Reklama

Reklama

Obří sopka

(TV film)
  • Česko Super erupce (více)

Obsahy(1)

Sopka nedaleko Yelowstonského národního parku se probouzí. Valí se z ní hustý dým a černé mraky sopečného popele. Jsou ohroženy životy milionů lidí...

Yellowstone: První americký národní park. Nedaleko parku leží Yellowstone Caldera, obří sopka... kterou vědci nazývají supervolcano. Nyní po stovky tisíc let, ležící a spící hrozí, že znovu propukne. Tato erupce by toho mohla hodně zničit a zabít miliony lidí ve Spojených státech. Náhle, bez jediného varování, malá část caldery praskne... teplota začne klesat, valí se hustý dým a černé mraky sopečného popele... Láva se začne valit přes kráter, 100km rychlostí za hodinu, ničí lesy, zabíjí zvířata a turisty. Teď je na správce parku, aby zastavil vybuchující calderu a zachránil tak svět... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Yokolobuna 

všechny recenze uživatele

Budu k téhle "BoMbĚ" přívětivý a tu jedu ušmudlanou hvězdičku tomu dám ač je to tak na 10%. Kdo tohle zase vymyslel ví bůh... Nudné nesympatické charaktery pronášející vědecké bláboly, aby pro lidi s IQ kolem 50 vypadal film hustokrutě, jsou trapné až na půdu a působí až nepatřičně komicky. Ale co dokoukal jsem to a zase jsem se jednou vytrestal za všechny své špatně skutky. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 2/10 Efekty 5/10/// +Richard Burgi, Juliet Aubrey, MyAnna Buring, nebo by jste od televizního filmu čekali jiné obsazení?, přiměřená délka filmu zaručí, že se úplně nudit nebudete, efekty taky nejsou úplně nejhorší a určitý sci-fi prvek spíš potěší -logika tu dostává pořádně na prdel a to celý vynásobte dvěma, protože klasické klišé tu je taky od začátku do konce/// Jsou katastrofické filmy a filmy, které dopadají katastrofálně. Vzhledem k tomu, že ani ten nejmenší vulkanolog nevěří filmům, které se o tomto přírodním úkazu točí. Tak ani já jako nezasvěcený k tomuto oboru nebudu věřit tomu co vidím. I proto jsem si nedělal přehnané iluze a film mě celkem bavil./// Celkem 34%/// ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

S americkými televíznymi nízkorozpočtovými katastrofickými sci-fi filmami nemám moc dobré skúsenosti. Väčšina z nich je mizerne natočená, majú nelogický scénar, príšerne špeciálne efekty a hrajú v nich hlboko podpriemerní herci. Presne tak to bolo i v tomto prípade. Erupcia yellowstoneského supervulkánu ma nezaujala. Nudil som sa. Vedel som však do čoho idem a tak som nemal žiadne prehnané očakávania. Takže som to dopozeral do konca. * ()

RedRose 

všechny recenze uživatele

dam 3* protoze jsem vzhledem k reziserovi cekal opravdovy odpad ale byl jsem velice mile prekvapen! samozrejme to neni zadny acko ale dalo se na to divat a ono "narusene casoprostorove kontinuum" zde bylo zakomponovano velice citlive aniz by to vypadalo smesne. v ramci rozpoctu to bylo vcelku slusne zvladnute a dokonce jsem se pristihnul ze jsem byl chvilicku napnuty co dal prijde ;-) ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Při pohledu na žánr, stopáž, dosavadní režisérovu "tvorbu" a obsazení jsem byl natěšený na další z dlouhé řady katastrofických a zároveň katastrofálních propadáků. Když v prvních pár minutách stihly pomřít zjevně dost důležité postavy, začal jsem tušit, že tady bude něco jinak. Ale že to sci-fi je míněno takhle vážně, to jsem opravdu nečekal...a nejdivnější na tom je, že mě to opravdu (docela) bavilo:) Možná že na tom měla určitý podíl britská MILFka Juliet Aubrey, na kterou mám určitou fixaci už od dob Primevalu, ale tatíkovský účes Hrdiny Federace a Sentinela v jedné osobě by zchladil každou vášeň, i kdyby okolo láva tryskala víc než v rozpočtově někde hodně jinde jsoucí Sopce. Každopádně první dvě třetiny filmu mi přišly snesitelné a v rámci žánru debilních televizních katastrofáků správně perverzně zábavné (sopečný prach, ze kterého jsou všichni strachy bez sebe, a kvůli kterému se nesmí létat ani v deseti tisících metrech, zřejmě na helikoptéry nepůsobí, a upozornění "hlavně se toho moc nenadýchejte nebo je po vás" zřejmě funguje jako magické zaklínadlo, protože všichni funí ostošest po celý film a nezdá se, že by jim chyběl kyslík). V té poslední se to ovšem zvrátilo v obvyklý "jen ty a já to dokážeme zastavit...a pak si to konečně rozdáme" klimax, takže to sice nebude na potupných dvacet procent, ale čtyřicítka taky není žádné terno. Takže závěr - ode dna představovaného televizními rádobyudálostmi jako 10,5 Stupně jsme docela daleko, ale nikdo normální nemůže mít problém najít si něco lepšího k dívání, i když to v rámci obvyklých parametrů řemeslně ujde a nikdo tu netrousí patriotické kydy ani vám netrhá srdce. 40% ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Kdyby skutečná Yellowsonská sopka vybuchla, erupce rozmetala 2000-3000 krychlových kilometrů sopečných hornin. Jen během první hodiny by bylo vyvrženo 100 milionů tun lávy, hornin a popela, a to silou tisíce hiroshimských bomb. Více než čtvrtina USA by se stala neobyvatelnou. (Mr.Hudson)

Reklama

Reklama