Útěk

Útek

Escape

Thriller / Akční / Dobrodružný / Historický

Norsko, 2012, 75 min

Flukt se podle úvodního titulku odehrává v Norsku v roce 1363, ale je to úplně jedno, klidně by se mohl odehrávat v Norsku v roce 2675 po nějaké celosvětové katastrofě, kvůli níž se rozpadla společnost a lidé přežívají v malých tlupách zpátky v divočině. Opravdu, spíš než jako historická bojůvka (ťuk, ťuk, ťuk, ťuk) na mě film zapůsobil jako drsný postapokalyptický survival, v níž zbídačené postavy odhalují své pod drsnou skořápkou skryté zbytky pozapomenuté humanity. Řemeslně je to špička, kamera úžasná, herci padnoucí. A ve své podstatě je to dost smutný příběh. Jen tu závěrečnou minivyvražďovačku si tvůrci mohli odpustit. 7/10(17.2.2013)

• Frajer42

Pěkné prostředí, do kterého byl zasazen nepěkný děj. Pěkné kostýmy, ve kterých se proháněli debilně hrající herci a herečky. Přesně tohle je Útěk. Obdobně ubohý příběh jsem nepotkal pěkně dlouho. Scénář jistě psal totální retard. Veškeré postavy jsou naprosto nudné až trapné. Očekával jsem, že vzduchem budou létat ruky, nohy a občas i hlava a ono hovno. Půlku stopáže 5 dementů honí v lesích 2 tupá děcka. Jsem nucen napálit odpad, protože čím více se nad filmem zamýšlím, tím se mi zdá primitivnějším. Norská krajina je pěkná věc, ale obdivujme ji v dokumentech.(29.9.2013)

Excelentní KUS! Kdo by jen řekl, že v roce 2013 zažiju Historickéj Orgasmus! Escape je svižná, napínavá, Norská Pecka se super Zápornou Herečkou Ingrid Bolsø Berdal, pro ty co nevědí, tak Ledová Smrt 1,2! Musím pochválit Překrásnou Norskou přírodu, Působivý soundtrack nahánějící mi husí kůži vždy,když se něco začlo dít! V závěru jsem se dočkal Skvěle provedeného Revenge 19 leté bezmocné Dívky, která chytře Likviduje poslední přeživší ! Tenhle flick mi udělal strašnou Radost, jelikož mně i párkrát dojal a slzám jsem se nebránil ! Po druhém zhlédnutí nadšení lehce skleslo,ale stále dobrý! 80%(17.2.2013)

Řemeslně naprosto perfektně zpracovaný, ale bohužel taky nudný, předvídatlený, dost přihlouplý (zvlášť v závěru to nabírá grády) a přehnaně emociální doják, který dá divákovi okusit úžasnou severskou přírodu, středověkou atmosféru, skvělé herce i kostýmy, ale ve výsledku ho spíše rozhořčí než nadchne. Velká škoda, že krásná vizuální stránka nejde ruku v ruce s tou obsahovou, takhle přesně bych si představoval například nějaký nový fantasy počin, který by se nesoustředil pouze na dvě roztomile nešťastné děvečky - !SPOLER! - a jejich úprk zakončený minimalistickou pomstou, která se očividně inspirovala u největších odborníků přes tuto problematiku, jako je třeba Hrabě Monte Christo či Terminátor (scéna s vodní kuší ala "zastlala-vystlala bejby", tomu říkám epický filmový orgasmus!). - !KONEC SPOLERU! - Ve výsledku příjemná potěcha pro oko, ale nic zapamatováníhodného, kvůli čemu by se tu muselo zbytečně hýřit hvězdami. 3* za zpracování.(17.2.2013)

• grizly007

Naprostý trapas bez nápadu. O čem to je? rádoby dobově zasazený do jakýsi prdelní doby v Norsku kde parta rádoby hrdlořezů nahání lidi a především děti po všech koutech. Zahraný naprosto nekoukatelně. Nemá cenu to více rozebírat a ke konci kdy se z 30kilový venkovanky stane nefalšovaný Rambo už jsem doslova sral smíchy. ODPAD každým coulem. To že tam je hezká řeka a pár pěkných stromů tak z toho se vážně neposeru.(26.2.2013)

• - Na začátku filmu Signe (Isabel Christine Andreasen) vyřezává do přívěsku na krk runu "Othila", která znamená dědičnost či dědictví. (WolfIssen)

• - Kristian Espedal, který hraje lukostřelce Grimma, je také známý jako Gaahl, bývalý zpěvák norské black metalové kapely Gorgoroth. Od roku 2008 v kapele nepůsobí. (hladass)