Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

kubilov

Bennett Miller povídá a povídá, jenže nic neříká. Foxcatcher působí dojmem roztahaného filmu s neúplně vyjasněnými motivacemi a nesrozumitelným chováním postav. Tatum se jednou chová jako zarputilý buldok a podruhé zas jako malé uražené dítě, do role nechytrého svalovce se ale hodil. Tak moc, jak jsem od Channinga po herecké stránce nic neočekával, tak jsem se těšil na ze všech stran vychvalovaného Steva Carella, který je ačkoliv hercem komediálním, zde předvedl opravdu slušný dramatický výkon, ovšem rozhodně bych ho nepopsal v takových superlativech. Vše musel z mého pohledu zachraňovat až Mark Ruffalo, kterého mám s každým filmem více a více rád, což zde jen potvrdil. Moc nechápu tu nominaci za režii, Millerův nejhorší film. ()

Guran

Jako každý rok Oscary dostávají jenom sračky. Tenhle film je tak neuvěřitelně hrozně natočený, že kdyby nebylo herců, jako Tatum a Ruffalo, tak bych neváhal film nominovat na jeden z nejhorších všech dob. Osobně nechápu ocenění Stevea Carrella, jeho výkon se mi zde moc nelíbil. Hrál jednotvárně, vůbec jsem mu to nevěřil. Tatum sice není nadaný herec, ale role typu zápasníků, či akčních hrdinů mu sednou. Nejvíce se mi zde líbil Ruffalo, kterého bych popravdě ani nepoznal nebýt FDB. Co se týče samotného zpracování, tak to je hodně špatné. Žádný hudební doprovod, který by se zde opravdu hodil. Nudné protažené scény, kde se nic neděje. Hrozná kamera a dialogy postav. Když nefunguje filmová výprava, tak vám film nepřijde vůbec uvěřitelný. Bennett Miller je hodně špatný režisér a Američané hodně špatní kritici, když oceňují takové kraviny, jenom kvůli tomu, že je to o Americe. To je jako u nás film Odcházení. ()

konysua

Hon na oscara byl zmařen nehodnotnými rozhovory, zdlouhavostí a nepotřebnými city. Ačkoli je příběh inspirovaný podle skutečné události, nedává mu to automaticky štempl úspěchu. Steve Carell si ovšem zahrál parchanta, kterého bych s radostí nikdy nepoznal, zato Ruffalo si střihl úplný opak. 6/10 ()

Mamlas

Celkem divatelne drama. Bezny sportovni film je okoreneny sociopatickym multimilionatskym zmrdem, ktery vystupuje v pozici trenera. Jinak nic necekaneho, prumer, divatelne. P.S. Ch.Tatum nadale dokazuje, ze jeho cesta herce byla stejne blba volba, jako bych se ja, se svymi skoro 100 kily muzske vahy, rozhodl byt baletkou... ()

teba

Carell skvěle odpornej, Ruffalo zraje jako víno. Jen mě mrzí, že jsem o filmu předem něco málo přečetla a zkoukla trailery - nabyla jsem z nich dojmu, že vražda je spíše východiskem příběhu, nikoli jeho zakončením... 70 % ()

JohnnyBoy

Tahleta psychostudie, většinou zde hodnotících mylně považovaná za sportovní film, je naprosto přesná, neúprosná, trýznivá a fujtajksl. Bennett Miller zatím neudělal blbý film a řekl bych, že si tříbí naprasto unikátní styl, který klame tělem, jak jen to jde. Doufám, že bude točit dál. ()

chesterko

Snímka mohla byť o 90 minút kratšia i tak by divák o nič zásadné neprišiel. Príbeh hoci smutný no nevhodný filmu. Jedna vec, či niekto zaujatý silou mocou musel točiť, druhá či nestačil krátky dokument. Hold na oscarové ****viny som si zvykol. 1* za Tatumovú pinquin chôdzu.. ()

DJ Kritik

Na tomto je postavená celá americká filozofia. Klamstvá, peniaze, zúfalé činy a zmagorení idioti. To je presný obraz, ich života, ale navonok ukazujú falošné údaje. Ak to preniklo až takto ďaleko, bohužiaľ je to i tu. Pretože ich lož sa šíri ako mor. ()

