kořistí i nemilosrdným honcem jsou ženy. Chlapi jsou zde pouze za komparz sloužící k tomu, aby dělal problémy, občas měl cukání v kalhotech, nebo zemřel. Co se vizuální stránky týče, tak podle režiséra je víc cool se netrefit. Šípem, mečem i nožem. Nepopírám, že o postavách bych se možná rád dozvěděl více, ale na druhou stranu, ono šlo hlavně o to, aby se všichni proběhli po norských lesích. Což si herci i štáb dozajista užili. Ale přeju režisérovi serióznější látku a stejně velkou chuť se takhle vyřádit.(1.7.2013)

Jako je to paráda, to jednoznačně!! Ale je to takovej "malej" film, na který si asi po měsíci už moc nevzpomenu. I když mluví všichni o "survivalu", trochujsembyl zklamán, protože survival mívá tradičně většinou hodně pomalé vyprávění a svojí houstnoucí bezvýchodnou situací drtí diváky... Ne, že by to bylozavedené pravidlo, ale u většiny kousků to tak vždycky bylo. No nic, tady máme rychlý "survival". Je to hodně akční a děj se valí kupředu jak lavina. Špičková hudba dokresluje už tak drsně "nasranou" honičku po severské přírodě a krátké klidné momenty střídají rychlé a dynamické scény. To bylo super. Partička herců fajn. Jen ta krátká stopáž, sakra už tak to bylo na mne až moc rychlý a když to bylo v nejlepším, byl konec ... Kdyby ... ano nemám rád kritikovo slovo "kdyby", ale tady si jej neodpustím... Kdyby do party hrdlořezů přidali tvůrci takaspoň ještě dva zabijáky, celý děj by se mohl krásně nastavit o 15 min a rozhodně by to u mě bylo na 4*. Ono to vlastně je tak dobré, že mi bylo líto, že to není delší, protože jsem si to fakt užíval ...(18.2.2013)

Středověká survival naháněčka, ve které morem vylidněnou Evropu ovládají nelítostné bojůvky, které se s nikým a ničím moc neserou. Po vyvraždění zbytku rodiny si nechají na mláďáta jednu patnáctku, které se jak jinak podaří zdrhnout, čímž začíná hon na zdánlivě lacinou kořist...jako nic moc. mně osobně se mnohem víc líbil Centurion. 65%(26.5.2013)

• grizly007

Naprostý trapas bez nápadu. O čem to je? rádoby dobově zasazený do jakýsi prdelní doby v Norsku kde parta rádoby hrdlořezů nahání lidi a především děti po všech koutech. Zahraný naprosto nekoukatelně. Nemá cenu to více rozebírat a ke konci kdy se z 30kilový venkovanky stane nefalšovaný Rambo už jsem doslova sral smíchy. ODPAD každým coulem. To že tam je hezká řeka a pár pěkných stromů tak z toho se vážně neposeru.(26.2.2013)

• - Kristian Espedal, který hraje lukostřelce Grimma, je také známý jako Gaahl, bývalý zpěvák norské black metalové kapely Gorgoroth. Od roku 2008 v kapele nepůsobí. (hladass)

• - Na začátku filmu Signe (Isabel Christine Andreasen) vyřezává do přívěsku na krk runu "Othila", která znamená dědičnost či dědictví. (WolfIssen)