Obří sopka (TV film)

John Quinn

Scénografie:

Kes Bonnet
  • Aluska88

Sopka, láva, sopečný prach, záchrana nevinných obyvatel městečka, státu či planety. Jak oŽeHAVÉ téma, že?:) Tvůrci se však rozhodli, že všední a stále se nudně opakující strukturu těchto "magmatických" katastrof obdaří zcela inovativním prvkem. Věci se mají tak, že vulkanoložku Kate přes PC kontaktuje její "já" z budoucnosti. Díky narušení magnetického pole se totiž otevřely brány časoprostoru a jejímu budoucímu já se tak podařilo s Kate navázat "kontakt." Účel tohoto setkání je ten, že Kate z budoucnosti odborně radí Kate ze současnosti, jak zastavit ničivou sopku a vyvarovat se chyb, kterých se tehdy dopustili oni. Paní vulkanoložka je zprvu zcela šokována a s častým užitím slova "šílenství" nakonec s překvapivě obdivným úžasem usedá naproti obrazovce a začne hovořit sama se sebou. Samotný film mi nepřišel až tak příšerný. Při pohledu na filmografii pana režiséra jsem čekala mnohem větší a neúnosnější odpad. Nakonec jsem vydržela až do konce. Ze začátku jsem byla obdařena několika lehkými záchvaty smíchu, které neměl na svědomí nikdo jiný než kolega Scénář. Ten se však po zbytek děje drží v docela poslouchatelných mezích, stejně jako samotné dialogy. Logika logicky pokulhává, tak jak v podobných filmech očekáváte. Ale například zpracování lávy se mi i líbilo. A Richard Burgi je sympatický chlapík, z kama já ho jen znám...?:) "Pojď do bunkru." - "A k čemu? Nikdy už nic nebude jako předtím", "Asi mi budeš muset věřit, tedy mému budoucímu já, které kompletně narušilo časoprostorové kontinuum." :)(18.11.2011)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 2/10 Efekty 5/10/// +Richard Burgi, Juliet Aubrey, MyAnna Buring, nebo by jste od televizního filmu čekali jiné obsazení?, přiměřená délka filmu zaručí, že se úplně nudit nebudete, efekty taky nejsou úplně nejhorší a určitý sci-fi prvek spíš potěší -logika tu dostává pořádně na prdel a to celý vynásobte dvěma, protože klasické klišé tu je taky od začátku do konce/// Jsou katastrofické filmy a filmy, které dopadají katastrofálně. Vzhledem k tomu, že ani ten nejmenší vulkanolog nevěří filmům, které se o tomto přírodním úkazu točí. Tak ani já jako nezasvěcený k tomuto oboru nebudu věřit tomu co vidím. I proto jsem si nedělal přehnané iluze a film mě celkem bavil./// Celkem 34%///(30.11.2011)

• Yokolobuna

Budu k téhle "BoMbĚ" přívětivý a tu jedu ušmudlanou hvězdičku tomu dám ač je to tak na 10%. Kdo tohle zase vymyslel ví bůh... Nudné nesympatické charaktery pronášející vědecké bláboly, aby pro lidi s IQ kolem 50 vypadal film hustokrutě, jsou trapné až na půdu a působí až nepatřičně komicky. Ale co dokoukal jsem to a zase jsem se jednou vytrestal za všechny své špatně skutky.(19.11.2011)

• Ceberus

Myslel jsem si, že filmy jako 10,5 stupně nebo Potopa tvoří dno katastrofických filmů, ale ty se daly bez obtíží zhlédnout. Jestli se zmíněné filmy označují jako takzvané béčko, pak Obří sopka se dá považovat za filmové céčko. Její vizuální efekty mohou oslnit leda někoho, kdo dvacet let neviděl žádný film. Pokud mermomocí chcete vidět film s lávou v hlavní roli, to si raději pusťte Sopku nebo Rozpoutané peklo.(17.11.2011)

• Mrkvič

To je tak, když si někdo pustí Rozpoutané peklo, a dostane chuť natočit něco podobného. A když už to tu bylo, proč to nevylepšit o něco jako bylo ve Frekvenci. A proč pár scén neudělat tak parádních, jak vypadaly v Ohni nebo Skleněném pekle? Možná fajn nápady, kdyby ten někdo uměl točit, kdyby měl slušný rozpočet a kdyby mu v tom filmu mohl někdo slušně zahrát. Bohužel nic v téhle televizní slátanině tak není.(18.11.2011)

• - Kdyby skutečná Yellowsonská sopka vybuchla, erupce rozmetala 2000-3000 krychlových kilometrů sopečných hornin. Jen během první hodiny by bylo vyvrženo 100 milionů tun lávy, hornin a popela, a to silou tisíce hiroshimských bomb. Více než čtvrtina USA by se stala neobyvatelnou. (Mr.Hudson)