Hon na lišku

Hon na líšku

Životopisný / Sportovní / Drama

USA, 2014, 134 min

• Wacoslav1

Jako hejtr Channinga Tatuma bych se k tomu správně neměl ani vyjadřovat, ale snažil jsem se přes to přenést, což nemění nic na faktu, že mě ten film dokonale uspal. Prostě taková typická, nudná, divná oscarovka. Já asi tomuhle typu filmů na chuť nepřijdu. No ještě mám dneska v plánu dva, tak snad to dopadne líp.15%(14.1.2015)

• luka4615

Životopisné filmy mám rád, líbí se mi, jak v každém díle dřímá kus historie, nicméně zde jsem necítil žádné emoce, celý film je roztahaný až hrůza a obsahuje tolik hluchých míst, že jsem je zhruba v polovině filmu přestal počítat. A když už si říkáte, že hůř už to snad ani nejde, udeří Vás do tváře nastrčené emoční berličky, se kterými si celý scénář vypomáhá ale ve většině případů se zcela minou účinkem. Z celého filmu přímo čpí ta snaha zaujmout a přijít s něčím novým ale udělat z poměrně zajímavého příběhu látku rozpláclou na tak neúměrné stopáži tím receptem asi nebude.(13.1.2015)

Bennett Miller film vybrousil takřka k dokonalosti, působí uceleně a s jasným tahem na bránu. Nic zde není navíc a nestrhává pozornost stranou. Proč potom jenom tři hvězdy? Na rozdíl od Moneyballu je Foxcatcher bohužel místy tak trochu nuda a těch míst je bohužel víc než prstů na ruce. Hlavní herci jsou fajn, Carellovi Oscarová nominace určitě neunikne, ale ta příběhová strohost trochu mrzí. PS: Zajímalo by mě do jakého sportu Bennett Miller zabrousí příště.(7.1.2015)

Tak tohle mě totálně nechytlo.Jediné co stojí za pozornost je přeměna Steva Carella jinak se film vlekl tak pomalým tempem jako slimák.Pokud tohle je jeden z kandidátu na nominaci na Oscara tak mi přijde zvláštní.Příběh o zápasníkovi co vyhrál olympiádu a je to jeho celý život ,ale je ve stínu bratra ,který taky zápasí a tak veme za vděk pomocnou ruku v podobě Johna du Ponta-člověka osamělého bez přátel,ale bohatého ,který v Marku Schultzovi uvidí přítele a připomínku toho co on by sám chtěl dokázat,ale ne všechno dopadne s happy endem a John du Pont nakonec v návalu emocí udělá nečekané rozhodnutí.Za mě 60 % a tři hvězdy.(8.1.2015)

Nenadchlo mě to. Foxcatcher mě prostě a jednoduše zklamal. Vypráví sice příběh, který je podle pravdy, a který by mohl být hodně zajímavý, jenže ho vypráví tak hrozně mimo osobně, že mi z toho vlastně bylo hrozně nijak. Během filmu jsem se děsně nudil, pozoroval naprosto průměrnýho Channinga a říkal si, jaké by to bylo s jiným hercem. Channing je tady totiž strašně bez emocí. To Steve Carell pro změnu dokazuje, že dokáže být i jiný herec, než jenom vyblázněný komik, čímž si mě dokázal získat. Stejně tak to dokázal i Mark Ruffalo, který předváděl naprosto perfektní výkon. Nejhorší ale pořád bylo to, jak všichni byli nepříjemní, negativní a nevyzařovali jakékoliv pozitivní emoce. Pak se na takový příběh kouká opravdu hodně těžce.(6.2.2015)

• - John Eleuthère du Pont, člen prominentného rodu du Pontovcov, ktorých majetok sa vďaka podnikaniu s chemikáliami odhadoval na 250 miliónov amerických dolárov, zriadil v Pensylvánii wrestlingovú halu Foxcatcher Farm. (figliar)

• - Mark i Dave Schultzovi byly oba uvedeni do wrestlingové síně slávy. Dave až po smrti. (Punisher)

• - Natáčení probíhalo v Pittsburgu a jeho blízkém okolí. (Cheeker)