Už se nebojím

Standing Up

Už sa nebojím

Rodinný / Drama

USA, 2013, 89 min

Dýdžej Karůzo snad natočil už cokoliv. Kriminálku, komedii, sci-fi a teď se pustil do rodinného drama. Při sledování jsem měl takový ten pocit, jako když si zapnu už zaniklou televizi Hallmark a sleduju jakýs takýs rodinný příběh. Až na to, že v tomhle rozdílu je právě režisér rozhodně bod, který by měl zajistit solidní podívanou. Tenhle pocit se pak ale stejně nevytratil, nicméně musím uznat, že na zamyšlení to rozhodně stálo. Vlastně marně přemýšlím, kdy jsem naposled viděl rodino-filozofické drama. Co se týče samotných hlavních herců, chvíli mi trvalo, než jsem si na ně zvykl, ale pak jsem si uvědomil, jak stačí málo, aby kdokoliv v rodině dítěti nenávratně zničil jeho dětství, a vcelku rychle jsem se do jejich situace dostal. Hodně citlivý film.(14.3.2014)

Dvě děti týrané na školním táboře, zaneprázdnění rodiče, vývoj hlavních dětských hrdinů z nul na samostatné a silné jedince, tohle přesně je Standing Up. Obsahuje vše, co od rodinného dramatu čekáte. Ani na chvíli vás ničím nepřekvapí, ale to neznamená, že nedokáže zaujmout. Velkým plusem je ústřední sympatická dvojice Chandler Canterbury a Annalise Basso. Oba slušně táhnou film, i když si dokážu představit, že přes ty slzy dokáží být někomu otravní. Nic to nemění na faktu, že si se svými rolemi poradili dobře a dospělí spíše sekundují, včetně Radh Mitchell a nečekaně Vala Kilmera. Kdo by řekl, že tenhle obtloustlý chlapík se zkaženým chrupem hrál dříve Batmana. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2013/09/standing-up-2013-brian-tyler.html(22.9.2013)

Hodně působivý snímek. Téma mi bylo docela blízké. Připomělo mi to důvod, proč jsem nikdy nechtěla jet na tábor. Vždycky jsem měla obavy, že nezapadnu. A tenhle film toto téma přesně vystihl. Začátek byl trochu drsný, ale pak jsem se i chvílema smála. A na konci mě to samozřejmě dojalo, že i slza ukápla. Výběr dětských herců se mi moc líbil a filmová hudba k tomu všemu krásně sedla. 80%.(22.10.2014)

V sortě amerických rodinných dramat se čas od času objeví nějaké opravdu milé a emočně zasahující "malé velké" dílo. Podobné naděje jsem měl u Standing Up, a ty se naplnily jen částečně. D. J. Caruso se doposud pohyboval v jiných vodách a připadá mi, že si zfilmováním knižní předlohy tohoto filmu přišel jen na půl plynu odpočinkově zaexperimentovat s dosud nepoznaným žánrem. Na svět tak vyšel film, který sice obsahuje mnohé silné okamžiky schopné zasáhnout nebo dojmout, na druhou stranu nejednou nemá problém balancovat na hraně tuctového televizního dramatu typu Hallmark či průměrného dobrodružství typu Disney studia. Celkově se však jedná o dobrodružnou romanci plnou krásných dětských citů, budící sympatie především kvůli líbivým záběrům a výborně obsazené hlavní dětské dvojici. Zejména na Annalise Basso (mám s ní tu čest podruhé) začínám být zvědavý, protože z ní může vyrůst nejen pěkná zrzavá kočka, ale vzhledem k jejím výkonům snad i dobrá herečka, naskytnou-li se jí dobré příležitosti.(10.7.2014)

Je to o dvoch deťoch ktoré nezapadli do kolektívu a obľúbené deti ich nechajú nahých na pláži a oni sa rozhodnú utiecť.To ešte netušia aké dobrodružstvo na nich čaká.Lebo z tichého chalana sa začína stávať sebavedomí a odhodlaný mladý muž a z malého škaredého káčatka mladá slečna,ktorá aj keď sa všetkého bojí hravo to prekoná,keď vie že ma pri sebe niekoho na koho sa može spoľahnúť.A hlavne chcú ukázať všetkým ale hlavne aj sebe že už s nimi nemožu počítat ako s outsidermi.Žral som tento príbeh,lebo som s nimi celkom súcitil a prial som si aby to dobre všetko dopadlo a dopadlo.Režiser Caruso mi naservíroval rodinnú drámu s veľmi dobrým príbehom a s vynikajúcou a sympatickou hlavnou detskou dvojicou Ch.Cantenbury-A.Basso boli fakt dobrý.Niektoré filmy sú veľmi podceňované a slabo hodnotené aj keď majú vyšší potenciál a myslím si že aj tento patrí do tej kategórie,tak dávam plný počet.(10.4.2014)