Ve snímku z dílny Roara Uthauga se ocitáme ve fiktivním světě nehostinné krajiny, kterou už deset let ohrožuje mor. Divákům tento snímek nabízí epicky rozsáhlé akční filmové dobrodružství a vypráví příběh devatenáctiletého děvčete, které se po zabití celé rodiny dostane do rukou zločinecké skupiny společenských outsiderů. Brzy však zjistí, že v jejich společnosti ji čeká osud horší než smrt, a tak se pokusí s pomocí mladšího děvčete z tábora utéct. (oficiální text distributora)

Isherwood

Všechna klišé útěkářských filmů vecpaná do 80 minut. Jen s tím rozdílem, že lovnou kořistí i nemilosrdným honcem jsou ženy. Chlapi jsou zde pouze za komparz sloužící k tomu, aby dělal problémy, občas měl cukání v kalhotech, nebo zemřel. Co se vizuální stránky týče, tak podle režiséra je víc cool se netrefit. Šípem, mečem i nožem. Nepopírám, že o postavách bych se možná rád dozvěděl více, ale na druhou stranu, ono šlo hlavně o to, aby se všichni proběhli po norských lesích. Což si herci i štáb dozajista užili. Ale přeju režisérovi serióznější látku a stejně velkou chuť se takhle vyřádit. ()

J*A*S*M

Flukt se podle úvodního titulku odehrává v Norsku v roce 1363, ale je to úplně jedno, klidně by se mohl odehrávat v Norsku v roce 2675 po nějaké celosvětové katastrofě, kvůli níž se rozpadla společnost a lidé přežívají v malých tlupách zpátky v divočině. Opravdu, spíš než jako historická bojůvka (ťuk, ťuk, ťuk, ťuk) na mě film zapůsobil jako drsný postapokalyptický survival, v níž zbídačené postavy odhalují své pod drsnou skořápkou skryté zbytky pozapomenuté humanity. Řemeslně je to špička, kamera úžasná, herci padnoucí. A ve své podstatě je to dost smutný příběh. Jen tu závěrečnou minivyvražďovačku si tvůrci mohli odpustit. 7/10 ()

Fr

,,UTEKLA!“...... /// To si takhle pár moudrejch seveřanů řeklo, že pohřešovanejch holek v těch jejich současnejch lesích už je dost, a že by mohla bejt prdel, nechat je zdrhat třeba v roce 1363. Místo nadrženejch inženýrů a jiný chamradi, vytvořit tlupu voplzlejch smradlavejch hňupů, kterejm bude velet modrooká Dáša a místo kulovnic budou sekery, taky luk se najde….. a proč by né? (říkám já….) Ty lesy jsou hezký v každým století a na ten nápad – aspoň se nemusíte mořit s historickejma souvislostma a vymejšlet kraviny, kterak nešťastná osoba v lese zabloudí. Prostě vyvrhnete lidi do přírody a vono už to nějak půjde. Standartní podívaná, která i díky stopáži nemůže nudit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád ty Norský houštiny, ve kterejch za to mladá holka umí vzít. 2.) Thx za titule ,,sasacz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

verbal

Pojmy Thriller / Akční / Dobrodružný / Historický svádí člověka k představě nabušené, nápadité, středověké akční řezničiny. Notabene počte li si před tím v nadšených výšplechtech zdejších erudovaných teoretiků. Ačkoliv jsem s těmito entitami již důvěrně obeznámen a vím, že by byly schopny opětkovat i monoskop, protože je príma barevný a strhujícím způsobem píská, opět jsem naivně zadoufal, že tentokrát to bude výjimka a pobaví se i zdravý, heterosexuální divák. Ani hovno. Viděl jsem pouze tisíckrát omletý, klišovitý, ultranudný Vasův běh za účasti pěti nemytých Norů a dvou místy až otravných fakanů. Sice mi na začátku vysvětlili, že skoro všichni obyvatelé Norska chcípli tehdy na mor, ale při výše zmíněné kategorizací bych stejně nikdy nevěřil, že budu nucen sledovat vleklé adopční trampoty ohyzdné babochlapí banditky, která je kapku nerudná, protože by na ni nikdo nevlezl ani s nožem na krkavici. Ale příroda je tam opět pěkná! Lesy, kopce, fjordy a tak.... ()

ricci.s

Tu vôbec nemám čo riešiť, lebo tento typ filmov milujem z celej duše. Nekompromisný survival, v ktorom musí hlavná hrdinka zlikvidovať pár hajzlíkov na čele s jednou škaredou modrookou blondýnou, aby ostala nažive, a tak sa naháňajú v nádhernej prírodnej panoráme. Už dlho som si nejaký historický film neužil tak ako tento. Keď severania využijú hory, lesy a skaly ako hlavný oporný bod filmu, nepáru sa so zabíjaním detí a ďalších kladných postáv, a celé to obalia do melancholického, smutného, pomaly až "pohrebného" hudobného doprovodu, tak nie je možné, že by to nezafungovalo. Úžasný film, ku ktorému sa budem ešte mnohokrát vracať. ()

• Na začátku filmu Signe (Isabel Christine Andreasen) vyřezává do přívěsku na krk runu "Othila", která znamená dědičnost či dědictví. (WolfIssen)
  • Kristian Espedal, který hraje lukostřelce Grimma, je také známý jako Gaahl, bývalý zpěvák norské black metalové kapely Gorgoroth. Od roku 2008 v kapele nepůsobí. (hladass)