Obří sopka (TV film)

Ric Nish

John Quinn

Scénografie:

Kes Bonnet

Vždyť zabránit sopce v erupci je tak snadné. Stačí na to trochu větší bandaska s chemikáliemi, kterou vhodíme dovnitř do sopouchu a sopka přestane soptit. Ještě předtím se však musíme spojit, pomocí videohovoru, sami se svým budoucím já, které nám prozradí, jak na to. To je všechno, celý film Super erupce. SyFy se podařilo nacpat tolik blbosti a pitomosti do jednoho filmu, že se to často nevidí. Film k popukání, proto pěkných 90 %.(24.10.2012)

dam 3* protoze jsem vzhledem k reziserovi cekal opravdovy odpad ale byl jsem velice mile prekvapen! samozrejme to neni zadny acko ale dalo se na to divat a ono "narusene casoprostorove kontinuum" zde bylo zakomponovano velice citlive aniz by to vypadalo smesne. v ramci rozpoctu to bylo vcelku slusne zvladnute a dokonce jsem se pristihnul ze jsem byl chvilicku napnuty co dal prijde ;-)(28.11.2011)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 2/10 Efekty 5/10/// +Richard Burgi, Juliet Aubrey, MyAnna Buring, nebo by jste od televizního filmu čekali jiné obsazení?, přiměřená délka filmu zaručí, že se úplně nudit nebudete, efekty taky nejsou úplně nejhorší a určitý sci-fi prvek spíš potěší -logika tu dostává pořádně na prdel a to celý vynásobte dvěma, protože klasické klišé tu je taky od začátku do konce/// Jsou katastrofické filmy a filmy, které dopadají katastrofálně. Vzhledem k tomu, že ani ten nejmenší vulkanolog nevěří filmům, které se o tomto přírodním úkazu točí. Tak ani já jako nezasvěcený k tomuto oboru nebudu věřit tomu co vidím. I proto jsem si nedělal přehnané iluze a film mě celkem bavil./// Celkem 34%///(30.11.2011)

• Ondrew

Tak toto uz vazne hranici s absolutnym debilizmom. Tradicne som sa na TV film "Obri sopka" pripravoval s patricnou davkou skepticizmu, toboz po uvodnych minutach, ktore nam "hrdo" ukazuju vskutku priserne digitalne triky. Samozrejme, ako sa dalo cakat, prave so spominanymi trikmi to v snimke ide postupne od desiatich k piatim. Lez, to by bol, ciste teoreticky, asi ten najmensi problem. Vacsina postav mi pripadala silne nesympaticka, ich herecke vykony lietali hore dolu, zrejme podla nalady pana rezisera. Okamih, kedy sa do hry zapojil totalne sialeny sci-fi prvok (aspon v tomto filme mi rozhodne pripadal sialeny) s hrami s buducnostou a menenim casopriestoroveho kintinua, som uz definitivne tusil, ze je zle. A co je najlepsie, clovek marne caka, ze prave spominana sci-fi vsuvka bude nejakym sposobom objasnena. Na co by sa tym niekto z autorov trapil? Divak si to cele ma zrejme domysliet sam. K tomu vsetkemu sa este pridavaju tradicne nelogicke miesta v scenari, ktorych mnozstvo som v istom momente radsej prestal pocitat. Nuz... co k tomu viac dodat? Radsej uz nic. Je to skratka odpad ako sa patri. 0%.(21.11.2011)

• Yokolobuna

Budu k téhle "BoMbĚ" přívětivý a tu jedu ušmudlanou hvězdičku tomu dám ač je to tak na 10%. Kdo tohle zase vymyslel ví bůh... Nudné nesympatické charaktery pronášející vědecké bláboly, aby pro lidi s IQ kolem 50 vypadal film hustokrutě, jsou trapné až na půdu a působí až nepatřičně komicky. Ale co dokoukal jsem to a zase jsem se jednou vytrestal za všechny své špatně skutky.(19.11.2011)

• - Kdyby skutečná Yellowsonská sopka vybuchla, erupce rozmetala 2000-3000 krychlových kilometrů sopečných hornin. Jen během první hodiny by bylo vyvrženo 100 milionů tun lávy, hornin a popela, a to silou tisíce hiroshimských bomb. Více než čtvrtina USA by se stala neobyvatelnou. (Mr.Hudson)