Beyond White Space

White Space

(pracovní název)

Sci-Fi / Thriller

USA, 2018

No zase až taká katastrofa to nebola. Furt lepšie, jak s vidličkou do oka. Efekty docela ušli, ale celý príbeh hovadina. Už som len čakal, kedy vyleze Godžilla na snežnom skútri z asteroidu. p.s. v obsahu filmu je uvedene "piše sa rok 2150 pred našim letopočtom" , som vedel, že Šalamún mal lietajúci stroj, ale žeby mali nejaké vesmírne rachejtle? hehe(9.1.2019)

• noriaki

Ani nevím proč jsem si film pustil. Když jsem viděl první tři minuty, trochu jsem toho zalitoval, ale nakonec jsem zklamaný nebyl. Beyond White Space je buď mírně podprůměrné béčko, nebo velice solidní céčko, a pochopitelně trpí všemi neduhy typickými pro jeho kategorie. Herci jsou dřeva, scénář sbírka klišé, a většina toho co se stane, nemá oporu logice a často ani v realitě. Příběh nemístně ambiciózně evokuje Bílou velrybu od Melvillea a přitom se pozoruhodně dovedně ubránil jakékoliv myšlenkové hloubce, nebo nedejbože morálnímu ponaučení, kterými oplývá originál. Ne že by mi to vadilo. Triky jsou relativně povedené, na brakovou produkci snad až vynikající a o to asi šlo především.(11.1.2019)

Námětem poněkud neobvyklý snímek je pro běžného diváka nemálo těžkopádný, ale pro fanoušky sci-fi doslova báseň. Sci-fi fantasie zde filmově publikovaná velmi dobře funguje v literatuře, kde ve své vizualizaci působí pouze čtenářova představivost. A tu zhmotnit ve filmu, to už je panečku jiný kalibr. Vesmírný prostor je jako vodní oceán, kosmické koráby jako lodě a obrovská stvoření plující volným vesmírem jako velryby. K tomu piráty, něco jako Moby Dick, k tomu motiv pomsty a napínavý dobrodružný příběh je dokonán. Ale jak je už výše uvedeno, jak pro koho. Jedná se tedy o sci-fi akci s lehčím hororovým motivem, kterému však přeci jen ve ztvárnění chybí určitá jiskra a peprnost. I přes mnoho motivů, jako jsou sexuální scény, pěstní souboje, zmínění kosmičtí piráti či lov obrovských stvoření, se zdá být děj poněkud chudý. V podstatě tu není nic zapamatovatelného, aby se dalo na snímek ještě týden po shlédnutí vzpomenout. Literární sci-fi fantasie do filmové podoby tedy krachuje hlavně na scénáři, což je na takový film vcelku škoda. Nic naplat, jak se říká, není každý den posvícení.(22.2.2019)

• Arsenal83

Píše sa rok 2150... Vety podobnej tejto sú neklamným znamením, že sa z filmového plátna na vás rúti hromada sračiek. Ale keď je to pred našim letopočtom, to by človek čakal minimálne Amenhotepa masturbujúceho pred sfingou (nemajte mi to za zlé, ale v Egypte faraóni naozaj onanovali na verejnosti). Dostali sme vesmír spojený s mamutom s hercami hodných prachovky.(10.1.2019)

• goauld

No... SCIFI to sice bylo, ale silně "televizní".... Trochu mi to připomínalo "zbytečnost" seriál Origin. Taky takový nemastný/neslaný. Bud jsem příliš náročný, nebo dneska už pomalu nikdo neumí nic kloudnýho natočit. Je nejvyšší čas vypustit KRAKENA!!! teda - Avatara2 (alespon), protože Aquaman sice taky hrál všema barvama, ale... i tak to nebylo ono. Navíc zde v tomto snímku se v podstatě jednalo o jakousi "pomstu" vesmírnému draku, který zabil otce syna (a ducha svatého - amen) a v podstatě dál tak nějak o nic nešlo... Dva další z posádky pořád měli potřebu šukat ve skladu, dědek zas nemohl bez svý "whííísky" bejt ani minutu a pak tu byli dva/pět nějaký vesmírní piráti, kteří si přepadávali jaxe jim chtělo. Celkově to nemělo žádnou extra štávu a v podstatě už zítra po tomto dílku ani neštěknu.(15.1.2019)