Ve snímku z dílny Roara Uthauga se ocitáme ve fiktivním světě nehostinné krajiny, kterou už deset let ohrožuje mor. Divákům tento snímek nabízí epicky rozsáhlé akční filmové dobrodružství a vypráví příběh devatenáctiletého děvčete, které se po zabití celé rodiny dostane do rukou zločinecké skupiny společenských outsiderů. Brzy však zjistí, že v jejich společnosti ji čeká osud horší než smrt, a tak se pokusí s pomocí mladšího děvčete z tábora utéct. (oficiální text distributora)

Trailer 1

korbitch22

Dlouho sem neviděl tolik klišé a rutinních filmařských postupů jako v tomhle Norském hraní si na Marshallova Centuriona.Od zabití rodiny malé Signe to jede v neuvěřitelně předvídatelné lajně: útěk/hon/ (teď sem si řikal, že musej určo najít vopuštěnej dům, kde budou dvě kostry v posteli a přijde tam nějaký lovec a bum :D ) /kecání/přepadení/opět útěk/ (řikal sem si, že jediná možná záchrana je útes a pád do řeky ááá bum :D ) a finální bitka.Přesně jak sem si příběh nalajnoval po 5. minutách promítání, tak přesně taky film probíhal.Uthaug už v Ledové Smrti dokázal, že umí moc hezky vykrádat a kopírovat slavné americké bijáky, které sice zručně, leč bez vlastní invence převede na filmové plátno v severském podání.Záhadou je, že stejně jako Ledová SMrt to prostě celé docela funguje, stopáž je přiměřená takže nestíhá nudit, obsazení je sympatické, příroda nádherná, Ingrid Bolsø Berdal je neuvěřitelná mrdka a vražda smrt zabití nekompromisní.Kdyby Uthaug přidal 15 minut nějakých akčnějších scén a přidal více osobitosti a překvapení ( třeba kdyby SIgne sežrala Frigg ) mohlo se jednat o nadprůměrný kus.Takhle to je jen další Norský jednohubec na uzívané pondělní ranko.59%. ()

=woody=

Bdělost a pozornost přeji, pokud právě sedíte u filmu! Já u něho seděl před chvílí a mé pocity jsou smíšené.. Dost jsem se těšil, začátek fantastický, nabudil mě ještě více na prvotřídní historickou řež, ale pak se stáhnul na příběh stokrát vyprávěný, se zvraty předvídatelnými, prostými.. Žádné další překvápko se nekonalo.. Vizuálně zdařilé, na čas a pozornost nenáročné, do paměti se vám to ale nevtiskne.. Docela škoda.. Mějte se filmově, Woo. ()

manonfire odpad!

Ne, prostě ne! Na tohle nereflektuju. V moment kdy primabalerína ukončila fajt dvou stokilovejch hrdlořezů tím, že vítěze poslala hlavičkou k zemi...okamžitě vypínám a smazávám z disku i kdyby celej zbytek filmu Scarlett Johansson v detailních záběrech lízala mindu Natálii Portman. Kurva, tohle mi nedělejte Noráci..to měl bejt středověk na krutém severu a ne Sama doma, vy hovada! Byl jsem připravenej se bavit a chválit a teď se mi chce blejt. 0% ()

ConanVJ

Hento historický severský filmek neni nic světobornýho, ale na jedno vidění to stačí. Příběh je jednoduchej a neni zde nic, co by nebylo vidět někde jinde. I konec je lehce předvídatelnej. Hlavní hrdinka mi nepřišla ničím zajímavá. záporáci v poho, hnusný zabijáci, co s e s nikým nemažou. Co se mi ve filmu hodně líbilo bylo prostředí a parádní soundtrack. Za mě 60% :) ()

Big Bear

Tohle by klidně mohl pilot pilot Xeny (pokud by hrála záporačku). Obsah zní nadmíru slibně a to i přes to, že většina děje je vykecána. Přeživší je středověká teenka, která je zprvu unesena pro sexuální radovánky mužské části loupeživé tlupy a ...(a to nevykecám, protože to je jediná věc co v obsahu není vykecána), ale pak vezme zákon do svých rukou a dá čočku dospělým hrdlořezům. A to roztodivnými způsoby: Správně na lebzu umístěným žulovým balvanem, oštěpem, lukem, kuší... U té mne vždy baví, jak zůstane po zásahu trčet polovina střely z těla oběti jako ve Vinetůovi a Ould Šetrhendovi. :-) Přitom střela z kuše vypálená na blízko proletěla chlapem v plechu skrz a ještě leckohos vzala sebou pokud v trase střely za ním na bojišti někdo stál ... Ačkoliv krajina byla nádherná a drsná sama o sobě pro přežití ( za morových epidemií na konci čtrnáctého století to muselo být ještě o několik levelů hustčí) - v mlze tonoucí hory, bystřiny s křišťálovou ledovou vodou, nazrzlá tráva a vše obrustajícíc mech a lišejník... Na tom nelze nic zkazit a krásně se na to dívalo. Jenže děj je lehce připitomnělý a i když se postupem času divák lecos o hlavních postavách dozví, celé je to takové nějaké neuvěřitelné. Mně to prostě nechytlo a to mám věci ze středověku fakt rád. Norové zklamali. Čekal jsem správnej severskej mazec a dostal jsem odrostlejší Ronju dceru loupežníků. Ještě že ta stopáž byla rozumná. Dvě runy. * * ()

• Kristian Espedal, který hraje lukostřelce Grimma, je také známý jako Gaahl, bývalý zpěvák norské black metalové kapely Gorgoroth. Od roku 2008 v kapele nepůsobí. (hladass)
  • Na začátku filmu Signe (Isabel Christine Andreasen) vyřezává do přívěsku na krk runu "Othila", která znamená dědičnost či dědictví. (WolfIssen)