Sisa, René a Oto dostanú zadanie v škole urobiť reportáž o niekom známom, kto sa vytratil z verejného života. Vyberú si Mravca Mravca - kreslenú postavičku, ktorá skončila ako bezdomovec na ulici. Chcú mu splniť jeho sen, dostať sa na ples v Opere, a tak ho prihlásia do relácie s moderátorom Vilim Roztvorilom. Pišta Lakatoš už aj na televíznych obrazovkách! Milovníci animovaných seriálov pre dospelých sa konečne dočkali aj seriálu od slovenských tvorcov. (oficiální text distributora)

Santino7

Približne tri až štyri časti sa mi páčili, potom sa mi začínalo zdať, že celková úroveň sitcomu začala rapídne klesať, nápady dochádzali, až som nakoniec tie zvyšné diely vynechal úplne. Každopádne oceňujem snahu vytvoriť prvý slovenský animovaný sitcom, podobne ako originalitu ústredných tém v jednotlivých častiach. Som rád, že si zbytočne nebrali servítku a vtipne si vzali na mušku aj také veci ako napríklad upadajúca ("chátrajúca") slovenská verejnoprávna televízia. Občas som sa naozaj celkom dobre zasmial, hoci to samozrejme malo nejaké tie mušky. A občas mi naopak dosť liezlo na nervy, akým štýlom a možno aj kým boli animované postavičky nadabované. Mladému Kronerovi však určite budem fandiť aj naďalej a som zvedavý na jeho ďalšie projekty, párkrát ma už jeho tvorba vcelku príjemne prekvapila. 2/5 ()

winetach

Samozrejme nemôžme to porovnávať zo zahraničnou produkciou, ale na slovenské pomery myslím pekný počin. Nechápem tých čo dali **odpad** ()

toi-toi

Humor postavený na ftipnom pretvorení mien polozabudnutých celebrít? Nie vďaka.. Lacná vykrádačka South Parku kde chudák Pišta nahradil Chefa, miesto toho aby mal vlastný seriála ako by si zaslúžil. ()

artas

Po prvej časti prišlo vytriezvenie, znova niečo nedotiahnuté, málo vtipné, odfláknuté. Jediný Čekovský so svojim Pištom to vytrháva z biedy, ale oproti očakávaniu boli monológy nemastné neslané. ()

senyor

Neviem, prečo tu niekto porovnáva neporovnateľné. Porovnávať Lokal TV s americkými seriálmi, s úplne inými finančnými ale aj nápadovými možnosťami, je ako porovnávať Bathory s LOTR-om. Uznávam nie je to vždy vtipné, hlavné postavy sú ešte veľmi neokresané (tučný metalista je WTF roka) a scenáristická nevypísanosť, slabý spád, občasné varenie z vody (topole..) bijú do očí. ALE zatiaľ pri každej epizóde som si našiel miesta, ktoré ma slušne pobavili, má to nadhľad a originalitu, čo je v slovenskej tvorbe unikátne a hlavne veľký potenciál stať sa kultovým. Kultovým sa totiž seriál nestane vďaka vyrovnanosti epizód alebo kvalite príbehu, ale práve vďaka jednotlivým zložkám- trefná paródia (Judíniová, Rytmaus) alebo nejaká cool postava, s ktorou sa ľudia stotožnia (Krtko.. a možno časom aj Pišta Lakatoš ale najrpv musí pochopiť, že menej je neiekdy viac, lebo 3-minútové freestyle repliky bez kostry ľudí skoro omrzia). Ja zatiaľ každopádne seriál nehodnotím, počkám si na koniec prvej série, ale na mňa Lokal TV celkom zapôsobila, kiežby podobných počinov bolo na Slovensku viac a mladí filmári sa nedostatok prostriedkov snažili nahradiť civilnosťou a nadhľadom. A aj keď sa mu nie vždy podarí, Jakub Kroner si zaslúži môj rešpekt. Zatiaľ- 70%. ()

Grizzly

Nic moc. Takovej pokus o slovenskej South Park. Ze začátku to vypadalo docela slušně, ale postupně začala zábavnost klesat. Uplnej odpad to ale není. Sisa je přísná a Pišta vtipnej. Navíc se mi líbilo jak se opřeli do těch cigošů. No a policajti byli brutální. 40% ()

frolish

Skoda nevyrovnanosti a nezaujimavosti hlavnej trojice, ktora jednoducho nedokazala utiahnut tych 20 minut tak, aby to bola po celu dobu naozaj dobra zabava. Originalitu a vobec skutocnost prist s niecim takymto velmi cenim, ale zaroven povazujem rozhodnutie stiahnut Lokal TV z televiznych obrazoviek za logicke a aj rozumne. Ma to silu v jednotlivych scenkach, nekompromisnych hlaskach a vystiznych parodiach, ale zvysok dielu posobil iba ako nasilu dosadena a nedotiahnuta vata. Fungovanie prostrednictvom kratkych tematickych skecov na internete je ovela udernejsie a pre Lokal TV charakteristickejsie. Ale raz, ak nevyprcha inspiracia a pribudnu nejake tie scenaristicke skusenosti a vylepsovaky, by som si rad pozrel vec podobneho formatu opat v televizii. Aspon kvoli niecomu by sa ju oplatilo zapnut. ()

Loooki

Ja som sa rehotal ako lečo a mne sa to neskutočne páčilo, konečne niekto kto si robí pi*ču zo slovenského šóubizňisu :D (niežeby to niekto predtým nerobil, ale robí to niekto teraz? no už robí) ()

Shredo odpad!

cele zle.. každý o tom kecá jak je to super, ale ja sa nenechám ovplyvniť a mám na to svoj názor a to že je to totálna sračka, nič horšieho som snáď nevidel, to si radšej už pozrem ten panelák jak toto.. a to je už čo povedať, Pišta Lakatoš to celé nezachráni.. vy ostatní ludia otvorte oci a este dodavam na posledny dych co to vyrastie z nasich deti ked ich krmime samymi nadavkami, ja im budem radsej pustat 50 rokov stareho Toma a Jerryho ()

STina1

Hviezdička len a len kvôli Pištovi, na neho som sa tešila a je to jediná postavička, ktorá ma baví. Zvyšok ako kedy, ale že by som od smiechu padala na zem, žiaľ, nehrozí. ()

figliar odpad!