Barghest

Mezi projekcí filmu a tímhle komentářem už nějakej čas uběhl a jediné, co mi zůstalo v paměti, je naprosto fantastický Steve Carell. Budiž to mým nejvýmluvnějším hodnocením. ()

SAINTS

Tento film je protipolom pozlatkovych americkych skutočnych pribehov o vynimočnych ludoch,ktory sa z ničoho dostanu na vrchol nič take tento film neponuka.Foxcatcher je viac ako životopisny športovy film ,ponuka niečo ovela viac a vela napovie aj o medziludskych vstahoch.Aj ked jeho pomale tempo asi viacerym nesadlo. ()

yatan

Film Bennetta Millera "Foxcatcher", sa sustredi na dvoch zakomplexovanych muzov, pochadzajucich z dvoch maximalne odlisnych svetov. Jeden nema peniaze, ale ma skill, zlatu medajlu, uznanie kolegov a snazi sa vymanit z pod vplyvu svojho starsieho brata a pocitu nedocenenia. Druhy ma peniaze, ale chce skill. Uznanie si kupuje a odcenenie o ktore bojuje u svojej matky, sa mu nedostava. Obaja to s ludmi prilis nevedia a nemaju skutocnych priatelov. Velmi precizna studia dvoch charakterov, ktori obaja nahanaju svoju lisku. Paradoxne najsympatickejsi charakter v celom filme dostava najmenej priestoru, no o to viac cloveka zasiahne jeho pribeh. Ide o pomalo-plynucu dramu, ktora je prekvapivo silna. Steve Carell je prekvapenim po kazdej stranke. Skoda ye Tatum je taky slaby herec, film mohol mat ovela hlbsi emicionalny ramec. Skvely Ruffalo ako Dave je symbolom toho, co by kazdy starsi brat mal reprezentovat. Jeden z tych lepsich filmov v roku 2014. 8/10 ()

x_ander

Sportovní drama, které vlastně o sportu vůbec není. Za to ale je o skvěle vykreslených a špičkově zahraných postavách. Jen celková pointa a výrazný tah na bránu mi celu dobu unikal, kdy na tom nic nezměnilo ani překvapivé finále. Jako herecký koncert však Foxcatcher byl zážitek. ()

dudo24

Veľmi pomalé tempo. Melancholická hudba. Neutrálny obrazový filter. A hrôzu naháňajúca postava Steve Carella. Jeho nepríčetné pohľady, spôsob rozprávania a vzhľad mi dávali husiu kožu. Z tohto všetkého vznikla kvalitná psychologická dráma. Peckové obsadenie aj super zahraté. Hlavne pochvala Carellovi. ()

pafka

Film stoji a pada na jednom herci. Suvereni a uzasny! je, v teto poloze pro me neznamy, Steve Carell. Tatum hraje totalniho troubu, ac studovaneho, cemu jsem do konce filmu neporozumnel. Film je odvypraven jaksi dokumentarne, dost odtazite, takze neprozijete s filmem to, co byste nejspis chteli. A abych nezapomnel - Mark Rufallo - ten to dal taky skvele. ()

Blazis34

První dojem po sledování byl rozmanitý. Něco na mě působilo, že je film hluboce citlivý, originální a skvělé výkony herců jen podtrhují genialitu příběhu. Druhá tvář mi zase značí, že je film nedotažen, moc odměřen a hlavně po většinu děsně negativní. Jsou to zajímavé pocity, které mi z filmu plynou, ale tak to je. Možná to má co dočinění s megalomanským podivínem John du Pontem, který je ze začátku jako andílek a pak se projeví, když neustále pije, fetuje a zvyšuje si ego jako velký sobec. Cesta Marka Schultze na OH v Soulu byla určitě zajímavá, jen nevím zda ji tvůrci přesně vystihli a nakolik si tam domysleli určité pasáže. Každopadně jsem chvíli rozmýšlel o čtyřech hvězdách, ale nakonec se zaseknu na 70% - lepší hvězdy tři. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz