Obří sopka (TV film)

John Quinn

Scénografie:

Kes Bonnet
  • Aluska88

Sopka, láva, sopečný prach, záchrana nevinných obyvatel městečka, státu či planety. Jak oŽeHAVÉ téma, že?:) Tvůrci se však rozhodli, že všední a stále se nudně opakující strukturu těchto "magmatických" katastrof obdaří zcela inovativním prvkem. Věci se mají tak, že vulkanoložku Kate přes PC kontaktuje její "já" z budoucnosti. Díky narušení magnetického pole se totiž otevřely brány časoprostoru a jejímu budoucímu já se tak podařilo s Kate navázat "kontakt." Účel tohoto setkání je ten, že Kate z budoucnosti odborně radí Kate ze současnosti, jak zastavit ničivou sopku a vyvarovat se chyb, kterých se tehdy dopustili oni. Paní vulkanoložka je zprvu zcela šokována a s častým užitím slova "šílenství" nakonec s překvapivě obdivným úžasem usedá naproti obrazovce a začne hovořit sama se sebou. Samotný film mi nepřišel až tak příšerný. Při pohledu na filmografii pana režiséra jsem čekala mnohem větší a neúnosnější odpad. Nakonec jsem vydržela až do konce. Ze začátku jsem byla obdařena několika lehkými záchvaty smíchu, které neměl na svědomí nikdo jiný než kolega Scénář. Ten se však po zbytek děje drží v docela poslouchatelných mezích, stejně jako samotné dialogy. Logika logicky pokulhává, tak jak v podobných filmech očekáváte. Ale například zpracování lávy se mi i líbilo. A Richard Burgi je sympatický chlapík, z kama já ho jen znám...?:) "Pojď do bunkru." - "A k čemu? Nikdy už nic nebude jako předtím", "Asi mi budeš muset věřit, tedy mému budoucímu já, které kompletně narušilo časoprostorové kontinuum." :)(18.11.2011)

dam 3* protoze jsem vzhledem k reziserovi cekal opravdovy odpad ale byl jsem velice mile prekvapen! samozrejme to neni zadny acko ale dalo se na to divat a ono "narusene casoprostorove kontinuum" zde bylo zakomponovano velice citlive aniz by to vypadalo smesne. v ramci rozpoctu to bylo vcelku slusne zvladnute a dokonce jsem se pristihnul ze jsem byl chvilicku napnuty co dal prijde ;-)(28.11.2011)

• MM_Ramone

S americkými televíznymi nízkorozpočtovými katastrofickými sci-fi filmami nemám moc dobré skúsenosti. Väčšina z nich je mizerne natočená, majú nelogický scénar, príšerne špeciálne efekty a hrajú v nich hlboko podpriemerní herci. Presne tak to bolo i v tomto prípade. Erupcia yellowstoneského supervulkánu ma nezaujala. Nudil som sa. Vedel som však do čoho idem a tak som nemal žiadne prehnané očakávania. Takže som to dopozeral do konca. *(17.5.2017)

• Ondrew

Tak toto uz vazne hranici s absolutnym debilizmom. Tradicne som sa na TV film "Obri sopka" pripravoval s patricnou davkou skepticizmu, toboz po uvodnych minutach, ktore nam "hrdo" ukazuju vskutku priserne digitalne triky. Samozrejme, ako sa dalo cakat, prave so spominanymi trikmi to v snimke ide postupne od desiatich k piatim. Lez, to by bol, ciste teoreticky, asi ten najmensi problem. Vacsina postav mi pripadala silne nesympaticka, ich herecke vykony lietali hore dolu, zrejme podla nalady pana rezisera. Okamih, kedy sa do hry zapojil totalne sialeny sci-fi prvok (aspon v tomto filme mi rozhodne pripadal sialeny) s hrami s buducnostou a menenim casopriestoroveho kintinua, som uz definitivne tusil, ze je zle. A co je najlepsie, clovek marne caka, ze prave spominana sci-fi vsuvka bude nejakym sposobom objasnena. Na co by sa tym niekto z autorov trapil? Divak si to cele ma zrejme domysliet sam. K tomu vsetkemu sa este pridavaju tradicne nelogicke miesta v scenari, ktorych mnozstvo som v istom momente radsej prestal pocitat. Nuz... co k tomu viac dodat? Radsej uz nic. Je to skratka odpad ako sa patri. 0%.(21.11.2011)

• Mrkvič

To je tak, když si někdo pustí Rozpoutané peklo, a dostane chuť natočit něco podobného. A když už to tu bylo, proč to nevylepšit o něco jako bylo ve Frekvenci. A proč pár scén neudělat tak parádních, jak vypadaly v Ohni nebo Skleněném pekle? Možná fajn nápady, kdyby ten někdo uměl točit, kdyby měl slušný rozpočet a kdyby mu v tom filmu mohl někdo slušně zahrát. Bohužel nic v téhle televizní slátanině tak není.(18.11.2011)

• - Kdyby skutečná Yellowsonská sopka vybuchla, erupce rozmetala 2000-3000 krychlových kilometrů sopečných hornin. Jen během první hodiny by bylo vyvrženo 100 milionů tun lávy, hornin a popela, a to silou tisíce hiroshimských bomb. Více než čtvrtina USA by se stala neobyvatelnou. (Mr.Hudson)