Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Jeho otec se ho snaží zadržet, ale je lapen podlým ještěrem, který kuje pikle na přepadení Zambezie. Kai a jeho spřízněná duše Zoe budou muset použít všechny své síly, aby před ním toto jedinečné místo zachránili. (oficiální text distributora)

baclajean

Nie zlý animák, ale vzhľadom na súčasné Doby ľadové, Madagascary a ďalšie iné môžem tento radiť len do kategórie mierneho podpriemeru. A aj hlasy mohli v origináli vybrať trocha starostlivejšie. ()

klichem

Prijemny film s peknou animaciou. Bohuzial pribeh je uz velakrat obohraty a predvidatelny. Dokonca v niektorých momentoch az vtieravy a nudny. Snaha o vtipne sceny je tiez trochu nasilna a tak film straca svoje caro uz niekde v prvej tretine. Okrem toho strhavam body aj za vsuvky monologou.... ()

lobo87

Pestrý a zábavný animák z prostredia vtáčieho mesta. Deti si určite prídu na svoje. Film hýri farbami, akciou a prináša i morálne posolstvo. Animácia ušla, ale Pixar to nie je, to je jasné... 60% ()

blondboss

Ďalší zbytočný animák, ktorý sa viezol v rytme Ria, len tentokrát z Afriky. Takže zákonite nemohol priniesť nič nové a mohol očariť jedine animáciou. Musím povedať, že ani to sa tu nepodarilo, keďže animácie boli dosť chabé a aj samotný príbeh jednoduchý pre najmenších. Podpriemerný animák. 40 % ()

Alimanka

Nejvíce se mi líbila přítomnost velkého množství a druhů ptáčků - dudek, marabu atd. Některé scény byly vtipné - například když ptáčci spadli do ovoce. ()

SMilan

Klasický príbeh víťazstva dobra nad zlom v animákoch, graficky sa to samozrejme nechytá na Pixar, prípadne BlueSky, ale aj tak to nemá chybu. Jednu hviezdu navrch dávam za 3D. ()

lida93

Vše co od správné pohádky můžete čekat :) napjetí, smutek, drámo, radost, objevování, lásku a šťastný konec :)))) ()

XTrader

Pěkná grafika, dobré postavy, pouze dabing malého sokola slabší :). Jinak spokojenost, na současné poměry příjemná pohádka s originálním dějem. ()

prometheusll

Tak tohle se mi moc nelíbilo.. Děj byl jasný,ale že by byl nějak zábavný,to se říct nedá.. Hudba mě spíše rozčilovala,než ponořila do děje. Já prostě nevím,ale zdá se mi,že tohle není grafika na rok 2012.. Úplně rozmázlá těla.. No myslím,že v Africe tohle bude hit,ale pro mě je to jen chabá představa o pořádnou animovanou pohádku.. Dvě hvězdy. ()

teseth

Vcelku příjemná animace, která je ale bez hlubšího příběhu a vtipných scének. Ano trochu humoru sice animáč má, ale není to nic světoborného co vám potrhá bránice. Pár skvělý momentů tu ale bylo. Nad čím by ale příště tvůrci měli více přemýšlet je to aby nevykradli snad kdejaký animáč, který kdy viděli. Tento se hodně inspiruje v sovích strážcích! ()

baner

Zambezia Príbeh o vtáčom raji a dobrodruhovi sokolovi menom Kai. Do kina som šiel s mojou 5 ročnou dcérou. Ja ako dospelý sprievod som sa nenudil a moja dcéra bola celým príbehom okúzlená. To je asi posolstvo každej rozprávky, nie? Preto dávam 85 percent a ak budem na podobné rozprávky s ňou chodiť ďalej budem aj ja ako dospelák spokojný. ()

metalmaus

Nevim, proč k docela pěkné animaci jsou ptáci jak pokrytí texturou. A hlavně to statické pozadí!? To musí bejt, aby se na stromě pohnul lísteček, na obloze mrak. U filmu, kde jsou hlavní hrdinové ptáci, kteří buď sedí na stromě nebo letí na obloze, to po chvíli začne pekelně rušit. Každopádně příběh s osvědčenou linkou, sem tam vtip a celkem dobrá hudba. ()

Y2ORSI

je to barevné a hýbe se to. Prostě další animák, který se nijak nevybočuje z řady. Za pár hodin nebudete vědět, že jst ho viděli. Až tady jsem si všiml, že je to z JARu, proto asi animace není nijak úžasná, ale ani neurazí. Pokud máte děti, vemte je do kina a udělejte si u nich plusové body, jinak nemá cenu tenhle film vyhledávat ()

torn666

Tenhle film je takovy kolega animaku "Rio" - taky o ptacich a ze stejneho roku. U mne z tehle dvou vychadzi jako ten lepsi prave "Zambezia", je hezci na pohled s dejem vhodnym spis pro deti ale i starsi to snesou skouknout. Celkove lehce nadprumerna pocitacove animovana komedie ktera by snesla srovnani treba i se velmi dobrym CG(kdo by nevedel - CG je Computer Graphic) animakem "Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole - Legenda o sovích strážcích" (mimochodem odveci dlouhy nazev :-). Pro mne tedy "Zambezia" trochu slabsi 4*. ()

Gechitka

Fakt mě to bavilo, bezva hudba, animace, efekty i scénář. Ani humor nescházel a člověk se fakt pobavil. Doporučuju! ()