Čekyho hlášky, ktoré používa mobilný operátor vo svojich reklamách sú fajn, ale založiť na tomto celý seriál, to teda nie. Slováci chceli vytvoriť kreslený seriál pre dospelých na štýl South Park, ale bohužiaľ, toto bola trefa vedľa. Podľa mňa je to omnoho viac trápne, ako zábavné. ()

Torgal

Seriály zvyknem hodnotiť až po skončení sezóny, ale nakoľko sa zdá, že po štyroch odvysielaných častiach sa už ničoho ďalšieho nedočkám, tak tento svoj obyčaj poruším. Najprv k tomu pozitívnemu - druhá epizóda bola celkom obstojná, mala spád a na humore sa dalo aj pobaviť. Pišta Lakatoš v podaní Mariána Čekovského je väčšinou tiež celkom dobrý, najviac sa mi ale rátali minipríbehy dvoch topoľov Wilhelma a Boba. Teraz k tomu negatívnemu - dabing všetkých ostatných postáv je otrasný, seriál nevie čo chce povedať - je to len lacné zosmiešňovanie konkurencie a Rytmusa. Posledné dve časti takmer nepozerateľné. Ústredná trojica hrdinov je nezaujímavá a nesympatická a ich "humor" je neuveriteľne repetetívny a nevtipný. Tento seriál chcel byť očividne slovenským South Parkom, jeho tvorcovia ale očividne nepochopili, že úspech South Parku nestojí na vulgarizmoch, ale na inteligentnej kritike spoločnosti. 3-/10 ()

redwik

Pôvodné časti ma moc nebavili, ale ako začali cez MS 2013 v ľadovom hokeji dávať relácie po každom slovenskom zápase, tak som zmenil názor. Vedia si skvele spraviť srandu, a keďže momentálne na Slovensku chýba relácia typu SOS, Lokal TV je asi to najlepšie, čo divák môže očakávať (myslím z relácií, ktoré majú byť vtipné). ()

sarfian

Takže sú asi tak 3možnosti. Skupina ludí, ktorá to bude oblubovať, skupina zaujatých, ktorý to budú neznášať a potom budem ja. Prvé čo vidím je Southpark a potom ako si TV HNOJ uťahuje z rovnako hm...kvalitnej TV MAKRÍZA. Sakra mi vadily pípačky, ak je to pre dospelých a vysielací čas je po 22:00 tak načo sú tam pípačky? Žiadne výhovorky tu nemusí nikto spomínať, pretože to produkuje TV HNOJ. Načo hovoria niečo čo ani nechcú aby bolo počúvané? Ale na druhej strane snaha sa cení a odpad to určite neni, ale je to riadna píííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííp. VIDENÝ 1 diel ()

ladybird32

V časoch keď nám Pišta Lakatoš pomaly vyteká už aj s kohútikov, mi to kupodivu vôbec nevadí a jeho vtípky sa mi zdajú veľmi zábavné, smiešne, jeho slovné zvraty a nám nenápadne dostávajú aj do každodenného slangu. Bolo prirodzené, že sa na margo jeho popularity, vytvorí niečo, čo vlastne ani nebol taký zlý nápad, len som zvedavá dokedy to takto vydrží, lebo mňa v celom seriáli zaujal fakt len Pišta, no, možno ešte Rytmausova pieseň, tá sa mi už tiež vryla do podvedomia, prichytila som sa, ako si ju aj hmkám : - ))) . A zas je pravda, že dobrý seriál nemusí mať vždy aj hlavu aj pätu ( viď South Park :), a držím palce Lokal TV aby sa to nezmenilo na takú tú povestnú slovenskú trapnosť, keď si neuvedomia, že už stačilo, nepokračovať, koniec... ()

renoarko

Nie príliš vtipná slovenská variácia na Southpark, ktorú z vôd podpriemernosti nevyťahuje ani o život hláškujúce Čekyho alterego Pišta Lakatoš, jediné čo mi z tohto výraznejšie utvkelo v pamäti je Rytmausova reklama... Slováci si na kvalitný a humorný animovaný seriál budú musieť ešte nejaký ten piatok počkať. ("Možno" seriálu krivdím a mladý Króner sa "možno" časom pochlapí a kvalita "možno" pôjde časom hore, no na teraz ma to nezaujalo, sorry) ()

Durgas

*Prvá séria*: Potešilo ma, že aj v našom konzervatívnom prostredí môže niečo takéto vzniknúť. Prvý diel prvej série ma dosť dostal, bohužial hneď dvojka bola slabá a trápna. Záverečný dvojdiel s Rytmausom prevažne v pohode, ale boli tam opäť aj slabšie miesta. Uvidíme, čo prinesie druhá séria. *Druhá séria*: Sklamanie. Nové časti sú zatiaľ slabé a veľmi trápne, normálne musím znížiť hodnotenie. To keď už ani Pišta nie je vtipný, tak to už je zlé. Potešil zatiaľ iba Čad a zapojený rozhovor s havarovaným motorkárom. ()